Microsoft sprzeda Xboksa i upadnie?

DJDIDO88

Użytkownik
Użytkownik


Uwaga, poniższy news zawiera ogromne stężenie opinii analityków, którzy wieszczą, iż w przeciągu trzech najbliższych lat Microsoft zamknie oddział odpowiedzialny za gry i konsole, albo go sprzeda.

Zdziwieni? Wszyscy oczekują nadejścia nowej generacji konsol, a coraz więcej osób stwierdza, że Microsoft z tego "wyścigu zbrojeń" może już niedługo wypaść, albo przekazać pałeczkę komuś innemu.

Wiem, brzmi to jak bajka, ale podobno liczby nie kłamią, a te mówią, że na konsolach i grach Microsoft zarabia grosze w porównaniu z tym, jakie zyski generuje Windows i pakiety Office stanowiące ponad 75% wszystkich dochodów giganta z Redmond. Warto jednak dodać, że i te wyniki są coraz mniej okazałe.

Czy to już powód do paniki? Dla niektórych tak, bowiem słupki działu rozrywkowego coraz bardziej zbliżają się do zera.

Adam Hartung, analityk wypowiadający się na łamach Forbesa, nie boi się wieszczyć rychłego końca Xboksa:

Dział rozrywkowy zostanie całkowicie wydzielony i sprzedany komuś pokroju Sony.

Niemożność generowania zysków jedynie odciąga wzrok od walki o ratowanie Windowsa, a kierownictwo Microsoftu już dawno pokazało, że nie mają pojęcia, jak w opłacalny sposób podnosić zyski.

Microsoft zarabia ponad 75% na Windowsie i pakietach Office. Mniej niż 25 procent generują serwery i inne narzędzia. Microsoft nie zarabia natomiast nic na Xboksie/Kinekcie tracąc ogromne pieniądze ładowane w obsługę sieci.

Nie ważne, jak bardzo ktoś lubi produkty Microsoftu nie sygnowane znaczkiem Windows, bez historycznych wyników sprzedaży Windowsa i Office'a Microsoft nie utrzyma płynności finansowej.

Klęska jest nieunikniona. Na tym etapie nawet nowy szef Microsoftu nic nie zdziała. Gra skończona. Ballmer przegrał. A jeżeli zainwestowałeś pieniądze w Microsoft, to znikną one razem z całą firmą.

skopiowane z: http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2013/04/microsoft-sprzeda-xboksa-i-upadnie

Mi osobiście ciężko jest w to uwierzyć, taki gigant jak M$ miałby sprzedać prawa do Xboxa zaledwie po świeżo wydanym nex-genie. Analitycy najwidoczniej muszą się z czegoś utrzymywać, a może to prawda i taki, np. Samsung wykupił by prawa do Xboxa i dał nam to czego M$ nie potrafił lub nie chciał?
Tym bardziej nawet przez myśl by mi nie przeszło, aby M$ miał upaść... czasami czytając takie artykuły nie wiem czy się śmiać czy płakać.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
liczby nie kłamią, a te mówią, że na konsolach i grach Microsoft zarabia grosze
Mhm, od 2005 roku aż do teraz dostają ok. 10$ z każdej sprzedanej kopii gry na ich konsolę, a trochę tych milionów gier się sprzedało na Xbox 360 przez 8 lat... Co to w ogóle za bzdury z rana -.-
 

p1teReq.

Użytkownik
Użytkownik
Widocznie ten śmieszny, mały, nędzny analityk nie widział innego lepszego powodu, żeby się wybić z tłumu tylko na takie żałosne analizy go stać.
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
*ówno prawda. ; ) analityk chyba podszedł do tematu od **** strony. ;D
...nadal czekam na zapowiedź następnej generacji Xbox'a, a tymczasem wracam do gry w Forza Horizon.
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
a tam takie dogłebne analizy można sobie wsadzić w ...
 

Hiszpan3lek

Banned
Użytkownik
Odp: Microsoft sprzeda Xboksa i upadnie?

Fejk fejk fejk ms zostanie przy iksach na bank

Sent with Galaxy S III via Tapatalk 2
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
bahahaha ale bzdury, większych nie słyszałem jak to.
 

czullo

Banned
Tez pamiętam pewnych ANALitykow którzy mówili w czasach gdy dolar był po 2zł ze ów waluta może być już tylko tańsza :) Ogolnie a Analitykami jest tak ze zawsze będzie na odwrót jak mówią. Jak mówią ze dolar będzie tańszy to znaczy ze będzie droższy. Przesledzcie wypowiedzi ANALi którzy na początku zeszłego roku mówili ze w koncowce roku dolar będzie po 4 zł a był po 3 zł. Oni wiedza tyle co wrozbita maciej :D
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Muszę powiedzieć, że ten news poprawił mi niesamowicie humor :) Ale ten fragment, to jest chyba najlepszy:

Microsoft nie zarabia natomiast nic na Xboksie/Kinekcie tracąc ogromne pieniądze ładowane w obsługę sieci.
Chyba analityk od Sony lub Nintendo to pisał/komentował...
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Na pewno MS mniej zarabia niż na OS czy Office ale Xbox też generuje sporą kaskę + MS sprzedaje technologie do GIER (directx) więc jak same GURU może wycofać się z biznesu ale dalej sprzedawać technologię?

Sprzedaż gier na PC też ma znaczenie ( LINUX nie obsługuje gier - MS sam to im fundnął - Wartość rynkowa Windowsa poszła w górę)
 

smrodek11

Użytkownik
Użytkownik
Aktywnych subskrybentów złotego konta live jest zapewne 30-40 mln, a nawet i więcej. Dodatkowo wszystkie ****rele za MSP.
Znalazłem jakieś statystyki z 2008 roku. Na jedną konsolę przypadało wtedy ok. 7.5 sprzedanych sztuk gier, teraz ten wynik jest znacznie wyższy (cod, bf, fifa sprzedają się w milionach egzemplarzy). Jeśli Sony z PS3 się ma dobrze, to tymbardziej M$ z Xboxem, i niech jakiś tu pseud analityk (zapewne znający się na rynku konsol tyle co ja na fizyce kwantowej) nie wypowiada takich słów bez mocniejszych dowodów.
Nawet jeśli 25% dochodów m$ to zyski z konsol, to i tak jest to kupa kasy.
 

DamiannPL

Użytkownik
Użytkownik
a był w tej bajce smok ??
 

toudick

Użytkownik
Użytkownik
Z tym newsem jest jak z ksiazkami autobiograficznymi pana Armstronga-do dzialu Fikcja.
 

Enz0

Użytkownik
Użytkownik
Predzej bym uwierzyl w date premiery gta V w listopadzie ubieglego roku niz w te brednie, ze chetniej kupuja ludzie offic'a niz gry na konsole. Nie jestem zadnym analitykiem ale chyba latwiej zalatwic sobie pirata offic'a / windowsa od gry, gdzie trzeba miec specjalnie zmodowany naped + nagrywac tak i tak ...
 

TrueUser

Użytkownik
Użytkownik
Analne bajki.
 

ooxBARTUSxoo

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Gdyby M$ upadał nie dali by mi całkowicie za darmo oryginalnego p&c kit :)
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Jeryniu co to za aktualność... Większych bzdur dawno nie czytałem. Po co w ogóle takie śmieszne pseudo-newsy dodawać?
 

4Fun

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Microsoft sprzeda Xboksa i upadnie?

FAKE :thumbdown::thumbdown:

Tapanięte z Samsung Galaxy Y
 

Hiszpan3lek

Banned
Użytkownik
Odp: Microsoft sprzeda Xboksa i upadnie?

a był w tej bajce smok ??
I piekna "princess" i zyli dlugo i szczesliwie

Sent with Galaxy S III via Tapatalk 2
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Na poranne wyczarowanie uśmiechu na twarzy tekst pasuje jak ulał ;)
 

Do góry Bottom