LT 2.0 nie czyta płyt

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
Thx za odpowiedź.
A czy te obrazy od powyższych grup trzeba przepuścić przez ABGX?
I jak to jest ze starszymi grami? Szukać już takie pod lt 2.0 czy przepuszczać przez abgx? Na forum są instrukcję jak posługiwać się abgxem ale nie wiem kiedy go wykorzystywać

PS: Na razie mam cały czas nieprzerobioną konsolę-do tej pory były u mnie same oryginały... Ale sytuacja finansowa się troszkę pogorszyła i chce jednak przerobić tym LT 2.0. W sumie nie wiem czy czekać na nową aktualizację dasha czy teraz przerobić konsolę? Podobno przy LT 2.0 nie jest możliwe by aktualizacja usunęła przeróbkę?
Generalnie ABGX jeszcze nie obsługuje formatu XGD3, grupy relearserskie zapewniają że pobrany obraz jest gotowy do nagrania. ABGXa używasz zawsze do gier z AP 2.5 po każdym updatcie dasha i do tych co potrzebują ssv2, ale to musisz już sam sprawdzić interesujący Cię tytuł i jak się sprawa z tym ma.

To zależy jakie masz ciśnienie na granie :) ja np nie mogłem się doczekać GOW3 i jak tylko wyszło LT 2.0 przerobiłem jeszcze tego samego ranka. Moja propozycja dla wszystkich świeżych jest taka, żeby za pierwszym razem jak przerabiają konsolę, poprosili o zrobienie backupu całego fw łącznie z NANDem. Jak masz klucz to później samemu przerobić to bardzo prosta sprawa. ;)
 

sreberko

Użytkownik
Użytkownik
Z każdym dniem to forum coraz bardziej mnie zadziwia. Flash jest dobry i gry też są dobre. Zabawne są posty 'po wgraniu LT 2.0 napęd gorzej odczytuje płyty'. Masz poprostu padakę nagrywarkę, nagrywasz na płytach za 1PLN, laser jest do wymiany, bo też już padaka.
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
@Killjoy
grasz online?
Ale w GOWa 3 ? :) pewnie zacznę niedługo, bo dzisiaj przeszedłem kampanie w singlu i m i ciut mało :)
 

nargruch

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Gears_of_War_3_READNFO_XGD3_0800_USA_RF-XBOX360-RRoD taki obraz
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
Gears_of_War_3_READNFO_XGD3_0800_USA_RF-XBOX360-RRoD taki obraz
Ja bym spróbował na innej nagrywarce. Ewentualnie spróbuj nagrywarce nowszy soft wrzucić: tutaj masz wątek a propo Twojego napędu: pioneer dvr-k16ra - Forum CDRinfo.pl
 

nargruch

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
na drugiej nagrywarce to samo, juz nie wiem gdzie jest problem, wczesniejsze obrazy ale bez xgd3 smigaly bez problemu, a LT 2.0 wgraqne poprawnie
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
a czy komputer z innym chipsetem niż VIA może być przyczyną mojego problemu?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
a czy komputer z innym chipsetem niż VIA może być przyczyną mojego problemu?
a jaki masz napęd w konsoli ?
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
Liteon V2
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
No to może być kwestia kontrolera, a próbowałeś pod dosflashem tak jak Ci pisałem sflashować napęd ?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
na drugiej nagrywarce to samo, juz nie wiem gdzie jest problem, wczesniejsze obrazy ale bez xgd3 smigaly bez problemu, a LT 2.0 wgraqne poprawnie
którą wersję img burna używasz ? Layerbreak w pliku dvd masz na pewno dobrze ustawiony ?
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
próbowałem, wyskakuje mi inny status po wpisaniu "L-O-Eras" później po wpisaniu "dosflash" nie wyświetla nazwy napędu tylko jakiś błąd, ale udało mi się jakoś dokończyć i niby fw się wgrał, a nadal jest to samo...
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
próbowałem, wyskakuje mi inny status po wpisaniu "L-O-Eras" później po wpisaniu "dosflash" nie wyświetla nazwy napędu tylko jakiś błąd, ale udało mi się jakoś dokończyć i niby fw się wgrał, a nadal jest to samo...
No to wygląda że jednak się nie wgrał poprawnie, chyba będziesz musiał zainwestować w kontroler VIA. Na tym forum, ktoś ma podobny problem, domyślają się że flash jednak nie został poprawnie wgrany:

http://www.xbox360iso.com/xgd3-game-problem-t471005.html

To dotyczyć może też Ciebie Nargruch.

Jeśli chodzi o kontroler to starajcie się znaleźć dokładnie taki:

http://www.team-xecuter.com/images/via6421.jpg

Oczywiście może mieć inny kolor, ale MUSI mieć to wejście SATA z tyłu karty.
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
dzięki wielkie za pomoc :) troche ciężko taki kontroler dostać. A znacie może kogoś z okolic Kluczborka (woj. opolskie) kto przerabia xboxy? Może prościej będzie jak zlece to komuś :)
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
dzięki wielkie za pomoc :) troche ciężko taki kontroler dostać. A znacie może kogoś z okolic Kluczborka (woj. opolskie) kto przerabia xboxy? Może prościej będzie jak zlece to komuś :)
Oj tam ciężko od razu, tutaj: KONTROLER PCI IDE SATA RAID + BIOS VT6421 /VT6421A (1863409790) - Aukcje internetowe Allegro

Ale można znaleźć taniej, zaraz coś poszukam :)

A dokładnie taki sam jaki poleca Team Xecuter znajdziesz tutaj:

http://jablonski-komputery.cba.pl/sklep/system/index.php?7,pci-sata-via-vt6421a-br-(super-promocja) - ostatnia sztuka :p

maciekklb: jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy - pod który kontroler podpinasz napęd konsoli na płycie głównej ? Zalecane jest ZAWSZE podpinać pod SATA I.
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
podpinam pod sataI. Jeszcze jedno pytanie. Po kliknięciu Outra/Reset nie konsola dalej zostaje w VENDOR MODE, komputer muli i pokazuje tylko "status send to port..." a nie wyświetla mi na dole Liteon LT itd... czy to ma wpływ na przeróbke?
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
LOG z JF






~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

JungleFlasher 0.1.88 Beta (280)

Session Started Sun Oct 09 10:13:33 2011



This is a 32 bit process running on 4 x 32 bit CPUs

portio32.sys Driver Installed

portio32.sys Driver Started, thanks Schtrom !

Found 6 I/O Ports.

Found 1 Com Ports.

Found 14 windows drives C: D: E: G: H: I: K: L: M: N: O: P: Q: R:

Found 7 CD/DVD drives E: G: H: M: N: O: P:



Loading firmware file I:\FLASH\30699629\Dummy.bin

MD5 hash: 177a6d9a261a662573fb4ae6e170bfc2

Inquiry string found

Identify string found

Drive key @ 0xA030 8574CA0987BF08891F27DF4F76EB67FF

Firmware Osig: [PLDS DG-16D2S 8385]

Firmware is: LO83info Extract

Loading firmware file I:\FLASH\Latest_iXtreme_and_Stock_Firmware_Pack\Firmware\LTPlus-025-v2.0.bin

MD5 hash: 0264149996f783b54629c1598072e50e

Genuine LT plus v2.0

Drive key @ n/a FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Firmware Osig: [PLDS DG-16D2S 0251]

Firmware is: LT-Plus 2.0

Spoofing Target

DVD Key copied to target

Target is LT - ID strings not copied to Target



Target rev is LT 02510C, serial info not copied

Drive is Lite-On..



Sending Lite-On-Erase request to port 0xFD00

..............

Drive returned Status 0x0

....

Serial flash found with Status 0x72

Manufacturer ID: 0xC2

Device ID: 0x11

Flash Name: MXIC(MX25L2005)

Flash Size: 262144 bytes



Getting Status from port 0xFD00

SPi flash found with Status 0x72



Sending Chip Erase to Port 0xFD00

Erasing:

Writing target buffer to flash

Writing Bank 0: ................

Writing Bank 1: ................

Writing Bank 2: ................

Writing Bank 3: ................



Flash Verification Test !

Reading Bank 0: ................

Reading Bank 1: ................

Reading Bank 2: ................

Reading Bank 3: ................

Write verified OK !



Sending Vendor Outro to port 0xFD00
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
podpinam pod sataI. Jeszcze jedno pytanie. Po kliknięciu Outra/Reset nie konsola dalej zostaje w VENDOR MODE, komputer muli i pokazuje tylko "status send to port..." a nie wyświetla mi na dole Liteon LT itd... czy to ma wpływ na przeróbke?
Rzuc na to okiem Lite On 1.92 - 2.0 Outro FAIL! pls help

Szczególnie na tą wypowiedź: "had a similar problem with my Lite-On V1 and all I did was after hitting outro it never released so I just power cycled the drive and switched my I/O port back and fourth and it found my drive again. I have done this method twice once when I first fashed to 1.91 and this time at 2.0"
 

maciekklb

Użytkownik
Użytkownik
z tej wypowiedzi wnioskuje, że powinienem spróbować zamiast klikać outro, odłączyć i podłączyć napęd... spróbuje :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom