Mikrofon bezprzewodowy a'la headset

Polluks

Użytkownik
Użytkownik
W innym temacie rozmawiamy o słuchawkach 7.1 dla xbox one. Nie chciałbym tam mieszać, wiec postanowilem napisać w nowym wątku.
O co mi chodzi. Otóż mam bardzo dobre słuchawki 7.1 od Sony MDR-FR 6500 podpiete po optyku do XONE. Dźwięk który podają do moich uszu jest rewelacyjny. Brakuje mi w nich oczywiście mikrofonu do rozmów podczas gry. W związku z tym zacząłem rozglądać się za innymi (TB 500X lub 800X) o czym mowa w innym wątku. Jednak biorac pod uwagę że moje Sony kosztowały nie mało, a i dźwięk jest super to pomyślalem o jakimś wyjsciu pośrednim i tym samym tanszym.
I teraz główne putanie. Czy jest jakiś mikrofon zakladany na uchu, a zasadzie za ucho (coś jak w TV mają) ktory będzie podłaczony z xone drogą radiową, przez który będę mógł spokojnie rozmawiać ze współgrającymi i jednocześnie cieszyć się dźwiękiem z moich słuchawek Sony.
Jeśli coś jest niezrozumiałe proszę pytać, doprecyzuję.

Wysłane z mojego SM-P905 przy użyciu Tapatalka
 

sp7foy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja bym ...
- Wziął mały mikrofon od PC
- Skrócił go do samej wtyczki
- Wetknął w pada i zobaczył jak działa

Są modele które już są odpowiednio skrócone, są modele wściekle czułe. Kwestia poszukania i za masz 20 zł masz mikrofon :)
 

Polluks

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo dziękuję za odpowiedź i sugestię. Problem w tym, że ja nie gram padem w grach do których właśnie potrzebna ni komunikacja.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Polluks

Użytkownik
Użytkownik
Chyba nici z mojego planu. Dzisiaj grałem z kolegą w R6S i postanowiłem włączyć komunikację. Dopóki nie podpiąłem headseta do pada to słyszałem go w słuchawkach razem z dźwiękami z gry. Kiedy podłączyłem headseta do pada żeby korzystać tylko z mikrofonu, przestałem go słyszeć w słuchawkach, a zacząłem w słuchawce headsetu. Wygląda na to że headset po włączeniu przechwytuje dźwięk czatu i zabiera go z wyjścia optycznego.
Czy w związku z tym kiedy podłączę tylko mikrofon na jack 3,5 przez przejściówkę przypinaną do pada lub bezpośrednio do pada z gniazdem 3,5 to też zabierze mi głos rozmówcy ze słuchawek? Może wtyk mikrofonu trzeba jakoś odpowiednio polutować?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Zombisztajn

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wiem jak na One ale na 360 jest opcja by dźwięk rozmowy był słyszalny na headsecie/głośnikach/ głośnikach i headsecie.
 

Polluks

Użytkownik
Użytkownik
A gdzie się to ustawia?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Zombisztajn

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na 360 wchodzisz w preferencje i głos, nie wiem czy Ci to pomoże i nie wiem jak jest w One.
 

Polluks

Użytkownik
Użytkownik
W XONE niestety nie ma takiej możliwości. Przynajmniej ja nie znalazłem w ustawieniach.
Mam prośbę do kogoś kto posiada tą przejściówkę do pada umożliwiającą podłączenie różnych słuchawek z wtykiem jack 3,5.
Chodzi mi o wpięcie tej przejściówki i podłączenie tylko mikrofonu, takiego na kabelku. Czy wtedy głos czatu także zniknie ze słuchawek lub głośników telewizora?

Może ktoś wie jak przerobić headset ten jednogłośnikowy, żeby obsługiwał tylko mikrofon i nie wyłączał czatu z głównych głośników? Jak pisałem, programowo nie da się tego zrobić.
 

Polluks

Użytkownik
Użytkownik
Może taniej i szybciej rozwiążę problem. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Jeżeli podepnę do pada przejściówkę do zastosowania jakichkolwiek słuchawek lub pada z gniazdem jack 3,5mm i wcisnę tam mikrofon na kabelku o taki np.: http://allegro.pl/super-czuly-pojemnosciowy-mini-mikrofon-na-klipsie-i5902056515.html to nie wyłączę dźwięku gry ze słuchawek?
Gdzieś wyczytałem, że jeśli zastosujemy przejściówkę lub pada z gniazdem 3,5mm to w ustawieniach dźwięku pojawiają się dodatkowe opcje. Może to te których pisał Zombisztajn...
 

Do góry Bottom