Microsoft zarabia krocie na Live

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Xbox Live zaczyna generować coraz większe zyski, a Microsoft cieszy się z dziesięciocyfrowej kwoty jaką zarobił. Dennis Durkin, będący dyrektorem do spraw organizacyjnych Xboxa, stwierdził że połowa użytkowników usługi Live posiadających konto Gold w ciągu ostatnich12 miesięcy przyniosła koncernowi zysk 600 milionów dolarów. Dodaj do tego subskrypcje TV, wypożyczanie filmów, kupno gier na Live, a kwota jaką zarobił Microsoft urośnie do grubo ponad1,2 miliarda dolców! Microsoft znacząco zwiększył zyski w porównaniu do poprzedniego roku fiskalnego, który przyniósł dochód rzędu 1,04 miliarda dolarów. Trudno się dziwić, że Activision oraz Sony ostatnimi czasy chcą ugryźć kawałek tego wielkiego tortu, który generuje tak ogromną ilość pieniędzy. Microsoft zarabia krocie na Live | Konsolowisko.pl
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kase mają niezłą. Lecz przekłada się to na jakość usług bo raczej porównania z PSN nie ma.
 

Mikolak

Użytkownik
Użytkownik
No jakość jest super.
Wolę zapłacić tą 100 z hakiem rocznie i mieć grę bez lagów (kogoś kto ma golda raczej stać na dobrego neta ;))
 

Jarro

Użytkownik
Użytkownik
Znaczącej różnicy między XBL a PSN nie ma. No jedynie taką, że trzeba płacić dla M$
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
i teraz już wiemy dlaczego odblokowali HDD przy ostatniej aktualizacji - strata kasy aktualnych klientów bojących się opłacać golda bo ban blokował dyski, bo gotówka z dlc też gwałtownie spadła
 

maciek267

Użytkownik
Użytkownik
Kase mają niezłą. Lecz przekłada się to na jakość usług bo raczej porównania z PSN nie ma.
Rozbawiles mnie, niemal do lez . Widac ze ps3 nigdy nie miales.. I wez ty mi powiedz, w czym xlive jest lepsze od PSN? Prosze cie.. Mialem 1.5 roku PS3 i zmartwie cie, ale twoje pieniadze gow*o przekladaja sie na jakosc uslug bo psn niczym nie ustepuje xboxowemu live... Tyle w tym temacie..

PS. Mikolak to samo.. Zyjecie ludzie w blogiej nieswiadomosci.. Dobra polityka.. Wyludzic kase i jednoczesnie uszczesliwic konsumenta, ktory mysli ze dostaje cos wiecej niz daje konkurent...
 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
Rozbawiles mnie, niemal do lez . Widac ze ps3 nigdy nie miales.. I wez ty mi powiedz, w czym xlive jest lepsze od PSN? Prosze cie.. Mialem 1.5 roku PS3 i zmartwie cie, ale twoje pieniadze gow*o przekladaja sie na jakosc uslug bo psn niczym nie ustepuje xboxowemu live... Tyle w tym temacie..

PS. Mikolak to samo.. Zyjecie ludzie w blogiej nieswiadomosci.. Dobra polityka.. Wyludzic kase i jednoczesnie uszczesliwic konsumenta, ktory mysli ze dostaje cos wiecej niz daje konkurent...
A ja mam obie konsolki i powiem ci ze dla harcorowego gracza jak ja nawet 20ms maja znaczenie w MW:2 a na PSN sa wieksze pingi i nikt mi nie powie ze nie. PSN jest czasami niedostepne... co prawda 2-3 razy do roku ale na XBL to sie nigdy nie zdaza. Takze nie mow ze PSN to to samo co XBL bo xblx jest lepsze, nie wiele ale jednak.
 

Mikolak

Użytkownik
Użytkownik
tak jak pisał Patrix powyżej, maciek267 nie znasz mnie, więc nie wiesz jakie mam doświadczenie z konsolami.
Swego czasu miałem PS2, potem PS3 którego niedawno wymieniłem na Xboxa.
Na PSN zdarzały mi się lagi dość często, co nie było winą mojego neta (4mb/s) ale serwerów, ewentualnie połączenia innych graczy.
Na XBL miałem laga RAZ, i to pewnie przez to że ściagałem filmy na komputerze.
 

maciek267

Użytkownik
Użytkownik
Byc moze.. Ja mam neta 20mb/s (wlasciwie 18+ bo mi linia ciutke ogranicza) i pewnie dla tego nie odczuwam roznicy.. A to, ze zdazaja sie "offy" psn to fakt.. Sam chyba mialem z trzema do czynienia (konserwacja serwerow i te sprawy).. Takze zalozmy ze live jest lepsze . (jak dla mnie sa ta tak mikroskopijne roznice.. Zreszta wiadomo o co chodzi ;])
 

DjKwaku

Użytkownik
Użytkownik
a co ma piernik do wiatraka ??? ( ile kto ma mb/s ) wystarczy 1 mega i gry beda smigac bez lagow ... liczy sie ping. czyli czas dostepu pakietow .... jak host jest na serwerze z dobrym uploadem i dobrym czasem dostepu to gierka smiga .. a jak host jest na konsoli podlaczonej do np neo 1 mb/s i podlaczonych 4-6 raczy to sa lagi ...

tym chyba rozni sie XBL od PSN ? wiekszosc gier na XBL jest na serwerkach ( przynajmiej te wieksze gry)

czy jednak sie myle ? i XBL tez jest na hostach czytac konsolach uzytkownikow ? bez obslugi serwerow M$
 

Abaddone`

Użytkownik
Użytkownik
niech gold stanieje to wiecej osob przybedzie i tak dalej i wkoncu beda zarabiac z czasem a takto niech sobie plują w twarz. ;)
 

ReXx

Użytkownik
Użytkownik
Czekamy na Polski Live i na PL Ceny :) Pewnie odejmą z 30% i obetną kilka możliwości. Wszyscy szczęśliwi. Teraz jest trochę drogo bo lecimy po przeliczniku USD/Euro.
Zarabia krocie? Kto tego nie wie :D. Myślę że gdy wszystkie kraje gdzie sprzedaje się konsolę będą posiadać swój własny live to zyski skoczą o 10-30%? (W wypadku gdy każdy dostanie własny przelicznik, a nie po zagranicznych)
 
a co ma piernik do wiatraka ??? ( ile kto ma mb/s ) wystarczy 1 mega i gry beda smigac bez lagow ... liczy sie ping. czyli czas dostepu pakietow .... jak host jest na serwerze z dobrym uploadem i dobrym czasem dostepu to gierka smiga .. a jak host jest na konsoli podlaczonej do np neo 1 mb/s i podlaczonych 4-6 raczy to sa lagi ...

tym chyba rozni sie XBL od PSN ? wiekszosc gier na XBL jest na serwerkach ( przynajmiej te wieksze gry)

czy jednak sie myle ? i XBL tez jest na hostach czytac konsolach uzytkownikow ? bez obslugi serwerow M$
Całkowicie się z tym zgadzam !
Aktualnie mam łącze 6/0,5 Mb/s i lepiej nie jest od łącza 512/256Kbps/s które miałem jakis czas temu.
Więc nie pisac o swoich osiągach 100MB/s bo to gó............o daje w graniu ,a jedynie w ściąganiu dema
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Widocznie zawsze się łączyłeś z wolnymi serwerami typu p2p itp. U mnie na 6 megach, leci 700-800 kb/s max z torrentów, muzyki legalnej :).

Co do cen, szykujcie się na dodatkowe podatki nakładane na polskie zdrapki i inne :D
 

BRuMie

Użytkownik
Użytkownik
Widocznie zawsze się łączyłeś z wolnymi serwerami typu p2p itp. U mnie na 6 megach, leci 700-800 kb/s max z torrentów, muzyki legalnej :).

Co do cen, szykujcie się na dodatkowe podatki nakładane na polskie zdrapki i inne :D
Mistrzu, cieszymy się twoimi "osiągami", ale kolega wyżej miał na myśli pingi.
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Lagi...
Dobrze ktoś wcześniej napisał. Wszystko zależy od połączenia.
Na X360 gry w które grałem nie miały swoich serwerów dedykowanych.
I tak Halo ODST , raz gra wyglądała tak , jakby chodziła w 1klatce na 5 sekund lub w 0.2fps jak kto woli... Wszystko przez połączenie gracza po drugiej stronie...
Forza 3 i jej skaczące lub latające samochody. Też wina hosta.

Na PS3 spotkałem się z mniejszą liczbą gier opierających się na technologii p2p między użytkownikami.
Ale mam też dwa przykłady gier bez dedykowanych serwerów..
GT5 , jeśli masz słabe łącze , nie będziesz mógł wziąć udziału w wyścigu z dużą ilością aut na torze , czyli np max 8 lu 6 zamiast standardowych 16.
MGS4/MGO - w tej grze host specjalnie wywołuje lagi , aby móc w czasie gdy wszyscy stoją z czerwonym napisem "establishing connection , please wait" powybijać bezbronnych przeciwników , bo on wtedy jest niewidzialny , a poruszać się po mapce może.

Gry z dedykowanymi serwerami zazwyczaj nie sprawiają problemów , w MAG czy Killzone 2 gra się bez większych zastrzeżeń.

Więc nie ma co porównywać i gadać głupoty , że jedno jest lepsze od drugiego , bo PSN i XBL to jedynie pośrednicy między graczem , a serwerem lub hostem w danej grze. Porównywać możemy jedynie zawartości sklepów i ceny.
 

Flapyxb

Użytkownik
Użytkownik
Okay, wojom PSS vs. XBL mówimy nie.

*Topic: A czy ktoś jest zaskoczony tym newsem, hmm? :rolleyes:
 

Voodoo199

Użytkownik
Użytkownik
fanboye x'a piszą, że lepiej zapłacić siano i mieć wszystko ładnie działające, niż grac na psn...większość tak pisze , chociaż nie grała nigdy na psn, a do tego jakoś trzeba się pocieszać, bo ja nie widzę żadnej różnicy miedzy xbl a psn... ;)
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Nic dziwnego, że tyle zarabiają, bo granie na singlu nie sprawia tyle radochy :D
Szkoda tylko, że tyle to kosztuje.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Z tą ceną XBL to oczywiście przesadzacie? 135zł/rok wychodzi 11zł miesięcznie. Dwa piwa w pubie lub paczka fajek i baton. Drogo, masakra... Najlepiej jakby było 5zł/miesiąc i Microsoft wysyłał gratis case z verbatimkami...
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom