Lite-On - wszystko o nowym napędzie

Tomiii

Użytkownik
Użytkownik
Zacznijmy od wyglądu:


Tak wygląda napęd po otwarciu konsoli.


Tak wygląda płyta główna LiteOn


http://www.freepler.de/userdaten/38928917/bilder/xbox360/mt1309e_mt1319l_pinout_v1.0.png
Główny układ MT1319L i wszystkie wyjścia

Reszta zdjęć:
http://my-gamebox.com/ban01tgaz/360/1.JPG
http://my-gamebox.com/ban01tgaz/360/2.JPG
http://my-gamebox.com/ban01tgaz/360/3.JPG
http://my-gamebox.com/ban01tgaz/360/4.JPG
http://my-gamebox.com/ban01tgaz/360/5.JPG

Informacje techniczne:
Producent: Lite-On
Model no. DG-16D2S
HW Version. A0A1
FW Version. 74850C
Nazwa oraz informacje na temat nowego zabezpieczenia Microsoftu.
http://www.xbins.org/iriez/mediatekpatent.pdf

Jak nie trafić na napęd:
1. Otwieramy przednią pokrywę, jeśli kabelki są żółte to jest to Lite-On

http://my-gamebox.com/ban01tgaz/360/6.JPG

2. Kupienie konsoli z numerem LOT mniejszym niż 813 (znajduje się nad kodem kreskowym LOT NO:)

Informacje czy da się z tym coś zrobić.
Oto co mówi informacja o zabezpieczeniu:

1. Nie można wgrywać nic od razu do flasha ponieważ nie jest pusty (wyczyszczony).
2. Możesz wykasować oprogramowanie bez sprawdzania (zabezpieczeń).
3. Nie można zczytać flasha.
4. Można wgrać oprogramowanie. Po wgraniu firmware układ informuje poprzez weryfikacje że został zapisany (CRC/MD5 etc). W taki sposób wiemy że wgranie firmware jest możliwe.

Aby zaktualizować oprogramowanie trzeba:
1. Usunąć stary Firmware (czyszczenie).
2. Wgrać nowe Firmware.
3. Pomyślna weryfikacja.

Tyle że gdy usuniemy oprogramowanie, stracimy unikalny klucz napędu. MS nie ma takiego problemu ponieważ zna klucze napędów poprzez numer seryjny konsoli w bazie danych. Takie rozwiązanie jest logiczne i bezpieczne, pamięć flash jest wbudowana w główny układ (żadne programatory nie są w stanie zczytać bezpośrednio flasha), ale jest możliwość pośredniego wyciągnięcia klucza z szyny komunikacyjnej przez port Rx - Tx ( Recieve - Transmit).

Pomysły które mogą się wam nasunąć.
1. Wymiana napędu na Benq lub inny z możliwością flashowania.
Ad 1. Istnieje już taka możliwość, zczytujemy key i wgrywamy do dowolnego napędu prócz Lite-On.

2. Użycie modchipa.
Ad 2. Tak ale gdy zczytamy klucz i wymienimy napęd.

3. Zczytanie flasha po demontażu.
Ad 3. Nie da się wyciągnąć samego układu flash ponieważ jest to część układu głównego (układ SMD).

4. Wyczytanie klucza z szyny.
Ad 4. Dzięki połączeniu 2 punktów oraz programatora JTAG (RX, TX - przecięte w celu zabezpieczenia).

5. Nowy soft jest już w opracowywaniu i będzie podobny do softu z Benq.

Wszystkie napędy w Xbox 360 360drives.com

Patent mówi że nie ma możliwości zczytania a co za tym idzie że nie będzie możliwości zczytania klucza napędu ale jak się okazało jest taka możliwość.

Jak zczytać klucz DVD z Lite-On

1. Co będzie potrzebne programator LVTTL-RS232 (max3232) oraz soft

Soft potrzebny znajduje się tutaj:
http://www.wrzuta.pl/pliki/1ED3bTe25x/dvdkey_v1.1

Programator można zrobić samemu lub kupić.

Program DVDkey wyciąga klucz napędu poprzez port serial (COM - RS232), oraz zapisuje go do pliku, potrzebujemy LVTTL-RS232 na układzie (max3232) podłączony do portu COM1 (wbudowany port do płyty COM1, 0x3F8 IRQ4). Podłączamy 4 piny do programatora: TX (wysyłaj), RX (odbieraj), 3,3V do zasilenia programatora oraz uziemienie GND. Napędy Lite-On mają przecięte scieżki trzeba je zlutować precyzyjna lutownicą zaznaczone jako reconnect both solder points.
Program zapisuje 2 pliki identify.bin oraz inquiry.bin.



Zczytywanie:

Uruchamiamy PC bez podłączonego kabla SATA z PC do Lite-Ona.
Trzeba uruchomić napęd z tacka wysuniętą do połowy a przycisk eject musi być w stanie otwartym.

Jak to zrobić w praktyce ?
Do napędu lutujemy 4 kabelki: TX, RX, 3,3V i GND.
Podłączamy do portu COM1 programator a kable z napędu do programatora
Otwartego Xa dajemy koło PC, łączymy X0 i PC kablem uziemiającym.
Włączamy PCta a napęd X0 wysuwamy metodą awaryjną za pomocą spinacza do połowy.
Kabel SATA nie jest podłączony do Xa tylko podłączamy teraz do do PC.
Uruchamiamy program DVDkey:
"DVDKey EFE0"
Uruchamiamy Xa aby zasilić napęd, program powinien zczytać dane.

Napęd Lite-On w standardzie wysyła na porcie Rx cały czas 0x00 i 0x01 przy 115200 8N1.

Jeśli są jakieś błędy proszę o poprawę
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Wszystko co miało być powiedziane jest zawarte w pierwszym poście! Na dzień dzisiejszy napęd LiteON jest nie złamany! Jeżeli się coś zmieni to na pewno zostaniecie poinformowani!

Gorąca wiadomość od Commodore4Eva:

<c4eva> Znalazłem coś o czym dotychczas nie było wiadomo o nowym Liteonie. To się uda!
<c4eva> Pytaniem już nie jest czy to można zrobić. Pytaniem jest kiedy to zostanie zrobione
<c4eva>Wygląda na to ze Liteon to kwestia czasu - nie podaje dokładnej daty
<c4eva>Nie pytajcie tylko czytajcie!

Dotychczas uważano, że nowy napęd jest "nie do przerobienia". Jak widać Commodore4Eva znalazł lukę. Szczegóły na razie nie są znane, ale zapewniamy ze będziecie informowani na bieżąco!

Na razie można z czytać tylko Firmware, czekamy na dalsze kroki będę odświeżał temat! :)

źródło: xbox-scena.pl

PS. Skoro można z czytać Firmware to nie można by go wsadzić do "normalnego" napędu np. Benq/Samsung i działać na tym? Z góry dzięki za odpowiedź :)

PS2. Wszystkie głupie posty będą kasowane!
 

Sowa1

Świeżak
Świeżak
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Thx za otwarcie topicu.

Tak jak jest napisane, firmware można zczytywać.
PS. Skoro można z czytać Firmware to nie można by go wsadzić do "normalnego" napędu np. Benq/Samsung i działać na tym? Z góry dzięki za odpowiedź Uśmiech
Rozchodzi sie o DVD Key no i w przypadku nowych Keyvault o spoff.. Tak czy tak, mając dump firmware z liteona można zmienić napęd na inny i będzie śmigać ;)

Pisalem, ze pewna, bo info przekazal mi powazny czlowiek... a to, ze on o tym byl przekonany, czy tam jest to juz jego sprawa, a ja nie mam powodu, aby mu nie wierzyc. To powazny czlowiek jak juz pisalem, i jeszcze nigdy ani mnie nie zawiodl ani nie probowal wcisnac zadnych ciemnot, takze z drugiej strony byc moze ma racje, skoro to wszystko dostepne jest za "zamknietymi drzwiami", do ktorych byc moze on rowniez ma dostep? Nie wiem, nie wiem... bo ja jestem tylko zwyklym, szarnym graczem. Uśmiech Takze fajnie, ze sie udzieliles w temacie i sprawe troche naswietliles. Z politowaniem

Swoja droga, czy to nie Ty twierdziles gdzie indziej, ze Liteon polegl, kolego Sowa? Język
Takze informacja pewna, kwestia niedlugoego czasu kiedy to wszystko ujrzy swiatlo dzienne, to wszystko. Co do Live na LiteOn'ie, co z tego, ze nie sprawdzja DMI czy PFI (skad wiesz w ogole ze tego nie sprawdzaja?), a czy nowe konsole nie maja dodatkowej kosci pamieci, ktora sobie cos tam trzyma i "posyla dalej"? A moze jakis klucz sie nie zgadza w epromie? Hę? A moze powiesz cos o banie, ktorego dostaje sie po zgraniu na HDD pirata (to juz w ogole odbiegajac od litka)? Hmm? Tez tajemnica? Z politowaniem
Pisałeś to w dniu kiedy C4E puścił informacje w obieg że to będzie zrobione (co nie znaczy że było). Za kilka dni się okazało że dumpy są możliwe. Żadnego dostepu do zamknietych drzwi nie trzeba, poprostu znam polskie realia i wiem ze osob ktore naprawde siedza w temacie, mozna wyliczyc na palcach jednej reki... A dumpowanie napędu nie oznacza tego że został shackowany...

Co do DMI i PFI- logi są dostępne na xbins.org.

Co do eeproma, mam wrażenie ze sam nie wiesz o czym mówisz :) Nowe konsole posiadaja jedynie nowe pamięci ram..
Stare, z pierwszej premiery, konsole posiadały eeprom zaraz pod CPU. Jednak jest on pusty, zadnych sygnałów na nim nie ma i nie wiadomo o czego służy. Każda kopia jest taka sama. Różnica mogła by się pojawić w, jak dobrze pamiętam, DMI, jednak zawsze dmi jest takie samo z każdą kopia więc ms jako tako nie ma możliwosci rozróżnic ID danej gry..

Co do kopiowania gry na HDD- nie musisz nawet jej kopiować. Beta wersja dasha wypłyneła przedwcześnie, dlatego wiadomo że jeżeli masz jakąkolwiek gre na HDD, masz wersje Beta dasha. A nowego systemu tak prosto nie zainstalujesz, więc jeżeli go masz - konsola jest momentalnie flagowana, stąd pojawia się ban.. ;)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Geremia napisał:
First:
Much respect and thanks to Tiros, Schtrom, TMF, Redline99, it's always a pleasure to talk with you.

Second:



Third:
damn, it's eating time!!!

more later
Zaczęło się ;D
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Sowa napisał:
Thx za otwarcie topicu.

Tak jak jest napisane, firmware można zczytywać.
PS. Skoro można z czytać Firmware to nie można by go wsadzić do "normalnego" napędu np. Benq/Samsung i działać na tym? Z góry dzięki za odpowiedź Uśmiech
Rozchodzi sie o DVD Key no i w przypadku nowych Keyvault o spoff.. Tak czy tak, mając dump firmware z liteona można zmienić napęd na inny i będzie śmigać ;)

Pisalem, ze pewna, bo info przekazal mi powazny czlowiek... a to, ze on o tym byl przekonany, czy tam jest to juz jego sprawa, a ja nie mam powodu, aby mu nie wierzyc. To powazny czlowiek jak juz pisalem, i jeszcze nigdy ani mnie nie zawiodl ani nie probowal wcisnac zadnych ciemnot, takze z drugiej strony byc moze ma racje, skoro to wszystko dostepne jest za "zamknietymi drzwiami", do ktorych byc moze on rowniez ma dostep? Nie wiem, nie wiem... bo ja jestem tylko zwyklym, szarnym graczem. Uśmiech Takze fajnie, ze sie udzieliles w temacie i sprawe troche naswietliles. Z politowaniem

Swoja droga, czy to nie Ty twierdziles gdzie indziej, ze Liteon polegl, kolego Sowa? Język
Takze informacja pewna, kwestia niedlugoego czasu kiedy to wszystko ujrzy swiatlo dzienne, to wszystko. Co do Live na LiteOn'ie, co z tego, ze nie sprawdzja DMI czy PFI (skad wiesz w ogole ze tego nie sprawdzaja?), a czy nowe konsole nie maja dodatkowej kosci pamieci, ktora sobie cos tam trzyma i "posyla dalej"? A moze jakis klucz sie nie zgadza w epromie? Hę? A moze powiesz cos o banie, ktorego dostaje sie po zgraniu na HDD pirata (to juz w ogole odbiegajac od litka)? Hmm? Tez tajemnica? Z politowaniem
Pisałeś to w dniu kiedy C4E puścił informacje w obieg że to będzie zrobione (co nie znaczy że było). Za kilka dni się okazało że dumpy są możliwe. Żadnego dostepu do zamknietych drzwi nie trzeba, poprostu znam polskie realia i wiem ze osob ktore naprawde siedza w temacie, mozna wyliczyc na palcach jednej reki... A dumpowanie napędu nie oznacza tego że został shackowany...

Co do DMI i PFI- logi są dostępne na xbins.org.

Co do eeproma, mam wrażenie ze sam nie wiesz o czym mówisz :) Nowe konsole posiadaja jedynie nowe pamięci ram..
Stare, z pierwszej premiery, konsole posiadały eeprom zaraz pod CPU. Jednak jest on pusty, zadnych sygnałów na nim nie ma i nie wiadomo o czego służy. Każda kopia jest taka sama. Różnica mogła by się pojawić w, jak dobrze pamiętam, DMI, jednak zawsze dmi jest takie samo z każdą kopia więc ms jako tako nie ma możliwosci rozróżnic ID danej gry..

Co do kopiowania gry na HDD- nie musisz nawet jej kopiować. Beta wersja dasha wypłyneła przedwcześnie, dlatego wiadomo że jeżeli masz jakąkolwiek gre na HDD, masz wersje Beta dasha. A nowego systemu tak prosto nie zainstalujesz, więc jeżeli go masz - konsola jest momentalnie flagowana, stąd pojawia się ban.. ;)
Sowa czyli dobrze rozumiem, jeżeli można już zrobić dump to można powiedzieć ze ludzie z LiteON mogą się już powoli cieszyć a ci co są nie cierpliwi to kupić nowy napęd ten "normalny" wrzucić DVD Key i cieszyć się kopiami... :D

Sprawa nr.2 Nie wiesz przypadkiem jak będzie z instalowaniem kopii na dysk? Czy będzie je można spokojnie wrzucać?

Z góry dzienki za odpowiedź :)
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

<+c4eva> dvdkey extraction successful on liteon, key update/write to any drive successful(liteon included), work continues to dump/write fw
<@c4eva> dos not needed anymore, drive off/on not needed for benq, new all benq unlock also complete
Info od c4eva :D

przeo_91 napisał:
Sowa czyli dobrze rozumiem, jeżeli można już zrobić dump to można powiedzieć ze ludzie z LiteON mogą się już powoli cieszyć a ci co są nie cierpliwi to kupić nowy napęd ten "normalny" wrzucić DVD Key i cieszyć się kopiami... :D
Sprawa nr.2 Nie wiesz przypadkiem jak będzie z instalowaniem kopii na dysk? Czy będzie je można spokojnie wrzucać?

Z góry dzienki za odpowiedź :)
Jeśli kopia będzie wykonana w 100% poprawnie [1:1] to nie powinno być żadnych problemów.
 

Tomiii

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Oto program do flashowania napedu (nie testowałem).
Po małych modyfikacjach napęd widziany i użyteczny pod windows oraz linux.
Można z niego bootować na PC, zabieg wprowadzenia w stan aktywny (widziany przez system) trzeba wykonwyać za każdym uruchomieniem.
Podczas stanu aktywnego nie ma możliwości flashowania.
http://codeguys.rpc1.org/utilities/Flash_Utility-3.0.2.rar
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Tomiii napisał:
Oto program do flashowania napedu (nie testowałem).
Po małych modyfikacjach napęd widziany i użyteczny pod windows oraz linux.
Można z niego bootować na PC, zabieg wprowadzenia w stan aktywny (widziany przez system) trzeba wykonwyać za każdym uruchomieniem.
Podczas stanu aktywnego nie ma możliwości flashowania.
http://codeguys.rpc1.org/utilities/Flash_Utility-3.0.2.rar
To jest do LiteON?
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

DVD key grabber for Benq and Lite-on - http://www.mediafire.com/?sharekey=85c27641590ac3c9d2db6fb9a8902bda
DVD key grabber for Benq and Lite-on

It receives DVDkey from drive serial port and save to file, you need a LVTTL-RS232 converter (max3232) between COM1 (embedded COM1 on motherboard, 0x3F8 IRQ4) and TX RX pins on drive power cable (for liteon the trace to powercable are cut, need a little soldering).
It also saves identify.bin and inquiry.bin, for the spoof lovers.

This "unlocks" also Benq to accept MTK vendor ATA cmds (dosflash etc...), not for liteon

You must power on PC without sata cable connected to drive.
You must poweron the drive with tray half opened and eject switch in open state.
You must power off an on again the drive each time you run the app.

For rs232 troubleshuting, consider that Liteon by default outputs an endless stream of 0x00 and 0x01 at 115200 8N1, you should see it with Realterm with display set to hex

As always, us at your own risk

Thanks and respect to Tiros, Schtrom, TMF, Redline99, c4eva

Geremia
Wie ktoś gdzie można kupić ten konwerter ?? LVTTL-RS232 (max3232)

edit.
Schemat od biedy może być ;)
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Offtopic , nie to forum 8) watpie ze ktos wie
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Daleko nie musiałem szukać http://allegro.pl/search.php?string=max3232 :-[ :D
 

Tomiii

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Ten konwerter to zwykły JTAG TTL RS232 do programowania urządzeń elektronicznych.
JTAG (ang. Joint Test Action Group) to nazwa standardu IEEE 1149.1 definiującego protokół używany do testowania połączeń na płytkach drukowanych, stosowany także do uruchamiania i programowania układów programowalnych i systemów mikroprocesorowych. Żeby można było wykorzystywać JTAG do wymienionych celów układy scalone umieszczone w testowanym systemie muszą posiadać wewnątrz odpowiednią warstwę sprzętową tego interfejsu. Jednym z najważniejszych założeń standardu JTAG jest możliwość programowania układu bez zewnętrznego programatora.
 

xbw

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Sowa czyli dobrze rozumiem, jeżeli można już zrobić dump to można powiedzieć ze ludzie z LiteON mogą się już powoli cieszyć a ci co są nie cierpliwi to kupić nowy napęd ten "normalny" wrzucić DVD Key i cieszyć się kopiami...
Rozchodzi sie o DVD Key no i w przypadku nowych Keyvault o spoff.. Tak czy tak, mając dump firmware z liteona można zmienić napęd na inny i będzie śmigać
Czyli na dzień dzisiejszy wystarczy zgrać ten DVD key do innego napędu i to wszystko, czy są jeszcze jakieś warunki do spełnienia ?
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Tak trzeba sczytać ten DVD key i wgrać do napędu w którym jest możliwy flash, na pewno działa z Benq, nie wiem jak z innymi

Edit:
Można zastąpić każdym napędem
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Temat posprzątany! Jeszcze raz zobaczę jakieś głupie pytanie "kto wydobędzie mi DVD Key" to dostaje bana!
 

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

lol91 napisał:
Witam

Samego napędu Liteona nie można jeszcze w pełni przerobić, ale mamy sposób za pomocą, którego jest możliwość zgrania oryginalnego firmware-u i zamiany napędu na inny nowy z odpowiednio zmienionym oprogramowaniem. Koszt modyfikacji drugiego napędu wynosi 70zł w przypadku gdy posiadasz drugi napęd, (SAMSUNG, HITACHI-LG, BENQ) lub zupełnie nowy kupiony od Nas 220zł.



Pozdrawiam

Sikalafo
 

KamileQ

Banned
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

Widać że gość zajmuję sie tym profesjonalnie. Mam u niego załatwioną przeróbkę za 150 tz. wymianę z liteona na samsunga i jego flash ale mam po gwarancji... no cóż trzeba się poświecić...
 
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

To stary daj znać jak ci przerobi i będzie wszystko w porządku.
 

monias

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Wszystko o nowym Lite-On i rozpoznanie napędu

To nie temat na pytania o tym kto przerabia i czy działa!!! Piszcie tylko o tym co wiecie o napędzie LiteOn!

A działać działa, bo musi działać! Jak ma się DVDkey to można włożyć każdy napęd i będzie on działał na każdym flashu jaki chcecie...
 

Do góry Bottom