Migracja konta na Xbox One - warto?

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Kiedyś była możliwa migracja konta na PL jak weszła w życie taka możliwosć jeszcze jak miałem x360. Mam pytanie: czy warto na powrót migrować z PL na US lub UK? Co się z tym wiąże gdy coś takiego zrobie i czy sie to opłaca? Bo czasem widze ze promocje i obniżki są lepsze na regione US.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie, po co Ci migracje. Znajdź sobie sklepy ze zdrapkami na te regiony i dodaj jakiś adres rozliczeniowy na te dwa regiony i normalnie możesz potem kupować taniej na tych regionach ;) Jedynie co musisz potem zrobić to na xbox.com na samym dole z Polski zmienić na dany kraj z którego chcesz kupić :p Jedynie zdrapki działają, bo płatność kartą już MS zablokował.
 

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
czyli moge mieć dwa kraje ustawione? Jest sens w ogóle korzystać z 2 regionów? Czy PL w zupełności starcza?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jasne, że jest sens. Czasem można coś taniej kupić. Ogólnie Xbox One jest Region Free, czyli możesz kupować na różnych regionach, a grać na Polsce, no chyba że dana gra działa tylko w UK/USA to wtedy zmieniasz tylko region konsoli w ustawieniach, konta nie trzeba.
 

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
ale aby kupic z innego regionu musze miec zdrapke z innego regionu, tak? Bo ni rozumiem jak kupowac np z UK.US będąc w PL.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
ale aby kupic z innego regionu musze miec zdrapke z innego regionu, tak? Bo ni rozumiem jak kupowac np z UK.US będąc w PL.
Tak musisz mieć zdrapkę na dany region. Kiedyś szło płacić swoją kartą, teraz już to MS zablokował i zakupy na innych regionach działają tylko wtedy kiedy ma się na koncie wbitą zdrapkę na dany region :p
Ogólnie kupujesz zdrapkę na UK/USA i na xbox.com w stopce strony zmieniasz z Polski na UK/USA, potem dajesz wykorzystaj kod, jeśli na dole zmieni Ci się na Polskę to drugi raz zmieniasz na UK/USA i wtedy wbijasz kod ze zdrapki na konto. Potem szukasz sobie gry i ją kupujesz na UK/USA (ale w dole strony musisz mieć dany region ustawiony, by móc kupić w innej walucie) ;) W sumie żadna filozofia. Wcześniej musisz tylko dane rozliczeniowe sobie dodać na UK/USA. Poszukaj jakiegoś adresu w UK/USA i wklep jako swój :p
 

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
kuleczka91, a na jakim serwiesie/stronce głownie wyszukujesz dobrych ofert gier na xb1 na innych regionach?
 

Iktorno

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
http://www.digitalgamesprices.com/playstore.php?r=game

Tu możesz sobie porównać ceny na różnych regionach
 

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
dzięki! ;)
 

maker3

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zacznijmy od tego, że migracja dotyczy tylko regionu sklepu X360. Raczej nie ma sensu teraz zmieniać.

Dla XONE zmieniasz tylko kraj w stopce strony i kupujesz.
 

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
zmieniam to na komputerze czy z poziomu konsoli?
 

Iktorno

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na stronce
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja nawet z tego digitalgameprinces nie korzystam, bo ja i tak jak kupuje to wszystko u Putina :D Po prostu jak coś chcę to sobie porównuję ceny w Polsce, a ile wyjdzie mnie w Rosji na markecie www + przelicznik walut i mam info co się bardziej opłaca ;)
 

Cyga0000

Użytkownik
Użytkownik
Gdzie zdrapki z rublami można kupić?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Gdzie zdrapki z rublami można kupić?
Plati.com
 

Do góry Bottom