Lite-On 1175 DG-16D5S rozszyfrowany ! LT+ 3.0 w drodze

damianek961

Użytkownik
Użytkownik
Wiadomo, że lepsze to niż nic. :) Wytrzymaliśmy już tyle czasy to i poczekamy te kilka miesięcy jeszcze. :d
 

Egooo

Użytkownik
Użytkownik
Tak z ciekawości działa wam strona TX ? albo ich forum ?
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Metoda mają, teraz robią lt 3.0

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Tak z ciekawości działa wam strona TX ? albo ich forum ?
oczywiscie

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Coś takiego się pojawiło :D

WTF?

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Niby wszystko ok ale skąd pewność że to nie d4s? Widziałem corone z d4s wiec nie byłbym zbyt optymistyczny.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Oficialnie TEAM MATRIX ROBI FREEDOM PCB i mają już skończony swój FW

Before we begin, some notes regarding the 16D5S drives and why we made the choices that we made :First of all, the SPI eeprom is locked just like in the old drives and the WP pad is connected to GND, thus making it impossible to erase/rewrite.

Why the old Geremia/kamikaze style method is not feasible in the 16D5S drives :
The area were the WP wire can be cut is less than 1mm in length and the WP bonding wire runs parallel to the DO bonding wire with around 0.1mm of separation between them.
Cutting the WP wire without damaging the DO wire is doable when the chip is decapped and under a good microscope but we can't see any way where someone can do this without some serious lab instruments.

For this reasons we have developed a replacement PCB, similar to our previous Freedom replacement PCB but with some additional hardware needed to cope with the enhanced crypto requirements in the 16D5S firmware.
This PCB will replace the original drive PCB and work on any unmodded Xbox360 (including the 4GB V2 coronas and those with dashboard 15572+ ).
The firmware is finished and stable and has all the features you would expect :
stealth, XGD3, all titles work (basically everything iXtreme 3.0 has) plus some additional features that we are testing and considering for inclusion in the final release.



The new video which we quickly threw together first shows a 16D5S drive connected to a corona motherboard (check the marking in the IC and the tracks going to the SATA connector to see that it really is a 16D5S drive).
An original game is already inside (drive is upside down to show the PCB) and it is booted to show that the drive is married to the Xbox motherboard.
The drive is then swapped with another one with the Matrix replacement PCB already installed, and a few backups are booted to show it working on the same motherboard.
Additional videos will be released shortly, but for the moment being our time is better spent in development than in movie making ;-).

This one was mainly done due to the leaked video, to show our drive working without all the programming/debugging hardware that is normally connected to the drives during the development stage.


Stay tuned for more exciting news in the near future!
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
Oficialnie TEAM MATRIX ROBI FREEDOM PCB i mają już skończony swój FW
No w końcu ;)

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
PCB powinno być tańsze od tego TX ,ale flash pewnie i tak na początku wyjdzie w granicach 300 pln :d

Ci co mają corone v2 pewnie długo bedą mnieli tylko tę opcję
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
ciekawe jaka metoda na zrobienie dumpu , c4eva napisal ze rgh nie potrzebne, z kolei gdzieś wyczytałem ze wp nie da sie przeciąć w chipie....
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
na czerwono zaznaczyłem czemu

WP dotyczy głownie zapisu

Przy read naped musi i tak wysłac encrypted key do konsoli wiec pewnie bedzie jakiś emulator tego
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
WP = write protect więc czego ma dotyczyć....





 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
mniej niz 0,1mm wolnej przestrzeni ,bez mikroskopu się nie obejdzie :D

ale myślę,ze geremia znowu coś wymyśli, na xboxhacker pisał ,ze nie bedzie się "wtrącał" dopóki nie wyjdzie ten zamiennik i oni trochę nie zarobia
 

RuNNerka

Banned
Użytkownik
mniej niz 0,1mm wolnej przestrzeni ,bez mikroskopu się nie obejdzie :D

ale myślę,ze geremia znowu coś wymyśli, na xboxhacker pisał ,ze nie bedzie się "wtrącał" dopóki nie wyjdzie ten zamiennik i oni trochę nie zarobia
O kurde. Może coś wymyśla.

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk
 

Egooo

Użytkownik
Użytkownik
Nie będzie się im sprzeciwiał przynajmniej na początku wiadomo chodzi o kasę ale pewnie na gwiazdkę wszyscy zagramy spokojnie
 

dzemik2009

Użytkownik
Użytkownik
źródło DG-16D5S 1175 Update Exclusive From c4e - Team Xecuter
<c4eva>my xecuter 1175 board is running well, should be finished with LT by the weekend
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
W końcu coś do przodu.... :applause:
 

damianek961

Użytkownik
Użytkownik
Coś ruszyło. : D Na stronie c4eva już pisze, że testują czyli najprawdopodobniej mają już zrobione. I jest zmieniona nazwa na LTU v1. Od bardziej obeznanych w temacie, prosiłbym o jakieś wyjaśnienia. :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: Lite-On 1175 DG-16D5S rozszyfrowany ! LT+ 3.0 w drodze

Firmware do napędów, ktore beda sprzedawabe.

Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

damianek961

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Wiadomo już coś nowego ? Czy wyjdzie to jeszcze przed nowym rokiem czy dopiero po ? Wszelkie nowe informacje mile widziane. Sorry za moją niecierpliwość, ale najwyższy czas żeby wydali tą przeróbke już. Pozdrawiam. :)
 

Do góry Bottom