Microsoft pozwany za to, że Xbox 360 rysuje płyty

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik


Oczywiście jeśli chodzi o proces tego rodzaju jasne jest, że sprawa toczy się w Stanach Zjednoczonych, a tym razem, konkretnie w stanie Ilinois. Jason Johnson w sierpniu pozwał Microsoft za to, że Xbox 360 porysował mu płyty z grami, co czyni urządzenie niesprawnym i ma naruszać akt stanowy o oszukiwaniu konsumentów i złudnych praktykach biznesowych. Powód domaga się 50 tys. dolarów odszkodowania oraz zwrotu kosztów procesu.


Microsoft chciał doprowadzić do odrzucenia pozwu, a głównym argumentem miał być fakt, że Johnson nie kupił swojego Xboxa, a dostał w prezencie od żony (zupełnie jak tap-chan). Na nieszczęście korporacji sędzie okręgowy Daniel Stack całkiem rozsądnie uznał, że nie ma to w tej sprawie znaczenia i nie dał racji adwokatowi firmy. Teraz Microsoft ma 21 dni (od 2 września) na zajęcie stanowiska w sprawie. Sądzę, że firma pójdzie z Johnsonem na ugodę, bo ewentualna przegrana stworzyłaby dla korporacji bardzo niebezpieczny precedens dając podstawy do wytaczania procesów przez niezadowolonych klientów. Swoją drogą to nie pierwszy raz Microsoft musi tłumaczyć się przed amerykańskim sądem z produkcji wadliwych konsol.

Uważacie, że w tym sporze Johnosn ma rację, czy też chce tylko wyłudzić pieniądze? Nie ma wątpliwości, że Xbox 360 potrafi porysować płyty, o czym sam boleśnie i wielokrotnie się niestety przekonałem, ale czy kilka zniszczonych gier wartych jest 50 tys. dolarów? A może firmie należy się nauczka za wypuszczanie na rynek wadliwego sprzętu?



Microsoft pozwany za to, że Xbox 360 rysuje płyty
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
bez jaj na kilka dziesiąt płyt żadna nie jest porysowana, starczy szanować płyty i napęd nie wrzucać kamieni do napędu to nie porysują się płyty i jeszcze 50 tyś dolarów ja bym na miejscu ms sprawdził tą jego konsole i jeśli faktycznie w tej konsoli był by napęd który aż tak by rysował to bym dał przeprosiny pisemnie i oddał grę no i dał nową konsolę która by nie rysowała, ale amerykanie przesadzają oni chyba tak sobie chcą radzić z kryzysem bo to już któraś z z rzędu taka debilna sprawa.
 

Konradiv

Użytkownik
Użytkownik
Czy wam rysuje płyty? Mi porysowało RAZ płytę (naszczęście jakąś z muzyką) bo gdy się kręciła przestawiłem konsolę. Dlatego waażny punkt używania konsoli brzmi 'Nie przestawiaj konsoli gdy jest w środku płyta'!! (bo na zdjęciach te rysy wynikają z tego że konsola była ruszona, tzn tak czytałem tutaj ktos fotki pokazywał)
Proces sam w sobie jest głupi. Nie wierze, żeby stracił $50,000 na gry czy inne płyty ;o No ale może to otworzy MS oczy i następne werjse konsol nie bedą miały tego problemu.

Tak mam piraty - może wyda się to głupie, ale wbrew waszym wypowiedziom (pirata sie odstawia w niepamiec, a orginal sei gra na 100% itp.) ja traktuje je na rowni z orginalami. Dbam o nie jak o orginaly, i fakt, znajdzie sie rysy, ale grać można. Tak samo z orginałami. Poza tym są różne serwisy odnowy płyty (10zł, to w ameryce pewnie $5 ;|). Nadal nie sądze, że temu panu należy się $50,000 :)
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Heh jak zwykle w roli głównej amerykanin..... Nawet na naklejce przylepionej na tacce napędu jest wyraźnie napisane aby nie przestawiać pozycji konsoli, gdy w srodku jest płyta. A M$ nie będzie sobie psuł opinii ( chociaż i tak nie ma dobrej) i pójdzie na ugodę z panem :)
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
niewiem o co wam chodzi? to ameryka a tam wszystko jest mozliwe:D
tez bym tak chcial i M$ napewno pojdzie na ugode zeby nie zrobili im kolo d**y i zeby nie wyszli na gorszych
ach ta ameryka;)
 

zary

Użytkownik
Użytkownik
jak każdy amerykanin chce sobie ułożyć życie po jednej sprawie sądowej takie jest moje zdanie
 

CritiCalz

Użytkownik
Użytkownik
Na kilkadziesiąt płyt żadna nie jest zarysowana ? Nie piszcie takich bzdur. Jak masz same piraty to nawet na to nie patrzysz... A jak ktoś kupuje oryginały to szanuje każdą płytę dlatego ktoś ich pozwał... I słusznie.
 

gomatekgo

Użytkownik
Użytkownik
Amerykanie raczej mają tendencję do wytaczania procesów o byle co, jak widział, że x360 rysuje mu jakąś płytę albo zakreśla już minimalne kręgi na warstwach to mógł od razu na gwarancję wysłać a nie wkładać więcej gier i w nie grać żeby się specjalnie rysowały. Może gwarancja mu się skończyła, że taki wściekły. Moje zdanie jest takie, że gówniarzowi nic się nie należy. Amerykańskie mendy mają za dużo pieniędzy i im się w głowach przestawia.
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam X360 już rok i mam 5 gier i na żadnej nie ma rysy, co najwyżej smugi. Nigdy nic się nie zepsuło, poprostu świetny sprzęt. A rysowanie to w większości wina urzytkownika, jak nie dbał o płyty to niech nie pier...że to czyjaś wina!
 

CritiCalz

Użytkownik
Użytkownik
gomatego, bo ty byś był szczęśliwy i cały happy gdyby Ci oryginalne płytki rysowało :mad:
 

gomatekgo

Użytkownik
Użytkownik
Stare napędy zdarzało się, że rysowały płyty. Problem rozwiązywało zrzucenie gry na HDD, ale teraz lite on to dobrze działają i naprawdę ktoś musi mieć pecha, że mu się jakiś feler trafi. Pewnie, że nie byłbym, ale ms do sądu bym nie podał o to. Jeśli gwarancji bym nie miał i został na lodzie to ps3 bym kupił a ms olał.
 

norbiks

Użytkownik
Użytkownik
Sam w sobie xbox rysuje plyty w bardzo nieznacznych ilosciach. Sprobujcie podniesc konsole podczas krecenia sie plyty, wtedy zrozumiecie o co chodzi.
 

nakoz

The Legend
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Na kilkadziesiąt płyt żadna nie jest zarysowana ? Nie piszcie takich bzdur. Jak masz same piraty to nawet na to nie patrzysz... A jak ktoś kupuje oryginały to szanuje każdą płytę dlatego ktoś ich pozwał... I słusznie.

Koleś ja mam kilkadziesiąt oryginałów i porysowane są tylko te które kupiłem jako używki i ktoś ich nie szanował. Rysy jak od cyrkla są dlatego że głupi Amerykaniec żonglował klocem w czasie odtwarzania płyt albo rzeczywiście ma trefny napęd i znowu głupi Amerykaniec nie zareagował w porę i sam czekał na uzbieranie dowodów do procesu. Tyle ode mnie.
 

Krzyzac

Użytkownik
Użytkownik
Płyty rysują się w każdym napędzie gdy manipulujesz konsolą, ale to nie wina Microsoftu, tylko jego. Mi żadnej nie porysował, bo nie dotykam jej w trakcie działania, ale kolega na moich oczach ją w ten sposób porysował.
 

x_kamil

Użytkownik
Użytkownik
Mi porysowało Fight Night 4 ale naszczęscie działała, stało się to dlatego że przez przypadek poruszyłem xboxem, i jeszcze GoW2(orginalna) ale zdążyłem szybko odłączyć konsole i ani jednej ryski nie ma
 

seba12a

Banned
Użytkownik
xbox rysuje płyty jak sie nim trzesie albo rusza -.- albo i rzuca tak to nie mam ani jednej ryski ;)
 

yahoone

Banned User
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
Liga XboxForum.pl
PSforum.pl
moim skromnym zdaniem pan Johnosn powinien śmiało w sądzie wylądować i sprawę przeciwko microshitowi założyć, fakt że zniży się do ich poziomu tocząc batalię tylko o płyty no ale biorąc pod uwagę 50 koła w zielonych to warto. adwokaci billa o każdą pierdołę zakładają sprawy, uzyskują nie małe sumy z odszkodowań, czas żeby podzielili się pieniędzmi z niezadowolonymi klientami
microsoft zarobił miliony na wadliwych konsolach,może przegrany proces dał by im do zrozumienia że nie warto wypuszczać bubla na rynek, 52% konsol ląduje w serwisie, odsetek raczej nie wąski, znam graczy którzy mają po dwie konsole w domu (rood po gwarancji) czyli dali zarobić podwójnie wielkiemu "M".
już za samą "vistę" powinni ich zaskarżyć, system miał być intuicyjny, prosty
i stabilny a jaki jest to chyba większość użytkowników wie.
reasumując: do sądu z nimi :D
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
no coz,to ze WAM nie rysuje nie oznacza ze NIE MA PROBLEMU rysowania plyt przez SAM NAPED bez ingerencji czlowieka


troszeczke szerszego spojrzenia,nie istniejecie tylko WY i WASZE nieawaRYJneE KONSOLE
 

CritiCalz

Użytkownik
Użytkownik
No i nareszcie ktoś, kto mnie rozumie :p

no coz,to ze WAM nie rysuje nie oznacza ze NIE MA PROBLEMU rysowania plyt przez SAM NAPED bez ingerencji czlowieka
Święte słowa.

nakoz, a Ci nie wierze że masz aż kilkadziesiąt oryginałów. Naród polski jest przyzwyczajony do piractwa, i chyba nikt w Polsce nie ma powyżej 20 oryginałów ;) Cóż, taka prawda. Oczywiście są ludzie którzy są uczciwi i kupują płytki ze sklepów, ale to nieliczna garstka. Przykre ale prawdziwe.
 

babel77

Użytkownik
Użytkownik
No i nareszcie ktoś, kto mnie rozumie :p



Święte słowa.

nakoz, a Ci nie wierze że masz aż kilkadziesiąt oryginałów. Naród polski jest przyzwyczajony do piractwa, i chyba nikt w Polsce nie ma powyżej 20 oryginałów ;) Cóż, taka prawda. Oczywiście są ludzie którzy są uczciwi i kupują płytki ze sklepów, ale to nieliczna garstka. Przykre ale prawdziwe.
Ja mam ponad 20 oryginałów i ani jednego pirata i da się. Najwyżej zagram np w CoJ BiB za pół roku bo kupię używkę . Jak widać są takie osoby i na pewno nie jestem osamotniony. Podoba mi się też postawa mojego syna ( 10 lat), który nie chciał przerobionej konsoli.

PS CoD MW2 i AC2 kupię w dniu premiery:)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom