Middle-earth: Shadow of Mordor - Opinie

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


W wątku tylko opinie!
 

Marek007

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Plusy
- fabuła trzyma poziom. Czasem nagina trochę kanon, ale czuć klimat Śródziemia i przybliża trochę przestrzeń czasową nieznaną z filmów. Jak ktoś nie kojarzy za bardzo historii świata Tolkiena spoza Władcy Pierścieni to może dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy
- system walki zaczerpnięty z Batmana
- system Nemezis. Podobno w wersji na stare konsole miał być okrojony, jeśli tak jest to z chęcią dowiem się o co chodzi. Póki co jest całkiem fajny, bo każda przegrana lub wygrana ma wpływ na strukturę armii Saurona
- drzewko rozwoju postaci
- design orków

Minusy
- uciążliwe, irytujące i bardzo częste loadingi. Każde wejście lub wyjście do ekranu mapy czy menu czy zakończenie cutscenki sprawia że musimy czekać kilka sekund. Mocno to denerwuje, bo pierwszy raz spotykam się z czymś takim na x360. Tym bardziej że nie za bardzo widzę powód którym miałoby to być wywołane - gra ani nie ma specjalnie dużego świata, ani nie jest zbyt ładna
- przeciętna oprawa graficzna, nawet biorąc pod uwagę fakt że to past gen
- małe zróżnicowanie przeciwników i ich cech (słabości, fobie, etc.)

Ogólnie gra na 6-7/10. Jak ktoś ma nową konsolę albo mocnego PC to raczej tam powinien sięgnąć po tą grę, bo podejrzewam że przynajmniej dwa pierwsze minusy w wersjach na komputer i obecne konsole są wyeliminowane.
 

Jenerał

Użytkownik
Użytkownik
Tragedia to dopiero jest na ps3. Oprócz tych wszystkich wad co @up to wszystkie odgłosy oraz dźwięki się ścinają. Nie da się w to grać. A szkoda bo gra zapowiada się dobrze.
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
mi się gierka bardzo podoba

+ system walki: Jak z Batmana natomiast cała reszta żywcem zerżnięta z assasyna co jest na wielki plus.
+ Fabuła
+ Eksplorowanie i challenge dla lokacji
+ System rozwoju postaci
+ dość dużo się dzieje

Jak na razie minusem jest stanowczo za długo loading jaki występuje po wyjściu z menu do gry, np w chwili gdy otworzymy mapę albo wbijemy punkt umiejętności. przy powrocie do gry trzeba dłuuugo poczekać zanim lokacja się wczyta co drażni na tyle, że jeśli czegoś się zapomni, np. kupić umiejętności czy zmienić runę to odechciewa się powrotu to tego menu i zrobi się to przy następnej okazji.

Mocne 8 ode mnie, naprawdę przyjemnie się spędza czas przy tej gierce
Polecam
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo fajna gra zepsuta przez zbyt częste loadingi. To kółeczko od tego loadingu już mi bokiem wychodzi. Wielka szkoda.

Gra posiada świetny i wciągający system walki i wątek fabularny też potrafi wciągnąć. Do wykonania sporo zadań.

Wielki plus za polskie napisy. Język orków w naszym tłumaczeniu jest prześmieszny. Orki i Urukowie to niezłe tępaki w tej grze :)
 

Samuraiser

Użytkownik
Użytkownik
Grafika to jakis zart. Gdyby tworcy chcieli to wyciagneli by z konsoli wszystko jak w przyp. Gta. Gram na 47* telewizorze z hd a napisy z kanapy czytac musze przez lupe. Podczas paplania orkow glos nie jest zsynchronizowany z ruchami ust. Tępi wrogowie(Mozna sie do nich zakradac na ich oczach). Czasem gine od powietrza(wróg mnie powala i nawet jak wybronie ostatni cios wroga to czasem cos potrafi mnie zabic gdzie nawet tego "czegos" niewidac). Fabula to ogromy plus. wciągająca i przyjemna.
 

emilo123

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Po dłuższej sesji mogę coś na temat gierki powiedzieć.

Jeśli chodzi o zamysł twórców to gra jest mega. Taki Assassins Creed w świecie Władcy Pierścieni. Szkoda, że z wykonaniem wyszło kiepsko.

Grafika wygląda fatalnie. Widać, że na maxa i specjalnie ją okroili (pewnie kosztem nextgenów). Tekstury orków w menu lub zebrane artefakty to po prostu żart... Nie wiem po co wypuścili tą grę na 2xDVD skoro tekstury i tak wczytują się kilka/kilkanaście sekund, a czasami nawet wcale się nie dogrywają... Jedynie dobrą grafikę widać w cut-scenkach. Kolejna rzecz - Loading... To jest lekka kpina z graczy, że połowę czasu gry spędzą oglądając to pier***one kółeczko w rogu ekranu... Co do świata nie mam zastrzeżeń. Wygląd wrogów też jest jak najbardziej ok. Pomysł z hierarchią orków też niezły. Dużo latania po mapie i questów pobocznych to też in plus. To co wg mnie jest kiepskie to brak systemu zbierania ekwipunku (nowe miecze, zbroja etc) taki system z pewnością dałby grze jeszcze więcej pozytywów, bo runy jakoś do mnie nie przemawiają. Gra jest dobra, ale przez te błędy i (świadome?) niedociągnięcia ma się dużą czkawkę w jej odbiorze... Pozostaje tylko czekać na jakiegoś ultra,mega,hiper patcha, który coś pomoże (choć wątpię)... Czas starych konsol definitywnie się kończy a szkoda...

Podsumowując:
Plusy:
- świat
- fabuła
- system nemezis
- mnogość questów
- system walki rodem z batmana

Minusy:
- GRAFIKA! (można było jeszcze dużo wyciągnąć ze starego x'a)
- DOCZYTYWANIE TEKSTUR! (mimo 2xDVD i gry na dysku KOSZMAR)
- LOADING! (jw.)
- Brak systemu ekwipunku
- miejscowe bugi

Ogólna ocena 8-/10

Polecam sprawdzić wszystkim fanom filmowej trylogii Władcy Pierścieni
 

Mercury84

Użytkownik
Użytkownik
Czy gra posiada system Nemesis? Jest to dosyć istotna funkcja, a ktoś gdzieś pisał że wersja na starsze konsole została wykastrowana z tej opcji, więc pytam się jeszcze na tym forum. Pozdrawiam
 

Reaper44

Użytkownik
Użytkownik
Osobiście nie wydaje mi się, żeby system nemesis był jakoś znacznie uproszczony w porównaniu do wersji PC, po 2 h gry jestem w stanie stwierdzić, że gra dalej ma to coś. Dużą przyjemność sprawia wyżynanie orków w pień. Natomiast walka z kapitanami dalej momentami jest wyzwaniem. Oczywiście zdarzają się błędy w animacjach, które jednak moim zdaniem da się przeboleć. Jeśli chodzi o grafikę to cóż, może i dałoby się lepiej ale w końcu mówimy tutaj o 10 letniej konsoli, jak na port nie wyszło im wcale tak źle. Doszły mnie słuchy że na PS 3 jest znacznie gorzej. Polecam tą grę wszystkim fanom Śródziemia, Władcy Pierścieni, gdyż nadal jest to najlepsza gra jaka wyszła do tej pory.

Życzę wszystkim miłej zabawy.
 

Kizo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Powiem tak grafika jak grafika na 360 moze byc ,co do samej gry właśnie ją przeszedłem, zajeło mi to 18 godzin kilka pobocznych misji reszta fabuła .Spodziewałem sie że zajmnie mi to dłuzej ,ale orkowie mi na to nie pozwolili, tak są tępi w tej grze że az mi ich szkoda.Można ich podejsc na rózne sposoby a i tak mało kiedy cię spostrzegą .Ja jako wadę mogę wymienić zbyt niski poziom trudności, a tak ogólnie można na kilka godzin sie zawiesić
 

Reaper44

Użytkownik
Użytkownik
Poziomem inteligencji nie grzeszą fakt, dlatego zawsze zabawiam się nimi, robiąc frontalny atak :), a kiedy trzeba się spieszyć to szybko i po kolei wykańczam, prawda jest taka że jak nabędziesz odpowiednio dużo skilli, to mogą być nie wiadomo jak przebiegli i tak są tylko mięsem armatnim :D. Jak dla mnie taka sieczka orków jest świetna na odreagowanie emocji :)
 

kubu

Świeżak
Świeżak
Duża różnica porównując z xone ?
 

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Kolosalna różnica. Oprócz grafiki, wszystko inne lepiej działa i wygląda. System Nemezis w pełni działa. Na X360/Ps3 jest mocno obcięty. Jak grać to tylko na nowych konsolach. Oceny na x360/ps3 są granicach od 5-7. Xone/Ps4 9-10.
 

Do góry Bottom