Microsoft zapowiada zamykanie nieaktywnych kont

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl

Microsoft zapowiedział, że zamierza usuwać konta, na których nie odnotowano żadnej aktywności od kilku lat. Kampania ma na celu pozbycie się martwych i duplikowanych kont.
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się założyć jakieś konto w usłudze Microsoftu, bo było jednorazowo potrzebne, a potem o nim zapomniałeś, to już wkrótce możesz się z nim pożegnać.
Jak ogłosiła firma, od 30 sierpnia 2019 roku wszystkie konta, które były nieaktywne dłużej niż dwa lata, zostaną zamknięte. Microsoft chce w ten sposób pozbyć się kont martwych, pustych kopii i innych bezsensowych profili. Nie jest to więc polityka, które będzie w jakikolwiek sposób godzić w użytkowników, którzy korzystają z nich chociaż odświętnie.
Nowa polityka aktywności weźmie pod uwagę także subskrypcje i jakiekolwiek zakupy poprzez konto. Owe czynności rozszerzą aktywny status konta, więc nawet jeśli macie je tylko do korzystania z Microsoft Office albo Xbox Live, to nic Wam nie grozi. Dwa lata naliczane są od wygaśnięcia subskrypcji na którąkolwiek z usług.
Kolejnym wyjątkiem będą konta z niewykorzystanym saldem i niespłaconym kredytem. Jeśli więc w wirtualnym portfelu posiadacie walutę bądź czekacie na zwrot jej ze strony firmy, to także nic Wam nie grozi.
Są to ważniejsze reguły dotyczące nowych zasad, a jeśli jesteście ciekawi innych, to możecie o nich przeczytać za pośrednictwem oficjalnej stronie Microsoftu.

suki

Użytkownik
Użytkownik
Pytanie takie czy te adresy będą zablokowane po usunięciu czy nie. Kiedyś ciekawą praktyką na przejęcie cudzych kont po wyciekach danych było zakładanie takich samych kont na polskich stronach (tych dużych) i wysyłanie sobie resetu hasła na wykradany profil czy to fb czy inną usługę gdzie podany był zapasowy adres email. Proceder zmalał jak zaczęli blokować próby zakładania takich samych maili po usunięciu.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja myślę, że to będzie likwidacja całkowita nieużywanego profilu. Jeśli ktoś będzie chciał założyć taki sam, to pewnie dostanie, ale wyzerowany

suki

Użytkownik
Użytkownik
Ja myślę, że to będzie likwidacja całkowita nieużywanego profilu. Jeśli ktoś będzie chciał założyć taki sam, to pewnie dostanie, ale wyzerowany
Nie bardzo rozumiem co mialeś na myśli pisząc "wyzerowany".
Tu chodzi o to że jak miałeś np na google zapasowy mail podany to ktoś tworząc ten sam może przejąć twoje konto.

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja się skupiłem bardziej na kontach, które są na Microsofcie do Xbox'a, że jak ktoś założy profil taki sam, który został wcześniej usunięty, bo nie jest używany, to będzie gamertag wolny (ale może źle zinterpretowałem newsa). Jeśli chodzi o przejmowanie czyjegoś konta z zapasowego maila, to by było dziwne. Przecież to nie jest osobne konto w Microsofcie, tylko podany mail zapasowy do jednego konta :) Jak można stworzyć ten sam mail, jak już jest założony, istnieje i należy do właściciela ? :p

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Będą usuwane tylko takie konta, na których nie ma żadnych aktywności. Jeśli będzie przypisana jakaś karta, będzie jakiekolwiek saldo, niekoniecznie na koncie Xbox, to takowe zostaje. Konto jest przypisane do adresu email, więc jeśli ktoś ma na [email protected], to przecież bez dostępu do maila nikt nam konta nie przejmie. Nie da się utworzyć drugiego identycznego i się podszywać. Informacja bardziej statystyczna. Podejrzewam, że jeśli na koncie będą jakiekolwiek zakupy, nawet za drobną kwotę, to takie konto też nie będzie ruszone.

Do góry Bottom