Lecą bany na XBL!

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
We don't have a lot of information yet (it just started, but we try to warn you all as early as possible), but it looks like Microsoft started a new wave of bans against modified DVD firmwares or DVD+/-R DL discs.
Several users on our forums and on IRC report their Xbox 360 has been banned from LIVE today. We get reports of Toshiba-Samsung and Hitachi-LG drives banned with both Xtreme and even the newer iXtreme firmwares. However we also see many reports of people who are currently on LIVE and have no been banned (yet). No reports of banned BenQ drives yet (but few of these drives have been flashed yet).
We don't know yet if Microsoft is detecting the modified firmware or the discs (or maybe only with a specific game?).
If you have the 'Z Code' 8015-190D it means you are banned.
If your console is banned or if you have been playing on LIVE today with modified FW without getting banned, report you findings in this thread (include at least your live status, full drive model (swapped drive?, spoofing?) and firmware version used).

So until we have more info we HIGHLY suggest you don't log in to Xbox LIVE and don't play any games from DVD+/-R DL (even offline, incase MS flags something) if you have a flashed DVD drive.
Chyba się zaczyna kolejna faza banów :/

It appears that modified fw is NOT being detected, and is instead once again due to 'bad' discs. Keep in mind that the only full proof way to make a 1:1 backup is to do it yourself. iXtreme is as fullproof as it can be, in that it validates everything it possibly can from a firmware point of view, but a game can have slight data change somewhere, most commonly in DMI. Or it can be due to early copies being watermarked so to speak."
Czyli FW jest dobry tylko kopie gier sa zle zrobione.
 

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

no ja nie zostałem zbanowany ale ostatnio często wyskakuje mi że włożyłem złą płytę...."proszę wsadzić płytę z grą lub dvd" coś takiego mi wyskakuje ale wyłączam power włączam na nowo i działa ale to chyba nic nie ma wspólnego z banowaniem tylko z kończącym się napędem pożyjemy zobaczymy

głowy do góry :)
 

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

Oj lecą bany lecą.....właśnie wróciłem od kolegi który narzekał że mu coś nie dział po weekendzie oto co zobaczyłem :








więc tak dostał ban lekko się zdołował zwłaszcza że gra w przeważeni jedną grę więc lepiej było kupić oryginała i sobie grać w PES....

ale nie tu był problem bo z tego co ja sie doczytałem do Microsoft banuje za granie w gry przed premiera i za złe dane kontaktowe ja np mam faktyczne dane z jakiejś tam firmy z netu więc wszytko się zgadza o kolega sobie wpisał jakąś byle jaką ulicę adres sie nie zgadzał wykryli to i go zbanowali to jest oczywiście moja wersja wydarzeń a jak było naprawdę któż to może wiedzieć....


będzie coś kombinował aby naprawić wiec jak sie mu uda dam znać....
 

Fancy

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

Wypowiedz kolegi na pewnym forum:

"Na początek zalecam się zapoznać z tematem X360 kernel oraz podstawy o zabepzieczeniach xa bo inaczej to wszystko może być nie bardzo zrozumiałe.

Co banuje microsoft:
-Serial number
-Console ID
-Online Key

Najprawodopodobniej tyle. Być może jeszcze kilka innych kluczy ale nie ma to większego znaczenia bo wszystkie znajdują sie w specjalnej sekcji keyvault (KV) w NAND Flashu która należy podmienić.
Tak, sama wymiana pomoże. Zmieniają się wtedy całkowicie dane naszej konsoli.

Jak wydobyć NAND Flasha oraz Keyvault- tutoriale są gotowe i będą udostępnione wraz z launchem naszej strony. Start planujemy na początku przyszłego tygodnia

Wszystko podane w skrócie. Aby bardziej to zobrazować:

Na zbanowanej konsoli na której możemy uruchomić linuxa, uruchamiamy specjalny program aby poznać nasz CPU Key. Następnie robimy kopie całego obrazu NAND Flash za pomocą infectusa.
Tak samo postępujemy z konsolą odbanowaną.
Za pomocą programu NAND Flash Tools wyciągamy keyvault z konsoli odbanowanej, i przekładamy go do konsoli zbanowanej.
Robimy update, łączymy się z XBL i to wszystko :)

Oczywiście trudno aby ktoś dał nam obraz z niezbanowanej konsoli.

Na gueux.net jeszcze tego nie próbowali, ale mam zamiar cały keyvault wygenerować losowo. Jeżeli to się powiedzie, będzie można odbanować konsole bez przekładania KV.

Sytuacja się powtarza, bo X1 odbanowywało się całkiem podobnie.

Choć tutaj zabezpieczenia xa toaretycznie nigdy nie pozwoliły by odbanować konsoli, tak uruchomienie linuxa jest zbawienne.

Czy microsoft może temu zapobiec?
Napewno nie zapobiegnie przekładaniu keyvault jeżeli znamy swój CPU Key. Może jedynie, wraz z nowym update, zablokować możliwość robienia downgrade. Radził bym się wstrzymać z pobieraniem nowego dasha i odczekać chwilke na małe testy. Spalenie nowej lini eFuse może być nie ciekawe, ale na tłumaczenie tego przyjdzie jeszcze czas :)

Co będzie do tego potrzebne?
Napewno infectus oraz linux. O keyvault pisałem wcześniej. Jeżeli ma się nowy kernel, a grając na XBL masz najnowszy, musisz wykonać Timming Attack."
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: Lecą bany na XBL!

Przykra sprawa z banem :/
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

A mowilem zeby grac na oryginalach i ze mozna wykryc pirata.
I ze beda bany.

Wiekszosc niewierzyla.
 

leszek1981

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

A jak mam przerobiono konsole,ale przez Live gram na orginalach to czy zostane zbanowany?
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

Tez mozesz miec bana, ale prawdopodobienstwo sie znacznie zmiejsza.
 

leszek1981

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

Teraz zaluje ze przerobilem swojego Xboxa.Mam jeszcze jedno pytanko czy jak wgram na nowo orginalny soft to czy mnie zbanujo?
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

Moim zdaniem jest dalej szansa, nawet jesli flashowales z zewnetrznego zrodla zasilania.

Najlepszym wyborem byloby granie na oryginalach online.

Zreszta pomysl tez innaczej.

Xbox arcade - 999zl, sprzedajesz karte pamieci i plytke z grami, -200zl = 800zl za druga konsole.
kupno 4 oryginalow = 800zl.

A tak bedziesz mial jednego x'a do grania na piratkach, a drugiego do grania na wybranych oryginalach, takich ktore cie wciagnely. Dysk mozesz przeciez przekladac.
 

leszek1981

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

No tak tylko ze narazie takie rozwiozanie odpada, bo przymierzam sie do kupna nowego telewizora HD. Czyli z kaso bedzie raczej krucho.Ale dzieki za rade.
 

P.J.

Świeżak
Świeżak
Odp: Lecą bany na XBL!

Witam, jestem tutaj nowy, ale juz chce swoja cegielke dolozyc. Mam iXtreme 1.2 i zaktualizowalem dzisiaj Dashboard. I super, Marketplace dziala idealnie. Grac na XBL nie gralem wiec, nie wiem czy to dziala.
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Lecą bany na XBL!

Nie znam nikogo kto by dostal bana korzystajac tylko z marketplace, wiec raczej nie masz sie czego obawiac.
 

x3600

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Lecą bany na XBL!

ja dawno przerobiłem konsole i grałęm kiedyś w gry przez xbl (ogólenie max 20 min) , ale nie grałem juz chyba z 3 tygodnie i jak załanczałem konsole dzień wczesniej to za 3 razem sie połaczyłem i działało ,ale juz rano chciałęm zalogować i sciagnac nowe demko a tu ban :(((
 

l0rak

Świeżak
Świeżak
Witam
Posiadam extreama 1.51 na live gralem przewaznie w GOW2 (plytka orginalna), zdazylo mi sie tez pograc kilka godzin w borderlands ze znajomym i troche w Grida 2. Na dzien dzisiajeszy nie dostalem bana, mam nadzieje ze sie to nie zmieni.
pzdro
 

Do góry Bottom