Laptop do 2500

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Cześć!

Po tych kilku... za długich latach z moim wysłużonym PC chcę się wreszcie przenieść na coś nowszego. Od lapka nie wymagam Bóg wie czego, ma być szybki i wygodny. Głównym przeznaczeniem dla niego będzie grafika, czyli Photoshop, Flash, Illustrator, itp., może 3D w przyszłości. Laptop musi mi starczyć na przynajmniej 3 lata, nie lubię się bawić w upgrade'owanie. Nie wymagam od niego obsługi gier na full, ale miło by było, gdyby gry takie jak Starcraft 2 płynnie chodziły. Przeglądarka, muzyka to standard więc nie będę się w to zagłębiał. Lapek musi być szybki, szybkie wczytanie systemu, szybkie przerzucanie plików, itp.

A teraz bardziej szczegółowo:
Procesor: minimalnie 2 rdzenie, widziałem i 3 i 4 rdzeniowe, ale nie znam się za bardzo na tym, co wy o tym myślicie?
Karta graficzna: firma nie ma znaczenia, musi być dedykowana, zintegrowanym kartom mówię nie.
Ram: 4GB? Więcej? Wy mi powiedzcie.
Nagrywarka: koniecznie musi DOBRZE nagrywać płyty DVD-DL ;)
Ekran: wielkość nie ma znaczenia w sumie, ale fajnie by było, gdyby miał przynajmniej 15'. Koniecznie LED'owy.
Dysk: 500GB to minimum, przynajmniej 5400'tka.
Dodatki, tj. czytnik kard, kamera, itp. mile widziane. Głośniki nie muszą być dobre, od dźwięku mam słuchawki.

Nie wiem, czy istnieje taki laptop, jestem strasznie wymagający, tak więc jeśli jest coś podobnego to chciałbym zobaczyć Wasze propozycje. Miło będzie, jeśli streścicie, co w zaproponowanym przez Was lapku jest dobre, a co złe, chciałbym mieć ogólną widzę na ten temat ;)

Wypatrzyłem sobie Toshiba Satallite L650-1NC, co wy na to? Macie jakieś lepsze propozycje? Ktoś z Was ma tego notebooka?

Zapewne zbyt wiele osób bezinteresownie nie napiszę, więc DAM WAM "DZIĘKUJĘ" za DOBRĄ odpowiedź, o tak, to nie żart, dostaniecie 'DZIĘKUJĘ', za które będziecie mogli... nic. Dla inteligentniejszych osób z góry dziękuję, tak po prostu ;)

Z góry dziękuję!
 

adrian1389

Użytkownik
Użytkownik
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Ta Toshiba to jak najbardziej dobry wybór.

Ewentualnie jak poczekasz to coś na Sandy Bridge z i3 lub i5 ale bez systemu by się znalazło...

CO do propozycji wyżej: daruj sobie doradzanie laptopów ;)
 

QwerTaj

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Toshiba okazała się dla mnie nieosiągalna ze względu na to, że jest mało dostępna w sklepach (w tej konfiguracji, jaką chciałem), dlatego myślę teraz nad HP Pavilion dv6-3160ew, co wy na to? Ma bluetooth, dwa gniazda USB więcej i dysk 7200'tkę. Minimalnie słabszy procesor, ale myślę, że nawet tego nie zauważę ;)
 

MDM

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście mogę Ci polecić Acera mam już drugiego i jestem naprawdę zadowolony, kilku znajomych też ma i nikt nie miał większych problemów. Swojego kupiłem pod koniec 2009 za jakoś ponad 2000 i dalej daje rade.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
No niestety ta tośka bardzo ale to bardzo szybko się wyprzedała...

Co do HP Pavilion DV6 - wykonanie fajne ale poczytaj o problemach z kulturą pracy i serwisem HP Pavilionów ;)

Do 2500zł jest Acer 5552G z nowymi prockcami AMD N870 i wydajną grafą HD6650

Ewentualnie Dell 15R Alu z i3 i HD5650
 

Do góry Bottom