Microsoft Points, a allegro

X

Xinqev

Guest
Witam, na poczatku zaznaczę, że konsoli nie przerabiam i nie zamierzam, wszystkie moje gry są oryginalne, a piractwa nie popieram. Pytanie zadaję w wyniku nieświadomości:

Potrzebuję około 4200 microsoft pointsow, WYŁĄCZNIE w celu zakupienia DODATKÓW do AC:Revelations oraz Fable3.

Na allegro punkty takie są nieziemsko drogie, ale zauważyłem, iż można kupić takie punkty na kontach silver:

1. Czy mogę zakupić takie konto, kupić dodatki i grać w nie TYLKO na swoim koncie ( czy to będzie działało - gra na jednym, dodatki z drugiego konta).
2. Czy to legalne? Grozi banem?
3. Kupiłem AC:B, kupiłem dodatek za 800MSP, chce sprzedać AC:B. Dodatek przepada? Da sie odzyskac za niego punkty?
4. Nie mam jeszcze Fable3. Jeśli jutro kupię DLC, a grę będę miał za miesiąc, to zadziała?
 

maker3

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
1. Możesz grać na jakimkolwiek koncie. Ważne, aby zakupu dokonać na swojej konsoli, na tej na której chcemy grać.
2. Grozi banem konta, konsoli raczej nie ale nigdy nie możesz być 100% pewien
3. Dodatek możesz sprzedać razem z kontem. Sprzedajesz całe konto, więc sprzedajesz wszystkie DLC, nie możesz sprzedać tylko jednego.
4. Zadziała. Ale musisz ściągnąć DLC od razu, bo jak konto dostanie bana to już nie ściągniesz tego za miesiąc
 
X

Xinqev

Guest
1. OK
2. Wobec tego chciałbym, żeby wypowiedział się ktoś jeszcze w sprawie bana konsoli. Ewentualny (?) ban na konto - rozumiem na to z punktami?
3. OK
4. OK
 

bigipl

Użytkownik
Użytkownik
Szlachetny się znalazł i nie popiera piractwa ale okrada a piractwo to nic innego jak okradanie czyli tak jakby jesteś piratem i nie popierasz tego
 
X

Xinqev

Guest
Wspaniały post, gratuluję. Teraz wszystko jest jasne.

Z czym ty człowieku, na mnie wyjeżdzasz? W jaki sposób okradam?
 

bigipl

Użytkownik
Użytkownik
Wspaniały post, gratuluję. Teraz wszystko jest jasne.

Z czym ty człowieku, na mnie wyjeżdzasz? W jaki sposób okradam?
Chyba dla tego banują bo robisz coś wbrew zasad a konto silver z 2100 mcpoint to jakieś 40 zł a takie które przydzielone są legalnie 89 zł
 

bigipl

Użytkownik
Użytkownik
A zapomniał bym dodać w 2 drugim punkcie konsola nie może być zbanowana
 

Yamakasi

Banned
ja kupywalem konta z punktami juz od dlugiego czasu i bana nie dostalem
 

milioner

Użytkownik
Użytkownik
Cóż, dorzucę jeszcze odnośnie dwóch pierwszych punktów. Zapoznałbym się na Twoim miejscu z blokadą regionalną oraz wersjami językowymi kupowanych GoD na danym rynku. Fable Trzecie ma w swej ofercie język polski. Upewnij się, że ściągniesz właśnie wersje z ojczystym językiem. (Sparzyłem się na brotherhoodzie).:

Po wyjściu dodatku do trzeciego asasyna zaopatrzyłem się ponownie w Brotherhooda, z tym że już z marketplace. Amerykańskiego. W dostępnych językach nie było polskiego. Później dowiedziałem się, że Brotherhood z USA Marketplace nie zawiera po prostu tego języka. Nie przywiązałem uwagi do tej informacji, bo pobrałem go tylko dla dodatku, który wyszedł, a nie dla całej gry.Z kolei GoD Fable 3: podane jest, że zawiera także polski (notka z USA marketplace). Przeczytaj DOKŁADNIE opis języków; jakie zawiera.

Co do banów. Są plotki, niektórzy się chwalą, że dostali ze te konta "nagrodę" od M$. Nie ma ryzyka, nie ma zabawy. Sam decyduj.
Co do moralności tej sprawy, to cóż. Wg. mnie kupowanie tych całych kont jest jeszcze gorsze od piractwa.
O ile flashem okradasz korporacje, o tyle tutaj poprzez wzmacnianie popytu- machinę "produkcji"- zwykłych ludzi. Konta kradnie się przez głupotę użytkowników.
Ja też popełniłem błąd i zapłaciłem za niego 2k MSP.
 

mitek96

Użytkownik
Użytkownik
Ja dodam w sprawie banów, że raczej Microsoft banuję za te konta nie tylko same konta na konsoli, ale także konsole. Na potwierdzenie moich słów link do oficjalnego forum. Popatrzcie na powody bana w większości tematów. 15 - My console was banned - 15 - My console was banned - Xbox Support - Xbox.com Forums - Xbox.com. Podsumowując, teraz więcej banów jest za konta niż za przeróbkę. :)
 

Tofu212

Banned
bany lecą już jak za nonjtag na konsole ms się nie bawi już w kotka i myszke
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
bany lecą już jak za nonjtag na konsole ms się nie bawi już w kotka i myszke
na chwilę obecną bany za msp (o ile w ogóle mają miejsce) są żadkością.
 

kamyz

Użytkownik
Użytkownik
jeśli kupujemy konta czyste(bez GS) to ryzyko bana jest minimalne :)
 

sthEn

Banned
Użytkownik
A ja zapytam inaczej - chcę dokupić tym sposobem konto z już kupionym Alan Wake + 2 DLC (na allegro konta silver z tymi 3 pozycjami za śmieszne pieniądze można dostać). Czy w przypadku zmiany dysku (samego dysku) za miesiąc/dwa (czuje, ze powoli zdycha) będę mógł pobrać te gry ponownie?

Loguje się na kupione konto X, pobieram licencje, ściągam, usuwam kupione konto X z konsoli, gram na SWOIM koncie Live. Po miesiącu wymieniam dysk twardy - mogę pobrać te gry ze swojego konta, czy musiałbym stworzyć znowu profil z danymi kupionego konta X?
 

Frodzmirz

Użytkownik
Użytkownik
Musial bys odzyskac profil. A popropo co do banow mnie w ciagu 2 miesiecy zbanowali 2 konsole i moje konto juz za drugim razem takze mam co do tych kont juz mieszane uczucia
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
MS zaczął banować konsole za korzystanie lewych kont, więc miejcie to na uwadze, bo potem będzie płacz :)
 

Frodzmirz

Użytkownik
Użytkownik
MS zaczął banować konsole za korzystanie lewych kont, waięc miejcie to na uwadze, bo potem będzie płacz :)
Jak rozmawialem z gosciem na infolini w sprawie xbox,i pyta sie mnie czy korzystalem z kont z allegro no to mu mowie ze raz moze dwa,a on domnie niech sie pan nie martwi ci co korzystali z kont zostana ukarani... ile w tym prawdy niewiem
 

torawa

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na allegro punkty takie są nieziemsko drogie
A czy wiesz, że np. 200 zł kosztuje "nieziemsko" drogo aż 200 zł?

2. Czy to legalne? Grozi banem?
Grozi banem i więzieniem. Jednak szanse na bana były minimalne, głównie związane z non-jtag - czyli okradaniem Microsoftu, zaś z kradzionych punktów Microsoft ma zysk więc nic nie robił. Natomiast szanse na więzienie są póki co wręcz zerowe.

Z czym ty człowieku, na mnie wyjeżdzasz? W jaki sposób okradam?
Nie bądź bezczelny! Okradasz osobę która płaci za te twoje zakupy! Czyli zwykle posiadacza karty kredytowej z USA, która płaci za to "nieziemsko" drogo, bo kupuje to w normalnych cenach. Wywołane przez ciebie straty są realne (i wynoszą tyle ile za to zapłacił posiadacz karty kredytowej + nawiązka za kłopoty).
Do piratów nic nie mam, bo i tak pirat by nie kupił oryginała, więc straty są urojone (co prawda sporo piratów kupiłoby używanego oryginała i to jest strata, ale twórcy traktują to jak piractwo, tego zysku nie chcą/nie biorą pod uwagę).
 

Rob1N_PL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
MS zaczął banować konsole za korzystanie lewych kont, więc miejcie to na uwadze, bo potem będzie płacz :)
Nie znam nikogo kto by dostał bana za takie konta. Osoby które żalą się banami pewnie same nie wiedzą za co. Już prędzej lecą bany za odkupione konta z zawartością bo jak wiadomo te są kradzione od użytkowników przez sprzedawców i w razie zgłoszenia to kolejny klient odpowie za ich wykorzystanie.
 
X

Xinqev

Guest
A czy wiesz, że np. 200 zł kosztuje "nieziemsko" drogo aż 200 zł?
no niemożliwe :O. gdzieś ostatnio przeczytałem, że na takie papierki do wycierania nosa mówimy `chusteczki` : O

mam na myśli to, iż wydawanie niemalże stu złotych jest lekką przesadą za dodatkowe półtorej godziny grania. za takie pieniądze dostaje się nowe gry.


Grozi banem i więzieniem. Jednak szanse na bana były minimalne, głównie związane z non-jtag - czyli okradaniem Microsoftu, zaś z kradzionych punktów Microsoft ma zysk więc nic nie robił. Natomiast szanse na więzienie są póki co wręcz zerowe.
za gwałty się mniejsze wyroki dostaje, no ale jak zaznaczyłem - w tych sprawach sie nie znam - nielegalne to nielegalne, w porządku.


Nie bądź bezczelny! Okradasz osobę która płaci za te twoje zakupy! Czyli zwykle posiadacza karty kredytowej z USA, która płaci za to "nieziemsko" drogo, bo kupuje to w normalnych cenach. Wywołane przez ciebie straty są realne (i wynoszą tyle ile za to zapłacił posiadacz karty kredytowej + nawiązka za kłopoty).
Do piratów nic nie mam, bo i tak pirat by nie kupił oryginała, więc straty są urojone (co prawda sporo piratów kupiłoby używanego oryginała i to jest strata, ale twórcy traktują to jak piractwo, tego zysku nie chcą/nie biorą pod uwagę).
może jeszcze mnie uderz. skąd miałem wiedzieć? sądziłem, że po to jest forum, by dowiadywać się rzeczy.
 

Do góry Bottom