Kupuję konsole. Poradę proszę.

cicinho

Użytkownik
Użytkownik
Witam, na dniach kupuje konsole Xbox 360 wersja Arcade, brakuje mi ok 40 zł :). I tu moje wątpliwości, które mam nadzieję rozwiejecie, więc zaczynam:
1. Mieszkam 18 km od granicy z Niemcami i zdecydowałem się na zakup właśnie w tym kraju, bo taniej i tak:
* jak będzie wyglądała sprawa z gwarancją, padnie mi konsolka to zawożę ja do sklepu w którym kupiłem?
* czy obniżka cen zaczynająca się od 19 września br. od razu wkracza do wszystkich sklepów? (chodzi mi o to, że np. wpadam w sobotę do marketu i cena x'a na 100% jest 179 euro, czy mogą nie ogarnąć i nie zmienić ceny, chodzi tu o sklep Media Markt, obniżka chyba jest odgórnie nakładana na sklepy przez M$ więc coś takiego chyba nie będzie miało miejsca)
2. Mam takie oto LCD http://www.ceneo.pl/596150s więc pytam, czy kable w zestawie Arcade, pozwolą mi na max wyciągnąć moc konsoli i tv? Czy może lepiej kupić jakieś kable na allegro i one podniosą jakość obrazu?
3. Nie dawajcie porad jak konsole przerobić, bo na razie się na to nie będę decydował ;)

lukmaj

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Kupuję konsole. Poradę proszę.

1. co do cen nie mam pojecia :)

2. Wersja arcade posiada jedynie kabel Video Composite ktory wspolpracuje ze wszystkimi telewizorami ale nie daje jakosci HD. Z tego co widac w opisie Twojego TV masz HDMI wiec proponuje od razu kupic kabel HDMI i cieszyc sie bardzo dobra jakoscia obrazu.

3. Porad o przerobienie konsoli nie dostaniesz bo na razie wszystkich nowych konsol nie da sie przerabiac :p

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik

1. zglaszasz w microsyfie i przyjedza kurier (niewazne gdzie kupione)
2. zdecydowanie hdmi (ten komponent to syf)
3. wszytsko da sie juz przerobic tylko ze narazie toche drogo

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

Ooo dziękówa chłopaki z odpowiedzi ;) lukmaj - tak, mój tv ma 2 wyjścia HDMI, więc sugerując się Twoją poradą, zakupie kabel hdmi, ale jeszcze jedno, taki na allegro za 20-30 zł (podróbki), będą dobre, czy muszę mieć oryginalny M$?

menTa

Świeżak
Świeżak

Morzesz i mieć podróbkę ja mam kabel HDMI ze sklepu elektronicznego za kabel 1,5m zapłaciłem 25,90, kumpel ma jakiś tam niby oryginalny M$ i nie widać różnicy w obrazie jedynie cenowo widać różnicę ;D

Pozdrawiam

P.S.
Sorks za błędy ale pisałem z Fona :D

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

Oki menTa, więc zainwestuję w kabel HDMI, ale też podjebę zakupie. A jeszcze jedno pytanie, możecie uważać je za idiotyczne, ale ja jestem laik konsolowy :p - lepiej, żeby konsolka leżała (poziomo), czy stała (pionowo)? Czy może jest to całkowicie nieistotne?

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik

Podobno stojąc częściej rysuje płyty, poza tym nie ma różnicy.

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

Ale jak stoi ( konsola oczywiście :p ) to chyba bardziej kozacko wygląda :D

P

przeo_91

Guest

Tak bardziej kozacko wygląda :D . Ale gorzej się płytki wkłada i częściej się rysują....

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

Przeglądając forum natrafiłem na zdanie mniej więcej takiej treści - jak masz kasę, żeby kupić oryginał 1 raz na miesiąc, to ja wole 20 piratów - ta wypowiedź jakoś uświadamiało mnie, że jednak chciałbym mieć przerobioną (do tej pory, myślałem, że nie będę przerabiał,a gry będę pożyczał i kupował z drugiej ręki).
I teraz kolejne pytania:
- jaki jest koszt przerobienia konsoli? (nowej zakupionej w nadchodzący weekend)
- czy przerobienie zwiększa szansę wystąpienia RROD'a?
- czy przerabiając konsole tracę gwarancję?
- czy ewentualny ban obejmuję tylko granie online, czy w ogóle blokuje konsole?
- czy są jakieś inne negatywne skutki po przerobieniu konsoli?

Jeśli ban obejmuje tylko rozgrywkę w sieci, to mnie jakoś nie przeraża :) Przynajmniej na razie.

Brzuzka

Banned
Użytkownik

mam 6 kolegów którzy przerobili konsole (ja nie) . Dwaj juz nie grają bo miali po parę ROD'ów a reszta traci kase na czyste płytki bo ok 45% piratów im nie chodzi.. nawet te kupione na stadionie. Moim zdanie przerabianie jest do kitu bo TRACI ie gwarancje , połowa nagranych płyt nie chodzi(zalezy od szczęścia :D) używane gry kupisz za max 100 zł a możesz grać bez stresu po necie , i cieszyć sie 3 letnią gwarancja.
- koszt przeróbki to chyba max 250 zł ale nie wiem bo sie nie interesuje
- moim zdaniem tak ale nie jest to pewne. moze byc tak ze na serwisie przy przerabianiu lite-on;a mogą coś popsuć i potem będzie rod itp.
- tracisz gwarancje M$ ale nieraz można przerobic konsole nie naruszając plomb, ale jak w M$ sie skapna mogą konsoli nie naprawić lub nawet nie oddać :D
- obejmuje wszystko co związane z netem, czyli grę online i download
- nieczyste sumienie? :D

djkamilos

Użytkownik
Użytkownik

Brzuzka jak nie masz przeflashowanej konsoli i nie wiesz jak to wygląda to się nie odzywaj ...

Przerobienie konsoli nie ma nic wspólnego z RRodem.
Jeśli przerobisz konsolkę flashem ixtreme to możesz grać bez obaw po necie. A co do tego co powiedział Brzuzka o płytach, jeśli nagrywasz na lipnej nagrywarce i tanich płytach to się nie dziw ze nie dzialaja gry

zielak20051

Użytkownik
Użytkownik

Dokładnie jest tak jak powiedział djkamilos z tym, że jest jeszcze jedna wada przeróbek :) Nieraz nie chce się grać :p Sam mam takie gry, które były raz w napędzie i nie mam zamiaru grać w nie po raz 2 :) Natomiast jak wybulisz te 150 zł na gre to nawet jak będzie lipna to będziesz grał :)

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

Dzięki za odpowiedzi :) kurde, żeby ta obniżka weszła od jutra, to w sobotę jadę do niemiec (specjalnie z małej litery, uu podolski, klose :/) i kupuję xbox'a, bo teraz kosztuje 199 euro.

Ile kosztuje flashowanie ixtreame'm?
Brzuzka - mam kolege co kręci kopie zapasowe na konsole, to nie ma obaw, ze jakby nie działała to kasa poszła by w błoto bo i tak gry za free.
Przeróbkę motywuję tym, że po wydaniu 200 euro na konsole, nie znajdę kolejnych 200 złotych na np. GTA IV :(

djkamilos & zielak20051 - Wy macie po flashu konsolki? Jak tak, to co wszystko gra i huczy? :D

Jeśli wiecie, to powiedzcie jak to będzie z tą obniżką. Np. wpadam do Media Markt w Szczecinie w sobotę 20 września 2008 i konsola Arcade będzie tam kosztowała 669 zł, czy jest taka możliwość, że jakiś sklep nie podporządkuje się obniżce? (tego bym bardzo nie chciał :/)
Mieszkam w 9 tys. wiosce i nie ma tu rzecz jasna Media Markt, więc mam prośbę, jak mieszkacie w jakimś city większym, to jutro sprawdźcie czy obniżka weszła w życie :)

Brzuzka

Banned
Użytkownik

jak bys nie wiedział to podaje przykład moich kumpli a nie całego swiadka xbox'a. A GTA nie kosztuje 200 zł bo za 100 też znajdziesz...

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

Too już juto!!! Obniżka cen konsoli w Europie. Czekam, czekam. THX M$ :*

djkamilos

Użytkownik
Użytkownik

cicinho ja mam sflashowaną konsolę ixtreme 1.41, napęd BenQ. Wszystko chodzi ładnie, napęd czyta mi nawet najtańsze płyty. Jak narazie nie mam żadnych problemów, a konsolkę użytkuję 2 miesiące :)

ZwyklyGracz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak

Ja mam konsolke po fleshu już 6 miechów i oram jak leci (pon-pt 1-2 godziny wekend 4-6godzin) i nie ma problemu. Jakbym zarabiał normalnie to bym orginały kupował ale nie zarabiam normalnie. Moja konsola nie rysuje płyt a od nowego stoi w pionie ale jest stabilnie oparta o telewizor więc może to kwestia mniejszych wibracji. Jeżeli chodzi o problemy z "nieoryginalnymi grami" to nie mam żadnych. Przy odpowiednim oprogramowaniu na kompie nawet lite-on i słabe płytki dają rade. Jak poczytasz forum to znajdziesz wszystko co będzie potrzebne. Jeżeli chodzi o kabel to zaopatrz sie w kabel HDMI tylko zwróć uwagę na żeby miał filtry ferrytowe (Takie zgrubienia przy wtyczkach) i jak sie uda to pozłacane wtyki (te są mniej ważne niż filtry). Ja kupiłem taki kabel na allegro za 16zł + wysyłka. POZDRO

Ja mam dokładnie taki tylko wtedy był droższy
http://www.allegro.pl/item442185358_rohs_atc_hdmi_v1_3b_2m_gold_filtry_2560x1600p.html

cicinho

Użytkownik
Użytkownik

ZwyklyGracz - ten kabelek co pokazałeś to taki co ma być? Wiesz, jak bym kupił jutro konsole, to w najbliższym czasie nie miałbym możliwości przerobienia, bo to liteon będzie napęd :/

simonnt

Użytkownik
Użytkownik

zawsze mozna wymienic liteona na przerobiony naped ;]
koszt ok. 150zł.

Do góry Bottom