Lite-on - przeróbka

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
Mam napęd Lite-On sflashowany przez profesjonalistę. Wgrany jest ixtreme 1.6. W związku z zabezpieczniem AP25, niedługo konieczna będzie przeróbka na LT+. Nie za bardzo mam ochotę znów bulić za flasha. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, co będzie potrzebne do samodzielnej przeróbki. Ze wszystkimi szczegółami.
Niestety nie wiem jaką mam wersję Lite-ona. Prawdopodobnie jest to v3, ale nie mam pewności. Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić? Czy to ważne? Jakby co, mam na płytce klucze napędu. Czy będzie trzeba coś lutować? Czy to tylko za pierwszym razem?
Nie wiem, czy to ważne, ale podaję specyfikację mojego Xa
Xbox 360 Elite
Jasper
Ixtreme 1.6
Liteon (nie wiem jaki)
Dash: 2.0.9199.0
Data produkcji: 2009-08-05
Z góry dzięki za pomoc.
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
jak posiadasz klucz napędu to jest dobrze.łatwo wtedy wgrać nowy fw (ogolnie zmienić na jakikolwiek)http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html
jak nie masz klucza to wtedy w zależności od wersji liteona v1,2,3 trzeba go wyciągnąć.najwięcej roboty jest przy v3.(cięcie ścieżek).

edit.
przy ix 1.6 nie trzeba ciąć(nawet przy v3),mozna wyciągnąć key z każdego liteona w JF opcja dummy from ixtreme
 

Kniaziu

Użytkownik
Użytkownik
Ja podepnę się do tematu, obecnie mam lt gość co mi przerabial spisał mi klucz na kartce i teraz jakbym chciał wgrać sobie lt+ (jeśli wyjdzie) to czy muszę od nowa wyciągać klucz z napędu czy wystarczy jak przepisze klucz do JUngleflashera?
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
możesz przepisać opcją manual spoof w JF.
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
Płytkę z kluczem napędu mam, ale jest problem... Co jest kluczem napędu?:D Na płytce są pliki: Dummy.bin, Indentify.bin, Inquiry.bin, jf.log i Serial.bin
Aha, i pytanie dotyczyło czego będę potrzebować, tzn. kable, oprogramowanie itp. Ale oczywiście porady JAK to zrobić też chętnie przyjmę :)
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
wszystko masz tutaj od 10. obrazka,wczytujesz plik dummy.bin jako klucz.http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html

wystarczy kabel sata,kontroler na sata w pc (oddzielny lub na mobo pc)do którego pdłączasz naped a zasilanie bierzesz z konsoli tak jak jest oryginalnie.
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
OK dzięki za linka. Czy może być kabel SATA, który odepnę od dysku? (mam dwa)
Czyli mam ominąć wszystkie kroki z tego tutoriala do wstawienia dummy.bin?

//A to narzędzie CK3? Co to jest? Będzie mi potrzebne?
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
tak moze być ten kabel.
omijasz,bo wcześniejsze tyczą się sczytania keya który przecież już posiadasz.

edit.
nie bedzie,to służy do wyciągania(sczytania klucza)zasilania i inne *********.
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
A jeśli chodzi o kontroler SATA: Jeśli mam na płycie porty SATA, to chyba znaczy że kontroler jest nie? (wiem, że jestem debilem).
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
podepnij normalnie sata z nepędu do tych na mobo pc i będzie dobrze.
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
OK, czyli żadnego dodatkowego kontrolera nie trzeba. A samo flaszowanie mam wykonać Jungleflasherem czy DOS Flashem?
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
jak wolisz,tylko po podpięciu do pc musisz znać nr. tego portu przy dosflash'u tżeba go wpisać recznie w JF wybierasz go z rozwijanego okienka.

edit.
ręcznie wpisuje się ten nr. przy wymazywaniu fw jeśli trzeba użyć polecenia l-o-eras
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
Portu SATA tak? Hmm.. a skąd wziąć ten numer?
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
jak np. podłączysz już i uruchomisz pc z pendrive w dosflash'u to wyświeitli nr. portu pod który podłączony jest napęd z konsoli.po wpisaniu komendy "dosflash"
 

Raffcio

Użytkownik
Użytkownik
Podlacze sie pod temat. Czyli jak mamy sata na plycie glownej to na pewno nie trzeba kontrolera sata pod pci? Czy do wgrania LT+ musi byc zasilanie z konsoli? Nie mozna podlaczyc pod molexa w kompie ?
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze pytanie: Czy podczas podłączenia napędu do PC, konsola ma być włączona? a PC?
 

Kniaziu

Użytkownik
Użytkownik
możesz przepisać opcją manual spoof w JF.
czyli tak otwiera jungleflashera w zakładce firmware tool 32 na dole w terget daje open target firmware wybieram np.lt i daje manual spoof i tam u góry wpisuję ten właśnie klucz mojego oryginalnego firmware i na dole w osing wybieram mój napęd i daję ok i pózniej daję save to file? czy to tak ma być?
 

clumzy

Użytkownik
Użytkownik
nie.
jesteś tam gdzie trzeba,tylko swój klucz wpisujesz w Manual póżniej Check i Ok.(na końcu zapisujesz plik jako OFW lub key jak wolisz.)
w Sorce i w Target wczytujesz OFW.bin bez klucza z odpowiednim nr. dla swojego liteona.
znajdziesz go tutaj http://www.ixtreme.net/downloads/stock-firmware-t2442.html

/ do liteona nie potrzeba jakiś specjalnych kontrolerów sata,tak możesz wziąśc zasilanie z molexa

//podczas podłącząnia najlepiej mieć wszystko wyłączone pc i konsole (włacz wszystko dopiero po podpięciu kabli)dobrze jest też uziemnić,wystarczy metalową obudowę x360 połączyć z obudową pc np. jakimś kabelkiem ze zdjęta izolacją po obu końcach.
 

Kniaziu

Użytkownik
Użytkownik
tak tylko ja nie mam oryginalnego firmware żeby go otworzyć mam tylko klucz tzn w manual spoof nic nie wpisuję?
 

maka2020

Użytkownik
Użytkownik
Aha, czyli konsola ma być podpięta do zasilacza, a zasilacz do prądu?
 

Do góry Bottom