LoL wciąga nosem GTA, Call of Duty i Halo?

K0TAKU

Banned
Użytkownik
W ostatnich miesiącach twórcy gier z gatunku MMO i F2P, jak jeden mąż zapowiadają koniec konsol wideo. Zapowiadają też, że to właśnie ich tytuły będą stanowiły o przyszłości naszej branży. Producenci League of Legends poszli o krok dalej i porównali się do takich tuzów jak GTA czy Call of Duty.



Według udostępnionych danych w coraz bardziej popularnego również w naszym kraju LoLa, ciora regularnie 32 miliony graczy. Liczby faktycznie robią wrażenie, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że mamy do czynienia z tytułem free-to-play. Dodajmy, że codziennie do gry loguje się aż 12 milionów graczy, a wynik ten bije na głowę tytana w postaci World of Warcraft. Twórcy gry są tak dumni i pewni siebie, że opisując LoLa użyli sloganu - „najczęściej grana gra wideo na świecie”.

A jak prezentuje się ona w zestawieniu z najbardziej znanymi markami? 85 milionami sprzedanych kopii może poszczycić się seria GTA (główny cykl). Z kolei trylogia Modern Warfare to wynik 65 milionów kopii (codziennie w trzecią odsłonę gry ciora 3,3 miliona graczy). Podano też miesięczną ilość subskrybentów Xbox Live, która wyniosła 40 milionów użytkowników. Porównano też liczbę godzin spędzonych przy serii Halo (2 miliardy od 2004 roku), z tą w League of Legends (1 miliard każdego miesiąca). Nieźle, choć podejrzewam, że marketingowcy każdej z dużych firm, mogliby przygotować własne słupki, które również prezentowałyby się imponująco. Co by jednak nie mówić, gra zdobyła ogromną rzeszę fanów, więc nie dziwi fakt, że niektórzy właśnie w tego rodzaju produkcjach widzą przyszłość naszej branży. Pytanie tylko, czy nie jest to po prostu sezonowa moda?



źródło : LoL wciąga nosem GTA, Call of Duty i Halo? | PPE.PL - Portal PSX Extreme
 

4Fun

Użytkownik
Użytkownik
Odp: LoL wciąga nosem GTA, Call of Duty i Halo?

Tez gram w lola ale nie ograniczam sie tylko do niego .

ZaTapatalkOwane z Samsung Galaxy Y
 

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
No way!
lol przecież ludzie grają i będą grać w "normalne" gry. Porównywanie do gigantów typu GTA jest poprostu nie na miejscu. Twórców League of Legends chyba trochę poniosło :D
HC gracze żyją..
 

PaNxRybA

Użytkownik
Użytkownik
LOL ssie według mnie. Dużo bardziej wolę już Dotę.
A w "normalne" gry nie ma nawet szans aby ludzie przestali grać.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Nie dziwię się że aż tylu ludzi w to gra :D Nawet ja zagorzały hejter, który przez ponad rok się opierał w końcu skosztował dania wysmażonego przez Riot Games i wpadłem :D To nie gra, to już styl życia.
 

Hiszpan3lek

Banned
Użytkownik
Rowniez jest roznica miedzy Free 2 Play a zaplacic 50-60€ za gre ;)
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Nie dziwię się że aż tylu ludzi w to gra :D Nawet ja zagorzały hejter, który przez ponad rok się opierał w końcu skosztował dania wysmażonego przez Riot Games i wpadłem :D To nie gra, to już styl życia.
U mnie też było parę znajomych którzy rękę by dali sobie uciąć, że nie zaczną grać w ten crap. Teraz maniaczą więcej ode mnie :D
W LoL'a gram od sierpnia 2011. Do teraz się nie nudzi.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Nigdy nie lubiłem takich pierdołów i nadal nie rozumiem ich fenomenu...
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
@Up, LoL to po prostu dobra gra, która ma proste, przejrzyste zasady, pozwala każdemu na równy start i wspólną zabawę. Pomimo modelu F2P, nie ma tu absolutnie możliwości Pay 2 Win. Gra bardzo mocno stawia na skill i teamplay i myślę, że te dwa czynniki w głównej mierze przyczyniły się do sukcesu LoL-a.
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Nigdy nie lubiłem takich pierdołów i nadal nie rozumiem ich fenomenu...
Bo nie grałeś ?
 

ROPumpkin10

Użytkownik
Użytkownik
Moze i masa ludzi w to gra, ale bez przesady porownywanie sie do GTA, to moim zdaniem smiech na sali. Popularnosc nie oznacza jakosci gry ;)
 

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Popularnosc nie oznacza jakosci gry ;)
...czego już niejednokrotnie doświadczyliśmy ;)
Bez urazy dla fanów LOL'a, nawet nie grałem w tego typu gry (boje się, że wciągnie) :D
 

pajak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem co to za wynalazek, a te porównania do serii GTA są śmieszne. Bez urazy dla fanów tej gry, ale bawi was granie jakimiś potworkami?
 

randnd

Użytkownik
Użytkownik
...czego już niejednokrotnie doświadczyliśmy ;)
Bez urazy dla fanów LOL'a, nawet nie grałem w tego typu gry (boje się, że wciągnie) :D

Dokladnie :) U mnie podobna sytuacja. Jak widzialem co robi z zyciem moich kumpli gra Lineage to wiedzialem ze nie moge tej gry dotknac - NO LIFE :)
 

KaBooM

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Odp: LoL wciąga nosem GTA, Call of Duty i Halo?

Nie wiem co to za wynalazek, a te porównania do serii GTA są śmieszne. Bez urazy dla fanów tej gry, ale bawi was granie jakimiś potworkami?

Gta to Gta pograsz i koniec.
tego jak tkniesz to już po tobie.z domu nie wyjdziesz.wszystkie tego typu gry są tak zrobione.
ponad rok grałem w lord of ultima ,pierwsze wrażenie =kondon ,miesiąc później budzik ustawialem żeby w nocy wojsko wysłać:-D
Potem już realna kasa itp.:-D O:)

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Bo nie grałeś ?
W niektóre gry nie muszę grać żeby stwierdzić że mi sie nie podobają. Po prostu ich nie lubię i tyle.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
@Up
Dokładnie, nie rozumiem co ludzie widzą w tym fajnego.. Ale każdy ma inny gust :)
Nie rozumiem także fenomenu minecraft... Mój brat poświęca na to coś praktycznie cały wolny czas, też lubie sobie pograć w gry te "normalne" ale bez przesady ..
 

jankop

Użytkownik
Użytkownik
W niektóre gry nie muszę grać żeby stwierdzić że mi sie nie podobają. Po prostu ich nie lubię i tyle.
Niezdrowe myślenie, równie dobrze można powiedzieć że "Nie muszę jeść/spróbować jakiejś potrawy żeby stwierdzić że mi nie smakuje" albo "Nie muszę kogoś bliżej poznać żeby stwierdzić że go nie lubię". Każdy może mieć swoje zdanie, ale ja jestem zwolennikiem tego żeby wyrażać opinie o produkcie po jego przetestowaniu. Sam osobiście spróbowałem LoL'a i mi się nie spodobał. No chyba że Ty grałeś to zwracam honor.
 

pajak

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
miesiąc później budzik ustawialem żeby w nocy wojsko wysłać:-D
Potem już realna kasa itp.:-D O:)
Bez obrazy, ale chyba przepuszczasz co zrobiłem jak to przeczytałem :D.
 

dejm

Użytkownik
Użytkownik
lola idzie w komercyjne rozwiązania co nie koniecznie wiąże się z jakością rozgrywki, dla mnie jest bardzo casualowy i mniej wymagający niż dota dlatego może cieszy się sporą popularnością ale żeby aż tak się z tym puszyć? o_O
 

Do góry Bottom