Microsoft wycofuje się z restrykcyjnej polityki dotyczącej zabezpieczeń w Xbox One!

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik


Dzień, w którym gracze na całym świecie wygrali z wielką korporacją. Xbox One dopuści używane gry, zrezygnuje z konieczności "meldunku" raz na dobę. I nie tylko.

Informacja pochodzi z oficjalnej strony Xboksa. Microsoft kompletnie zmienia politykę dotyczącą zabezpieczeń w Xbox One. Oto lista:

- Gry na Xbox One będą działać dokładnie tak samo jak na Xboksie 360

- W gry można grać offline

- Koniec z koniecznością logowania się raz na 24 godziny

- Znika sprawdzanie autentyczności gier

- Połączenie internetowe jest wymagane tylko przy pierwszym ustawianiu konsoli

- Wszystkie ściągnięte gry będą funkcjonować identycznie w online i offline

- Brak restrykcji związanych ze sprzedażą lub wymianą gier

- Rezygnacja z blokady regionalnej


To wszystko odpowiedź na masową krytykę, która spadła na Microsoft po ogłoszeniu rozwiązań zastosowanych w Xboksie One. Gigant z Redmond miał problemy z wytłumaczeniem sensu swoich poczynań, a ostatecznie dobiło go Sony, które na swojej konferencji przedstawiło zupełnie inne podejście do tematu używanych gier i korzystania z sieci.

Jednocześnie pojawia się wiele pytań. Przede wszystkim - co się stało z przyszłością, którą tak próbowaliście nam zaserwować, panowie? Nagle jest nieaktualna i wracacie do starych rozwiązań, od których chcieliście uciec? Co z premierą konsoli? Czy usunięcie niekorzystnych rozwiązań było na tyle proste, by nie została opóźniona? I czy w związku z powyższym - choć wciąż nie liczymy na premierę Xboksa One w Polsce w tym roku - z konsoli kupionej poza granicami naszego kraju będzie można korzystać w naszym kraju?

Spodziewałem się jakichś ustępstw, ale raczej drobnych, a tymczasem mamy tutaj zwrot o 180 stopni. To może jeszcze 100 euro tańsza wersja Xbox One bez Kinecta?

Wygląda na to, że internetowa społeczność po raz kolejny pokazała swoją siłę. Nie należy jednak dopatrywać się tutaj jakiegoś ukłonu w stronę graczy. To chłodna kalkulacja - koncern wie, że przy takim ładunku negatywnej energii konsola nie miałaby na rynku większych szans. Teraz je zwiększa. Ale nie wierzcie, gdy Don Mattrick będzie się bił w pierś, a Phil Spencer publicznie przeprosi za głupie pomysły.


Via: Polygamia.pl
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
No i git, teraz tylko zrobimy flash BD-Romu i jaza :D
 

Mohaa90

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo dobra decyzja z ich strony, widać że gracze jednak mają coś do powiedzenia. ;)
Choć wycofali się ze swojej polityki i tak wybiorę PS4, w sumie już tylko dlatego, że xOne nie bedzie dostępny w tym roku i XBL kto wie czy w następnym.
 

Azur

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
No i git, teraz tylko zrobimy flash BD-Romu i jaza :D

Lepiej RGH :D
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
I tym oto akcentem MS zyskał kolejnego klienta.
Brawo, widać sięgneli po rozum do głowy.
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wreszcie jakaś mądra decyzja ze strony M$ ...
 

baczek87

Użytkownik
Użytkownik
wysyp fanów xbox'a one za 3...2...1...
 

spioszeq3

Użytkownik
Użytkownik
To się znów ogra obie konsolki :) Tylko ciekawe co zrobią, z tą sławną chmurą bo podobno miała zwiększać moc konsoli 10krotnie :O
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Ja nadal nie moge sie połapać, co oni chcieli osiągnąć tymi wcześniejszymi decyzjami? Chcieli tym sposobem wygrać z SONY?
Ale mam nadzieje że w końcu sie opamiętali na dobre :)
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Widzicie co min. mój hejt zdziałał? Jak będziemy tak pracować dalej, to będą te Xboxy rozdawać za darmo!
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
tera bedzie akcja !! ilu jednak kupi X-a ?:D hahah to bylo celowe zagranie by sprawdzic ile ludzi wybierze PS4 a pozniej wybierze X :D juz licza $
 

kamileqPL

Użytkownik
Użytkownik
Zawsze wierzyłem w MICROSOFT!!!! nigdy ich nie opuściłem, byłem wiernym fanem. Oczywiście kupuję iksboksa łan, już tego ordera pre zrobiłem, ale super.
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
a moze zrobmy cos zeby w polsce byla premiera w tym roku jeszcze :D
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
@Up, niech polskie sklepy typu Ultima.pl, Gram.pl, Media Markt, Euro RTV i AGD etc zrobią hurtowe zamówienia w UK, to będziemy mieli premierę tydzień później ;D
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
Super :) Jeszcze bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu że xOne wymiata :D
 

Angel_

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Użytkownik
Hahaha no coz... Spodziewalam sie tego! Ale nie teraz a blizej premiery.. Nikt o zdrowych zmyslach nie szedl by w zaparte w takie ograniczenia tracac ponad polowe konsumentow!! No ale widac hejt wrzechobecny byl tak wielki, ze zlamali sie odrazu ;)
Spoko M$ utrzymasz sie przy tym, z mila checia przyszla generacje oddam w twoje rece. No wole xboxa od plejki, nic nie poradze. Jesli naprawde zrezygnuja z tego wszystkiego to xbox one welcome.
 

darudek_ek

Użytkownik
Użytkownik
A jednak, hejt w internecie może powalić na kolana nawet najtwardszą firmę. Miło słyszeć, że normalni ludzie wygrywają z krawatami. Teraz jakby nie patrzeć, konsole będą walczyć na gry. M$ tutaj zawsze słabo wypada, ale jako gracz chciałbym, aby było inaczej. Teraz jedynie czas i gry pokażą, którą konsolę kupi się jako pierwszą.
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
MS od początku mówił że bada rynek i że nie powiedział ostatniego słowa w używkach

ps. to jest oficjalny news - czy plotka, bo chwilę przed wrzuceniem posta na forum widziałem info że to temat nieoficjalny - coś się zmieniło?
 

darudek_ek

Użytkownik
Użytkownik
Oficjalne, na xbox.com uśmiechnięty Matt potwierdził.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
I teraz nagle każdy chce dekoder w domu.. heh..

Ja dalej jestem zdania, iż w moim domu zawita PS4 a nie XO.

M$ nagle coś odwali przy któreś aktualizacji i zaś będzie płacz.. i zgrzytanie zębów.
 

Do góry Bottom