Mode B

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
!Nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci jesli pojdziecos nie tak robicie to na wlasna odpowiedzialnosc

Witam chce tutaj umiescic info co to jest mode b i jak w niego wejsc bo to bez sensu
umieszczac wszystko to samo w kazdym tutorialu.

Mode B

Mode B jest to tryb w ktorym konsola musi zostac rozpoznana w naszym Windowsie
aby zobaczyc czy jest widziana wchodzimy w moj komputer i jesli widzimy dodatkowy naped klikamy na niego i prawym przyciskiem myszy naciskamy wysun jesli nasz naped
z konsoli sie wysunie oznacza to ze jest wszystko ok (Mode B jest aktywny) i mozna sie zabierac do flasha.

Jak Wejsc w Mode B

przede wszystkim musimy posiadac kabel do uziemienia konsoli
-Linux Slax 2.1
-Kontroler Pci (vt6421A)

gdy posiadamy rozebrana konsole uziemiamy jej obudowe z nasza obudowa pc za pomoca kabla
wlaczamy komputer i w biosie ustawiamy aby startowal z plyty.
wylaczamy komputer.
do konsoli podpinamy kolejno zasilacz ,kabel av ,wyjmujemy z napedu czarny kabel sata i podpinamy ten z naszego kontrolera.
wlaczamy komputer wkladamy linuxa i gdy zacznie sie bootowanie uruchamiamy konsole ,gdy linux sie laduje wypatrujemy komunikatu ("SPINNING UP DISK")
gdy widzimy ten komunikat wysuwamy tacke z napedu konsoli gdy linuxskonczy ladowanie i nicsie nie dzieje resetujemy komputer wyjmujemy plyte (nie wylaczamy konsoli ani jej nie resetujemy)
gdy pojawi sie pasek ladowania windows wsuwamy i wysuwamy tacke tak dlugo az pasek zniknie logujemy sie do windows i sprawdzamy w moim komputerze czy naped zosatal wykryty mooznarowniez sprawdzic wchodzac w panel sterowania /system/menadzer urzadzen /
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Mode B

ej tam pisałej ze trzeba włozyc Linuxa... czyli płyte z oprogramowaniem to jak nie mam linuxa musze wsadzic system windowsa?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Mode B

nie, wsadzasz płytę z Linux SLAX 2.1
http://rapidshare.com/files/8454344/pSlax21.iso.html
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Mode B

aha;]
myslalem, że musze wkładac płytke ze systemem;/
czy to jest takie trudne czy tak sie tlyko wydaje;]

a co jesli flashowaie sie nie powiedzie?? konsola do wywalenia czy da sie cos zrobic??
 

Sahdy84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Mode B

Jesli nie zrzucisz klucza napedu to powiem tak delikatnie konsola ci sie nie przyda musisz szukac serwisow ktore wyciagaja klucze z plyty glownej na allegro gdzies to widzialem koszt 300 zl warto szukac
 

Lolindir

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Mode B

czyli on włożył pusta płyte aby nagrac ten klucz tak?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Mode B

nie, wsadzasz płytę z Linux SLAX 2.1
Czytaj uważnie...
 

FanXbox2

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Mode B

ajak np będę flashował sam napęd tylko napęd .To jak to będzie wyglądalo??
 

zylice

Świeżak
Świeżak
Odp: Mode B

Troszeczke wszyscy namieszali z tym mode i tymi via, ze nieda sie przerobic kosoli na innych kotrolerach. to okrutna bzdura panowie. przedewszystkim wiedzmy cos na temat kompa a pozniej bierzmy sie do przerobek, np inteel nieda sie bzdura panowie oj sie da i to dziala lepiej niz via i bardziej stabilne, i jesli chodzi o naped hitachi-lg to po trybie B nie trzeba wkladac zadnej plyty tylko uruchomic unlock79. a jak to zrobic by na intelu uruchomic mode b i flaszowac a czy znacie w biosie ustawienie macierzy dyskowej ahci. Tak a to takie proste jesli chodzi o dokladniejszy opis wraz ze zdjeciami zamieszcze krotki opis juz niedugo i odpowiem na kazdego posta...
Liteon pomyslcie bo stego co wiem ..........
Narazie tyle do dziela wiec
 

mechman

Użytkownik
Użytkownik
z a 79k tez to działa? jest w ogóle jakiś poradnik jak sczytać z niego klucz?

edit: już znalazłem i zczytałem klucz...
 

Knidos

Użytkownik
Użytkownik
Panowie moim zdaniem nie jest to opisane gdzie włożyć płytkę z Linux slax??? Do konsoli czy do cd-romu komputera bo jest napisane ze wysuwamy tackę konsoli jak zobaczymy komunikat ale z drugiej strony ze musi już być pusto i nic nie może się dziać to resetujemy kompa.
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Nowy jungeflasher pozwoli Ci wprowadzić w mode b bez użycia płyty.
 

Dlugin2

Użytkownik
Użytkownik
....jeżeli nie masz wersji 79.

Panowie potrzebuję wyciągnąć tylko klucz z Hitachi 79. Jak bezpiecznie wyjść z Mode B? Czy po prostu po wyciągnięciu klucza wyłączyć konsolkę?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak odczytasz fw to normalnie wylaczasz konsole.
 

Dlugin2

Użytkownik
Użytkownik
Kurcze , nie mogę go w mode B wprowadzić. Raz się udało ale się zwiesił. Od tej pory kiszka. Napęd po włożeniu do X`a działa i czyta gry. W JF po włożeniu płyty audio napęd zamiera. Już nie mam pomysłów - cały dzień w plecy....ehhh. Robię za pomocą xecuter po otworzeniu tacki za pomocą przycisku na xecuterze i ponownym jej zamknięciu z płytą przygaca dioda na xecuterze i napęd jest już niedostępny. Jest to Hitachi z UK. Może to ta nieprzerabialna wersja?? Choć raz wszedł w Mode B. Pomóżcie
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
A napęd czyta piraty?
 

Dlugin2

Użytkownik
Użytkownik
Ma jeszcze OFW. Potrzebuję tylko klucz z niego aby grać CFW do zewnętrznego napędu. Szlag mnie trafi niedługo.
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Do głowy przychodzą mi 3 opcje - masz syf w systemie (reinstalka windy albo przywracanie systemu), na Twoim chipsecie nie da rady sflashować albo masz pecha i jest to nieprzerabialny Hitachi.
 

Dlugin2

Użytkownik
Użytkownik
Obstawiam to trzecie. Najgorsze jest to że zainwestowałem w zewnętrzny napęd dla kumpla i parę euro w plecy.

Edit: Problem rozwiązany wziąłem zasilanie z konsoli i poszło....uffff.
 

Do góry Bottom