Ligi elektroniczne, czyli piłka nożna w innym wydaniu

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Futbol, futbol, przeżyjmy to jeszcze raz… - tak śpiewała swego czasu znana polska piosenkarka. Ale teraz nikt nie chce przeżywać wszystkiego jeszcze raz, gdy każdego dnia na świecie czekają ciekawe mecze piłki nożnej. Jeśli nie te realne, to na pewno wirtualne.

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Pod każdym względem. Najwięcej ludzi kopie piłkę amatorsko, mecze oglądają setki milionów na całym świecie, a w futbolu krążą ogromne pieniądze wspierane przez możnych sponsorów. Nic więc dziwnego, że każda odmiana piłki nożnej wzbudza zainteresowanie i odbija się szerokim echem. Branża zakładów wzajemnych rozwija się dynamicznie i obecnie bukmacher to nie tylko obstawianie tradycyjnej piłki nożnej, to także esportowe mecze FIFA oraz wirtualna piłka nożna.
Esport zyskał w czasie pandemii
Marzec, kwiecień i część maja były trudnym okresem dla większości ludzi w Polsce i w Europie, ale… nie dla esportu. Ta branża, inaczej niż tradycyjny sport, nie doznała takiego szoku i „zamrożenia”. Mecze i pojedynki esportowe nadal się odbywały, co przysłużyło się całej branży i zakładom bukmacherskim online. Dzięki temu ich oferta nie zmniejszyła się do zera. Esport z kolei mocno zyskał, pierwsze analizy wykazują wzrost w wiosennych miesiącach o 60 procent.
Piłka nożna w cieniu LOL i CS GO
Także poszczególne gry esportowe jeszcze bardziej zyskały na popularności. Wiadomo nie od dziś, a od ładnych kilku lat, że w esporcie podium jest zajęte przez League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive oraz DOTA 2. CS GO w ostatnich miesiącach bił rekord za rekordem. W lutym w jednym momencie liczba graczy wyniosła 950 tysięcy, a w połowie marca przekroczono milion. Nietrudno wywnioskować, że spory wpływ na taki wynik miała pandemia i wprowadzona społeczna izolacja i kwarantanna.
FIFA czy Pro Evolution Soccer w zakładach bukmacherskich?
A co z piłką nożną w wersji elektronicznej? Jest częścią esportu, znaczącą, ale na pewno wciąż nie zalicza się do topu. Mimo coraz większych nakładów na marketing, to jednak wyżej wspomniana trójka może spać spokojnie, choć ligi elektroniczne narzekać na brak popularności nie mogą. Każdy wie, że czołowymi tytułami są FIFA, za którą stoi EA Sports, oraz PES z wydawcą Konami. Dwóch potentatów walczy o serca graczy od lat. Początkowo wygrywała FIFA, ale PES odrobił straty i miał swoje pięć minut. FIFA jednak się nie poddała i w świecie esportu w ostatnim czasie znaczy więcej. Być może też z powodu większych działań marketingowych. Ekstraklasa Games, czyli rozgrywki klubów piłki nożnej w Polsce to jeden z rodzimych przykładów. Na świecie odbywa się wiele turniejów i meczów. Przykład? eSports Battle – Retro International, FIFA Ultimate Quaran-Team, FIFA Liga Pro, czy turnieje ESL. Jak widać FIFA 20 cieszy się ogromną popularnością. Największe teamy esportowe mają swoje zespoły w ligach elektronicznych. Najważniejsze mecze, czy turnieje od pewnego czasu znajdują się też w ofercie zakładów bukmacherskich.
Turnieje FIFA 2020 - jak obstawiać? Poradnik
W zakładach bukmacherskich online obstawianie piłki nożnej w wersji elektronicznej i tradycyjnej nie różni się zbytnio od siebie. Też można stawiać na zwycięzcę poszczególnych meczów, jak i całych turniejów. W niektórych przypadkach oferty są bardziej rozbudowane. Tak, jak w normalnych zakładach bukmacherskich, tak i w przypadku esportu i elektronicznej piłki nożnej trzeba śledzić wyniki i formę danego gracza, jego osiągnięcia i możliwości. Co warte podkreślenia, na najwyższym szczeblu niespodzianek aż tak wiele nie ma. Owszem sam top FIFA 20 jest wyrównywany i może stanowić problem. Początkowa faza turniejów już taka nie jest. Grę FIFĘ 20 znajdziemy wśród największych legalnych zakładów bukmacherskich w Polsce. Każdy może sprawdzić i porównać kursy u konkurencji. Jak widać ligi elektronicznie idealnie uzupełniają klasyczne rozgrywki piłkarskie. Stanowią także alternatywę dla osób wychowanych na grach komputerowych.
Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom