łączenie z netem przez wireless adapter

mih0

Świeżak
Świeżak
witam was po raz kolejny.
mam do was wielką prosbe: napiszcie mi tutaj jak podlaczyc x'a do neta przez
wireless adapter. problem mam taki, ze to cos znajduje moją siec a nie znajduje ip, probowalem ustawic ip i bramki recznie ale nie wiem co wpisac. dhcp w routerze mam niby wlaczane wiec chyba z routerem jest wszystko ok. moim dostawca internetu jest orange. moj router to d-link 2640-b. prosze o napisanie krotkiego poradnika lub jakiegos rozwiazania tego problemu. licze na wasza wyrozumialosc i wsparcie.
MIH0
 

mih0

Świeżak
Świeżak
ref

Odświeżamy nie częsciej niż co 24 godziny .
livingfear.
 

mih0

Świeżak
Świeżak
ref
 

mih0

Świeżak
Świeżak
ref
 

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
Tu masz link http://www.onlinecenter.pl/Artykuly/Konfiguracje-Xbox-Live.html
Pamiętajcie DZIĘKUJE nie boli
 

mih0

Świeżak
Świeżak
próbowalem nie dziala
żal nikt mi nie umie pomóc?
 

kaligula1984

Użytkownik
Użytkownik
Witam ,
mialem ten sam problem adapter nie przejmowaj adresu automatycznie przed DHCP wiec trzeba bylo go wpisac recznie jezeli nie wiesz jaki masz wpisac to pewnie standardowy czyli twoj router ma 192.168.1.1 lub 192.168.2.1

i teraz ustaw w xboxie numer IP np 192.168.1.20 maska podsieci 255.255.255.0 i bramke 192.168.1.1 DNSy to pewnie standardowe z TPSA czyli 194.204.159.1 194.204.152.34 pamietaj ze twoj router moze miec koncowke IP *.*.1.1 lub *.*.2.1 najlatwiej sprawdzisz to na swoim komputerze jaki adresu przydziela ale stawiam wlasnie na te 2 typy jak w/w


Pozdr i daj znac jak poszlo
 

kaligula1984

Użytkownik
Użytkownik
A i pamietaj jezeli twoj router ma koncowke ip np *.*.1.1 to ip konsoli tez musi byc *.*.1.20 natomiast jezeli ma ip *.*.2.1 to ip konsoli musi byc *.*.2.20
 

mih0

Świeżak
Świeżak
tak zrobilem moj router ma 192.168.1.1 do xbox wpisalem 192.168.1.4 i nadal nic cos mi sie wydaje ze mam syf w tym routerze czekam na dalsze odp
 

kaligula1984

Użytkownik
Użytkownik
Hm... wiec zresetuj router i wprowac ponownie ustawienie , zarazem sprawdz jakie router dostaje DNSy i wpisz je do konsoli jezeli znowu nie zadziala DHCP

acha moze tez ta byc ze masz router ktory wymaga rejestracji na nim jest tak jak to jest w LIVEBOX z TPSA . Gdzies na obudowie powinien byc przycisk REC ,albo REJ.... nacisnij i odrazu łacz sie konsolą

Pozdr.
 

mih0

Świeżak
Świeżak
mam takie coś
Preferred DNS Server : 217.116.100.65
Alternate DNS Server : 79.163.127.70

//znalazlem cos takowego
co to jest?
 

Naki21

Świeżak
Świeżak
Ja nie miałem najmniejszego problemu z połaczeniem wirellesa do liveboxa. Po podlaczeniu go od razu wyskoczylo mi wyszukiwanie sieci, wybralem swoja, wpisalem WEP i smiga:p i sprobuj w Xie przy ustawianiu jego ip dac przykladowo 192.168.0.2 czyli zamien ta 1 na 2. Ja kiedys jak laczylem sie pooprzez wi-fi w laptopie to chyba wlasnie tak musialem zapisac ip ale to tylko moje przypuszczenie
 

mih0

Świeżak
Świeżak
nic nic nic i jeszcze raz nic ;(
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
mam takie coś
Preferred DNS Server : 217.116.100.65
Alternate DNS Server : 79.163.127.70

//znalazlem cos takowego
co to jest?
DHCP RENEW to odświerzenie karty a Release to zwolnienie, albo na odwót :)
 

Do góry Bottom