Maksymalny czas naprawa TV w serwisie

ms_crew

Użytkownik
Użytkownik
Witam
Kupilem TV (powystawowy) i dostalem na niego 6 miesiecy gwarancji u sprzedawcy. Uzytkuje go juz 4-ty miesiac i widze ze TV daje oznaki psucia sie. Po pierwsze troche zwalona geometria, jakas jasna luna na gorze kineskopu. Dzwonilem do sprzedawcy ze chce mu przywiesc TV na serwis grwarancyjny a on do mnie ze w tej chwili niema serwisanta (jak sie pozniej okazalo zostal zwolniony) i ze moge mu go przywiesc TV ale nie wie kiedy go naprawi.
Moje pytanko to jaki maksymalny czas moze on przetrzymywac moj TV w ramach naprawy?
Bo jego slowa "niewiem kiedy naprawie bo nie ma serwisanta" mnie troche zdenerwowaly
 

blitZ1

Użytkownik
Użytkownik
Poprostu ma zawiez ten TV , on sprzedwal i musi sie z tego wywiazac albo niech da Ci nowy

Takie jego prawo udzielił nan iego gwarancji i jak mu zawieziesz ma 2tygodnie na naprawe :]

Tyle z mojej wiedzy
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Jeżeli odwieziesz na serwis gwarancyjny to nie ma na to 14 dni. Jeśli nie ma tego zapisane w karcie gwarancyjnej to i pół roku może trzymać

Zawieź telewizor i daj z tytułu niezgodności towaru z umową - wtedy sklep ma 14 dni na reakcję
 

ms_crew

Użytkownik
Użytkownik
Ale to nie przeszkadza ze TV byl kupowany 4 miechy temu?
W sumie po dluzszym uzytkowaniu zauwazylem rzeczy o ktorych nie bylo mowy jak kupowalem ten TV (czyli min ta łuna jasna widoczna tylko jak jest ciemny obraz i jak jest swiatlo zgaszone w pokoju).
Pablooo88 czyli co mam kolesiowi powidziec ze przywoze TV poniewaz ma usterki o ktorych nie bylo mowy jak kupowalem?

PS
Jak dzwonilem do niego to przez telefon zdawal sie byc wku***ony z deka
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Jeżeli jest to sklep to on odpowiada za niego przez 2 lata. Zwracasz z tytułu niezgodności towaru z umową i chcesz naprawy a jak nie to wymiana na nowy lub zwrot kasy. Muszę się z tym uporać przez 14 dni

Gwarancja może trwać i rok ;)
 

Do góry Bottom