Microsoft ukarze posiadaczy pirackich wersji Halo: Reach

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Adikoss

Użytkownik
Użytkownik
Mimo, że do premiery Halo: Reach pozostały jeszcze blisko trzy tygodnie (debiut zaplanowano na 14 września), niektórzy posiadacze Xboksa 360 mieli już okazję zagrać w ostatnią odsłonę kultowego cyklu autorstwa studia Bungie. Chodzi tu o piracką wersję dzieła, która w wyniku wycieku trafiła w ich ręce przed kilkoma dniami. Koncern Microsoft, niezadowolony z takiego obrotu sprawy, zamierza ukarać nieuczciwych graczy.





Ze specjalnego dokumentu, opublikowanego na łamach serwisu MaxConsole wynika, że Microsoft podjął starania mające na celu wyśledzenie wszystkich osób, które miały okazję przetestować „nieautoryzowaną” wersję Halo: Reach (pomijając oczywiście tych, którzy nie byli podłączeni do Xbox Live). Tacy gracze powinni liczyć się z dotkliwą karą – nieprzerwanym banem, a także utratą gwarancji.

W chwili obecnej nie wiemy co prawda, czy pierwsza z sankcji wiąże się tylko z pojedynczym kontem Xbox Live, czy też ogólnym dostępem do sieciowej usługi, aczkolwiek z kontekstu można wywnioskować, że bardziej prawdopodobny jest drugi ze scenariuszy. Szczególnie jeśli przytoczymy słowa rzecznika prasowego Microsoftu, który oznajmił na łamach serwisu IGN, że „wszyscy posiadacze Xboksa 360 powinni wiedzieć, że piractwo jest nielegalne, a modyfikowanie konsoli narusza Regulamin i każdorazowo naraża gracza na utratę gwarancji i dostępu do Xbox Live”.

Wszystko wskazuje na to, że modderom udało się przechytrzyć zabezpieczenia serwisu Xbox.com, co pozwoliło im uzyskać dostęp do prasowej wersji Halo: Reach. Co ciekawe, gra podzieliła losy Halo 2 i Halo 3, których pirackie wersje również ukazywały się w Sieci na mniej więcej 2-3 tygodnie przed oficjalnymi premierami.





Dowiedzieliśmy się jednocześnie, że kampania marketingowa, jaką Microsoft przygotowuje dla Halo: Reach, będzie najkosztowniejszą w historii dywizji odpowiedzialnej za promocję marki Xbox. W samym Stanach Zjednoczonych koncern wyda na reklamę więcej, niż 6,5 miliona dolarów przeznaczonych 2007 roku na marketing Halo 3.

Logo Halo: Reach trafi m.in. na butelki Mountain Dew, opakowania Doritos (partnerstwo z koncernem Pepsi), a także pojawi się w trakcie relacji z pojedynków toczonych w ramach amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki Ultimate Fighting Championship. Nie zabraknie także reklam telewizyjnych, a także filmów publikowanych w Sieci (w których, wzorem Birth of a Spartan, w członków Noble Team wcielą się prawdziwi aktorzy). Według Taylora Smitha z Microsoftu jest to jednak tylko część tego, co ma w zanadrzu wydawca Halo: Reach.

Gry z cyklu Halo sprzedały się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 34 miliony egzemplarzy. Reach, będące prequelem w stosunku do pierwszej odsłony serii, będzie ostatnią częścią wyprodukowaną przez studio Bungie. Po nim rolę dewelopera przejmie ekipa 343 Industries.

Źródło: Gry-Online
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Te $6.5mln na reklamę Halo 3 to oczywiście pomyłka, ten przecinek tam być nie powinien. Reklama to nie kilka milionów, reklama to kilkadziesiąt milionów. Za 6 baniek to McDonald's może by się zastanowił czy się zastanowić czy wrzucić chociaż Master Chiefa na pudełko Happy Meal.

Bany? No cóż... trzeba być skończonym idiotą aby mieć jtaga i grać w Halo Reach przed premierą, a następnie się łączyć z Live. No ale głupota ludzka jest nieskończona, więc ludzie płacą...
 

SebeekS

Użytkownik
Użytkownik
Z tego co mi wiadomo, do pogrania w aktualną wersję piracką Halo Reach potrzeba JTaga, co za debil podłącza się z nim do XBL'a ? :D


Kogoś to dziwi? Przecież przed premierą Halo Reach muszą być bany. Ludzie polecą kupić nowe konsole = więcej kasy.
Tak, dostaną bana i tego samego dnia trafią do sklepu, i kupią slima + halo reach ...
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Dobrze, że ich banują.
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
JTAG? Pograłbym, gdyby Halo nie było tak beznadziejną grą.
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zobaczymy ilu będzie zbanowanych. Pogratulować trzeba coniektórym pomysłowości:)
 

sunrise103

Użytkownik
Użytkownik
Po co drugi taki sam temat? Moderatorze, zrób z tym porządek!
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Kogoś to dziwi? Przecież przed premierą Halo Reach muszą być bany. Ludzie polecą kupić nowe konsole = więcej kasy.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie rozumiem tego, konsola z jtag nie da rady grać live. Więc jakie bany jaka gwarancja? Może tu chodzi że szukają ludzi po sieci p2p. Bo cały ten tekst nie trzyma się kupy
 

aerO^

Użytkownik
Użytkownik
Myślę , że sam M$ nie wie , że to odpalenia trzeba jtaga i myślą , że wystarczy zwykłe iXtreme na którym wiele ludzi często grało przed premiera.
 

neoandrew

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
A tam wielkie mi info, m$ jak zwykle na pokaz pobanuje i to tyle, a przecież jakby chciał to zablokowałby przeróbki flasha w nowych grach albo i w ogóle, żaden problem, ale skoro tego nie robi to wnioski można wyciągnąć samemu.
 

Kamikaze

Banned
Myślę , że sam M$ nie wie , że to odpalenia trzeba jtaga i myślą , że wystarczy zwykłe iXtreme na którym wiele ludzi często grało przed premiera.
Ms nie jest taki głupi pewnie zrobią nowy filtr banujący jtagowców
 

Vassi

Użytkownik
Użytkownik
To było wiadome że m$ wyciągnie z tego konsekwencje. Halo to ich perełka w oku.
 

Szpaner94

Banned
Chyba ZAWSZE banuje się userów którzy byli podpięci do XBL i grali w grę miesiąc przed jakakolwiek premierą. Tak też było z GTA IV, tylko wtedy najpierw zablokowali 400 kont, a później dopiero postraszyli świat screen-em ;)).

Poza tym poco grać w Halo bez Multi? To tak jakby ukraść Hammera, przerobić go na gaz i dać się złapać z lewymi rejestracjami milicji partyzanckiej.
 

Maives8

Użytkownik
Użytkownik
Haha dobrze im tak.Ja nie przerobiłem i jest dobrze:)

Niech im dają wszystkim bana i będzie swięty spokój:D
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie. Im mniej piratów tym lepiej. Mam nadzieję, że nowy dash już całkiem wyeliminuje przeróbki.
 

Szpaner94

Banned
Haha dobrze im tak.Ja nie przerobiłem i jest dobrze:)

Niech im dają wszystkim bana i będzie swięty spokój:D
Taaa.... mogli by, ale Ty też byś dostał, bo prawdopodobnie zarejestrowałeś się na zagranicznym Xbox Live łamiąc jednocześnie regulamin usługi. A nawet jeśli tego nie zrobiłeś, to i tak należy Ci się ban bo kupujesz gry mimo że (w zasadzie jeszcze) nie mamy XBL wykazując tym samym inteligencje tresowanego chomika.
 

Maives8

Użytkownik
Użytkownik
Szpaner o co ci chodzi? napisałes ze dostałbym bana bo kupuje gry mimo ze nie mamy XBL??
 

Szpaner94

Banned
Szpaner o co ci chodzi? napisałes ze dostałbym bana bo kupuje gry mimo ze nie mamy XBL??
Dokładnie tak. Zasadniczo nie masz (mamy) oficjalnie żadnej z usług XBL więc to tak jakbyśmy już mieli bana.
 

Fiko PL

Użytkownik
Użytkownik
Wiadomo cos o najblizszej fali banow? Bedzie tak jak zawsze przy premierze wielkiej gry,ze kilkaset tysiecy graczy dostanie bana?
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom