Microsoft pozwala kupować gry przez telefon. Firma wprowadza płatności komórkowe

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Jeśli macie problem z kupowaniem gier za pomocą karty kredytowej lub nie macie ochoty biegać za zdrapkami, to Microsoft przygotował alternatywę. Gracze mogą korzystać z systemu płatności direct billing i tym samym za pomocą telefonu powiększać swoją cyfrową bibliotekę.

Słyszeliście kiedyś o direct billing? To bardzo prosta usługa, dzięki której za pomocą telefonu możecie płacić w różnych sklepach internetowych. Microsoft postanowił uruchomić opcję równię na Xbox.com i dzięki temu gracze mogą powiększać swoje cyfrowe biblioteki.

Płatności są obsługiwane przez sieć Orange – w ramach programu „Dolicz do rachunku w Orange” – a każda wydana kwota, czyli kupiona produkcja, zostanie doliczona do rachunku za telefon. Dzięki temu nie musicie dodawać kart kredytowych, czy też szukać zdrapek – cały proces jest zautomatyzowany.

Jednocześnie Microsoft zaznacza, że takie przyjemności są również bezpieczne, ponieważ za każdym razem zakup musimy potwierdzić hasłem, a dodatkowo firma wrzuciła miesięczny limit w wysokości 300 zł.

Co sądzicie o takiej propozycji? Ja kilkukrotnie miałem problem ze znalezieniem zdrapki w normalnej cenie, a w dodatku nie mogłem dodać karty do swojego konta, więc w tak ekstremalnych warunkach pewnie skorzystałbym z propozycji Amerykanów.

 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
1. Orange - nie mam pytań.. Orange to za niedługo będzie wodę, pieczywo sprzedawało.. bo euro/rtv już coś tam jest i chyba prąd i gaz też (jak mnie pamięć nie myli..).

2. Trzeba być związany umową z siecią jak muszą nam do czegoś doliczyć - więc też odpada


I tym samym stwierdzam, że jak nie jest na karty kupione "solo" to nie dziękuję :).
Nie podpisuje żadnej umowy z sieciami bo nie mają nic do zaoferowania..
Chyba że ma się firmę to wtedy co innego.
 

ArturM05Pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie no z Orange to bym już muchy w kiblu nie ubił...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Orange kicha straszna
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Już pomijając skandalicznie niska jakość usług firmy ''Orznę cię'' największym minusem tego przedsięwzięcia jest wymóg posiadania umowy z nimi. Orżnę cię ma na razie monopol ale z czasem pewnie dołączą inne sieci.
Szkoda że nie można płacić wydajać pieniądze z karty sim a jedynie działa to na zasadzie dopisania rachunku do rachunku. Powinni w końcu wziąć ich za dupy i zmienić ten stan rzeczy, bo tak naprawdę kasa na karcie sim to wydmuszka.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
A to ja będę inny bo mi się podoba taka opcja zakupów :)
Dla mnie duży plus za taką opcję...
 

qbot1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Opcja fajna tylko jeszcze w innych sieciach

Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Opcja fajna tylko jeszcze w innych sieciach
Orange dało możliwość... inne sieci jak znam życie zaraz za nim także dodadzą taką możliwość (tak myślę) i po kłopocie.

Załóżmy wychodzi mega-super promocja (wasz ulubiony tytuł który chcieliście kupić w niewiarygodnie niskiej cenie tylko przez 2-3dni), a nie macie żadnych środków na koncie, nie macie także wolnego grosza na karcie i w kieszeni - jednym słowem jesteście bez zeta w portfelu. Wtedy kupujecie przez telefon, gra wędruje na Wasze konto, gracie od razu - a za grę płacicie dopiero za kilka tygodni jak dostaniecie rachunek za abonament.
Są też osoby które nie chcą dodawać kart kredytowych z takich czy innych względów, a zdrapki nie zawsze są dostępne lub są drogie itp. - wtedy im także taka opcja będzie odpowiadać.
Dla mnie jak by nie było to zawsze duży PLUS...
 

jagmar

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
opcja fajna ale już widzę jak gimbusy naciągają starych :D "mamo daj na chwilę telefon" nowa mapka do BF1 -> bach poszło -> stara zapłaci :D
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
opcja fajna ale już widzę jak gimbusy naciągają starych :D "mamo daj na chwilę telefon" nowa mapka do BF1 -> bach poszło -> stara zapłaci :D
No to już druga strona medalu :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
No to już druga strona medalu :)
Oraz kradzieże telefonów znów wrócą do łask :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

synek03

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zawsze można sobie zablokować możliwość zakupu z opcją doliczenia do rachunku [emoji14]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom