"martwy" napęd

T

Termos

Guest
Witam. Mam propblem z napedem samsung.
Otóz dziś rozebrałem konsolę celem :podkręcenia " lasera. Lecz gdy poskładałem ją, napęd przestał czytać płyty. Słychać tylko cichutki dźwięk jakby chciał-a nie mógł. Po rozebraniu ponownie, stwierdziłem że laser wogóle nie przesuwa się po prowadnicach. jaka może przyczyna ? Czy poszedł silniczek? Czy da się coś z tym zrobić, czy też może lepiej zainwestować w nowy napęd ?
Polećcie również jakiś dobry serwis we Wrocu lub w okolicach Opola

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: "martwy" napęd

Rozkrec i sprawdz co poszlo , a naped szajsunga ja mam na sprzedaz , wystarczy ze go przeflashujesz i tyle . On zawsze chodzil jak zyleta!!!

T

Termos

Guest

No właśnie rozkręcałem i nie jestem w stanie stwierdzić co poszło. Nie reaguje wogóle po włożeniu płyty. Co do flashowania. nie za bardzo umiem to robić, więc wolałbym oddać w rece fachowca

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

Tacka wychodzi i plytka sie buja ? Jezeli tak to elektronika jest cala ale laser :-\

T

Termos

Guest

wszystko chodzi, płyta się kręci, ale laser wogóle nie przesuwa się po prowadnicach.
Czyli nowy napęd ?

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

Watpie ze znajdziesz silniczek wiec zostaje caly naped

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik

Zobacz czy przypadkiem nie wysunęła sie tasiemka, która idzie od silniczka prowadnicy do płytki dvd-romu

T

Termos

Guest

sprawdzałem. wszystko jest na swoim miejscu.
ech. Da mi ktoś namiary, gdzie mogę wymienić napęd ?
PIRI, ten Twoj napęd jest nowy ? Na flashowaniu się nie znam

papux

Użytkownik
Użytkownik

Twój napęd posiada spalony laser.

Standardowe procedury post CD, DVD to spin in x2 potem 2 kontrolne strzały lasera, w tym momencie jeśli laser odpowie następuje pozycjonowanie i odczyt.
Jeśli po podwójnym rozkręceniu nie następuje pozycjonowanie (charakterystyczny dźwięk świergotania napędu zaraz po starcie płyty) oznacza to że laser nie odpowiedział i procedura zostanie ponowiona jeszcze raz jeśli się nie uda następuje zatrzymanie napędu i zwrot rozkazu do pamięci konsoli która przerywa proces i rozpoznaje brak płyty w napędzie.

Diagnoza uszkodzenie, spalenie lasera, uzwojeń lub zabrudzone lusterko układu zwierciadeł lasera.

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

Moj naped nie jest nowy , a teraz juz takich nie spotkasz . Papux ci dobrze powiedzial .

T

Termos

Guest

znaczy się padł laser. mozna więc wymienić sam laser, prawda ?

P

przeo_91

Guest

Tak można wymienić sam laser.

Do góry Bottom