Microsoft Xbox One: pełna lista gier na konsolę

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl


Konsole Xbox One i PlayStation 4 są do siebie mocno zbliżone pod względem specyfikacji. W decyzji o tym, na którą z nich bardziej opłaca się zdecydować, z pewnością dużą rolę odegrają gry. Jak się okazuje – Microsoft ma całkiem sporo do zaoferowania.

15! Aż tyle exclusive’ów dla konsoli Xbox One zostało już teraz oficjalnie potwierdzonych. Wśród tych tytułów znajdziemy najnowsze odsłony wielu słynnych serii – Forza Motorsport 5, Dead Rising 3 czy nowe Halo, ale także zupełnie nowe produkcje z Below i Killer Instinct na czele. Oczywiście to nie liczba, a jakość tych gier jest najważniejsza – o tym, czy jest odpowiednia musicie zadecydować sami, gdy po ich premierze dnae będzie Wam zagrać.

Firma Microsoft w kilku przypadkach zadbała także o to, by (jeśli już nie udało się uzyskać pełnej ekskluzywności dla najnowszej generacji konsoli Xbox) dana gra nie ukazała się na żadnej z platform konkurencji. I tak, mamy między innymi Titanfall oraz Project Spark. łącznie gier jest już przeszło 50, a liczba ta z czasem jeszcze pewnie się rozrośnie.



Exclusive’y Xbox One:

  • Below
  • Crimson Dragon
  • Dead Rising 3
  • D4
  • Fantasia: Music Evolved
  • Forza Motorsport 5
  • Halo 5
  • Killer Instinct
  • Kinect Sports Rivals
  • LocoCycle
  • Minecraft: Xbox One Edition
  • Quantum Break
  • Ryse: Son of Rome
  • Sunset Overdrive
  • Zoo Tycoon


Pozostałe gry:

  • Assassin's Creed 4: Black Flag
  • Battlefield 4
  • Call of Duty: Ghosts
  • Carmageddon: Reincarnation
  • The Crew
  • Cyberpunk 2077
  • Destiny
  • Dragon Age: Inquisition
  • Dying Light
  • The Elder Scrolls Online
  • The Evil Within
  • FIFA 14
  • Final Fantasy 15
  • Just Dance 2014
  • Kingdom Hearts 3
  • Madden NFL 25
  • Mad Max
  • Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
  • Mirror's Edge 2
  • NBA 2K14
  • NBA Live 14
  • Need for Speed: Rivals
  • Plants vs. Zombies: Garden Warfare
  • Project Spark
  • Skylanders: Swap Force
  • Sniper Elite 3
  • Thief
  • Titanfall
  • Tom Clancy's The Division
  • Trials Fusion
  • UFC
  • Watch Dogs
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon
  • Wolfenstein: The New Order
  • Zumba Fitness: World Party


Gwoli przypomnienia – Polacy otrzymają najnowszą konsolę Microsoftu dopiero w przyszłym roku. Tym, którzy nie potrafią się zdecydować, którą konsolę wybrać polecamy nasze porównanie Xbox One vs PlayStation 4.

źródło

Tutaj lista gier na PS4
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Konsole Xbox One i PlayStation 4 są do siebie mocno zbliżone pod względem specyfikacji.
Raczej mocno od siebie odstają.
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
Raczej mocno od siebie odstają.
Tak, a to ciekawe - pod jakim względem? Bo chyba nie bebechów :)

To jest jeszcze jakaś inna specyfikacja niż techniczna? oO - DOG
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Raczej mocno od siebie odstają.
Bez przesady, specyfikacja podobna aczkolwiek wydajność już nie :D
 

matizc

Użytkownik
Użytkownik
w PS4 lepszy procek, lepsze taktowanie grafiki na GDDR5 nie ma co porównywać PS4 leje xbox'a jak zwykle ;)
 

Filemon666

Użytkownik
Użytkownik
slabe exy jak zawsze :)
 

Seb93

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
exclusivy takie że można się bez nich obejść
 

Border

Użytkownik
Użytkownik
Ludzie co wy pieprzycie ze w ps4 jest lepszy procek jak one sa takie same? . Taki sam model tyle samo rdzeni :D
 

xanon21

Użytkownik
Użytkownik
Nic Microsoft szczegółowego z konfiguracją sprzętową nowego Xboxa jeszcze nie powiedział ,więc radzę spokojnie poczekać do premiery konsol i wtedy dyskutować o tym ,kiedy będą już znane fakty a nie plotki.
 

LucyFair

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
xanon21;Nic Microsoft szczegółowego z konfiguracją sprzętową nowego Xboxa jeszcze nie powiedział
yy?

w PS4 lepszy procek
Bueheh :panda:

Co do tematu, LocoCycle exclusive? jest nim tylko dlatego, że konkurencja nie chciała takiego syfu na swoją platforme..A co do gry na kinecta? czy sam fakt, że jest to gra NA KINECTA nie robi z niej exa biorąc pod uwagę fakt, że PS4 nie ma kinecta? Moim zdaniem zawyżona liczba exów takimi tytułami.
 

Azazel

Użytkownik
Użytkownik
No już przestancie psioczyć :) wiem na pewno że kupie ps4, lecz i tak na pewno zagram kiedyś w Halo 5 to pewne. Podoba mi sie to, że w tej generacji stawiają na nowości. Co do exclusiv może się okazać solidną produkcją to Ryse: Son Of Rome, ciekawe może tez być Sunset Overdrive, jednak to za mało na start reszte to popierdułki.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Z exów tylko Halo 5 mi szkoda, że nie wyjdzie na PS4, ale dla jednej gry szkoda kupić XO. Jeszcze te Quantum Break może być ciekawe :)

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 4
 

xanon21

Użytkownik
Użytkownik
Bo to prawda ,oprócz 8 rdzeniowego procesora , 8 GB ramu i E****U ,MS nic więcej nie potwierdził.
Nie powiedział jakie taktowanie ma procesor , jaki jest rodzaj i taktowanie RAMu , jaki jest rodzaj i taktowanie GPU.
Ta specyfikacja którą teraz określa się bebechy Xboxa One ,jest stara sprzed kilku miesięcy , a do tej pory mogło się już wszystko zmienić.
Dlaczego na E3 ,MS odmówił udzielenia Eurogamerowi szczegółowej informacji na temat specyfikacji swojego sprzętu? Dlaczego gry na Xboxa One były puszczane z Pctów? Z prostego powodu ,MS porządnie jeszcze dłubie przy konsoli i na pewno nie pozwoli na 50 procentową przewagę w kwestii wydajności swojemu konkurentowi. Dlatego nie warto wysuwać już wniosków ,lepiej poczekać na Gamescom i TGS ,gdzie MS ma udzielić informacji w kwestii premiery w niektórych krajach ,zapowiedzi nowych gier i kwestii czysto technicznych.

A co do gier ,MS grami wygrał E3 i rozniósł konkurencje .Ale niestety okazało się że nagle gry są nieważne ,ważne są używki, internet i zabezpieczenia.
Jedyna grą którą zawsze chciałem z konsoli Sony jest FF XV .Ale nowy final wychodzi również na Xbox One ,więc jest jeszcze lepiej. Do reszty gier sony mnie nie ciągnie.
 

wzdryngiwacz

Użytkownik
Użytkownik
Nikogo... i tak gry są robione do specyfikacji najsłabszej konsoli. PS3 też ponoć wydajniejsza od x360 ale co z tego skoro trudniej się ją programuje. Wele gier na x360 wygląda lepiej.
 

paul323

Użytkownik
Użytkownik
I tak to są czasowe exy, po jakimś czasie i tak wyjdą na ps4 albo pc , zresztą jak zawsze.

Napisane za pomocą palców
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
w PS4 lepszy procek, lepsze taktowanie grafiki na GDDR5 nie ma co porównywać PS4 leje xbox'a jak zwykle ;)
hmmm, PS3 tez podobno lał Xboxa 360 pod wzgledem bebechow a jak wygladalo porownanie gier na xboxie i ps3 kazdy wie wiec...

co do gier, bardziej pasuja mi exy z Xboxa ale nie bede czekac w nieskonczonos na premiere w PL
 

Kuba2255PL

Użytkownik
Użytkownik
Smutne,jak przez plotki i fanboyskie strony xboxforum zmieniło się w fanboyskie siedlisko na miarę ppe.. Mi też się coraz bardziej podoba ps4 i nie zdziwię się,jeśli to je wybiorę,ale te płacze to porażka. I dobrze gadacie( niektórzy ),grami i innowacyjnością microsoft zmiażdżył sony. Zobaczymy,uspokójcie się troszkę,chłopaki. Trochę życia.
 

x-360klocek

Użytkownik
Użytkownik
Najbardziej z exclusivów to interesują mnie Dead Rising 3, Halo 5 i Quantum Break.

PS. Wiecie czy jest jakaś strona gdzie jest lista exclusivów na PS4?
 

Azazel

Użytkownik
Użytkownik
hmmm, PS3 tez podobno lał Xboxa 360 pod wzgledem bebechow a jak wygladalo porownanie gier na xboxie i ps3 kazdy wie wiec...

co do gier, bardziej pasuja mi exy z Xboxa ale nie bede czekac w nieskonczonos na premiere w PL
Tak tylko wszystko komplikował Cell w PS3 teraz tego problemu nie ma, więc role się trochę odwrócą, trochę bo tak jak powiedział wzdryngiwacz producenci będa się bardziej dostosowywać do słabszego sprzętu, liczyc tylko można na łaske programistów... może nie będzie tak źle jeśli teraz programowanie gier na obie platformy ograniczy się to tylko do edytowania linijek kodu jak to się np robiło kiedyś w Oblivionie na PC
 

Seban_ZA

Użytkownik
Użytkownik
Gry spoko ale jedyna gra dla, której kupiłbym ich konsole to Forza Motorsport 5. Liczę na PS4 ich Grand Turismo ale słyszałem z opinii, że dźwięk jest słabiutki ale jest jeszcze Drive Club. Nie jestem jakimś zapaleńcem Sony ale ich produkt na dzień dzisiejszy jest lepszy od konkurencji. Tańsza konsola w skład, której nie wciskają nam Playstation Eye. Wydajniejsza konsola(system nie zżera 3 GB Ramu, tylko 1GB), gry mam pudełkowe a nie Xbox One konkurencja dla Steama. Martwi mnie jedynie pad ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia. Na co w padzie głośniczek i czy aby dobrze widzę, że w padzie jest jack?
 

Do góry Bottom