• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Laser

pulpido

Użytkownik
Użytkownik
#1
Ostatnio jak włączam gry na xboxie kuzyna to bardzo często wyskakuje informacja "Nie można odczytać płyty. Proszę wyczyścić płytę miękką ściereczką [...]". Czasem też jest tak, że odczyta ale w trakcie gry wyskakuje takie samo okienko. Po wyczyszczeniu płytki dalej jest to samo, a jak wkładam do swojego xboxa to normalnie odczytuje. Dodam, że xbox który nie radzi sobie z odczytaniem płyty przez cały czas stał na ziemi a tam bardzo prawdopodobnie jest kupa kurzu. Co może być przyczyną i jak to naprawić?
 

mixyr

Użytkownik
Użytkownik
#3
Dodam, że xbox który nie radzi sobie z odczytaniem płyty przez cały czas stał na ziemi a tam bardzo prawdopodobnie jest kupa kurzu. Co może być przyczyną i jak to naprawić?
Sam sobie na to odpowiedziałeś, jeśli jest kupa kurzu to należy wyczyścić konsolką, zdejmij obudowę i w wentylatorku pędzelkiem lub z troszkę dalsza odkurzaczem na słabych obrotach. :)
 

pulpido

Użytkownik
Użytkownik
#4
Słyszałem gdzieś, że da się też czyścić laser? Dao by rade wyczyścić taki laser samemu, w domu, bez żadnego doświadczenia w czyszczeniu laserów?
 


boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
#5
jeżeli napęd wogóle jeszcze czyta płyty to spróbuj najpierw płytą czyszczącą jeżeli nie masz w tym doświadczenia
 

pulpido

Użytkownik
Użytkownik
#8
Czyli musze rozebrać konsolę i skalibrować, wyczyścić laser? Jest jakiś poradnik jak taki laser wyczyścić i skalibrować? Gdzieś czytałem, że skalibrowanie laseru pomaga. Jeśli wyczyszczenie go i skalibrowanie nie pomoże, to jedynym wyjściem jest kupno nowego napędu, tak?

Przy okazji pytanie nie na temat. Mam przerobioną konsole. Od niedawna mam w końcu (po 4 latach się doczekałem) lepszy internet i mógłbym grać na xbl. Jeśli kupie drugi napęd i włożę go do przerobionej konsoli to dalej będzie mi czytać kopie zapasowe czy mogę bezpiecznie grać na oryginałach przez xbl? Wiem, że unflash jest tańszy, ale jeśli wyczyszczenie lasera nie pomoże to będzie trzeba kupić nowy napęd, więc mój napęd mógłbym przełożyć do tej z niedziałającym a sobie kupić nowy i grać na xbl.
 
Do góry