Mój kolejny problem...

Norbiz77

Świeżak
Świeżak
a słyszałem że Xbox to tylko włożyć i grać.... ale na szczęście tak nie jest :)

Po tym jak moja konsola znów zaczęła działać po wgraniu 1,61NS (poprawienie lutu pomogło), postanowiłem zabrać się za nagrywanie płytek.
Niestety w makecie w, którym byłem udało mi się dostać tylko Eseranze a nie Verbatimy jak większość z Was poleca. Próbowałem wczoraj nagrać grę "DiRT 2 XBOX360-STRANGE". Przeleciałem ją ABGX360 i wyskoczył mi błąd "DMI is unverified" ale z tego co przeczytałem to nic ważnego, bo nie jestem podpięty do LIVE, poza tym reszta była zgodna z TURIALEM napisanym przez Pablooo88. Wypaliłem ImgBurn (z 30min mielił) veryfikację przeszła pozytywnie ale..... właśnie zawsze musi być jakieś "ale" konsola niby widzi tą płytkę bo mogę wybrać opcję wysuń lub graj w grę (ale nie widzi w jaką) i nie mam możliwości przez Y zgrać ją na HDD. Po wybraniu opcji graj - czyta, czyta, czyta i wyrzuca mi komunikat że nie może odczytać urządzenia i żeby je przeczyścić szmatką :confused:

Czy to wina płytki ?
Czy może powinienem uzupełnić swoją wiedzę o active.iso i tak to odpalać ?
Czy może coś w ustawieniach pokopałem i dla 1,61ns są inne niż podane w TURIALU ?
Czy gry pod 1,61NS muszą spełniać jakieś specjalne kryteria StealthFiles, WAVE 3, 4 ?
 

even ope PL

Użytkownik
Użytkownik
a słyszałem że Xbox to tylko włożyć i grać.... ale na szczęście tak nie jest :)
I tak jest.

1.Idziesz do sklepu, kupujesz grę.
2.Wkładasz do napędu.
3.Zapewne wyskoczy aktualizacja, więc aktualizujesz.
4.Grasz i cieszysz się grą.
 

t0mi_kg

Użytkownik
Użytkownik
Kompletna instrukcja krok po kroku, aby spełniły się zapewnienia Microsoftu hehehe :D :D

Ja stawiam na kiepski nośnik, esperanzy... no nie wiem, zawsze bylo z nimi więcej problemow niz z innymi... Czemu sobie nie kupisz zestawu płytek verbatim na allegro? teraz juz po 38zł jest 10pak, wysyłka 5zł, ludzie kupują masowo, wczoraj 34 osoby kupiły od jednego sprzedawcy :)
 

qba505

Banned
Użytkownik
jeszcze powiedz czym nagrywałeś tą płytę tzn jaką nagrywarką ? a co do płyt to również polecam na allegro nawet 10sztuk się opłaca bo wtedy jedna płytka Ci wychodzi po ok4,5zł a u mnie na mieście chcą nawet i po 9zł za płytę i to bez pudełka tylko w kopercie, w pudełku 12 :/
 

t0mi_kg

Użytkownik
Użytkownik
qba505 u mnie zeta drożej :D porażka... albo straszne narzuty w miastach, a na allegro ktoś ma hurtowo dostęp, albo te allegrowe czyms sie różnią, może ktoś wie?
 

Norbiz77

Świeżak
Świeżak
Nagrywarka to BENQ DVD LS DW1655 (tak na 90% bo w pracy jestem i nie mogę teraz sprawdzić)
 

qba505

Banned
Użytkownik
qba505 u mnie zeta drożej :D porażka... albo straszne narzuty w miastach, a na allegro ktoś ma hurtowo dostęp, albo te allegrowe czyms sie różnią, może ktoś wie?
z tego co mi wiadomo, nie różnią się niczym po prostu taką marżę narzucają, te narzędzia w nero tzn info o nośniku mówią, że jedne i drugie to verbatimy :)
pozatym działają tak samo, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ?


@Norbiz77 nagrywarkę masz całkiem przyzwoitą tzn lepszą na pewno niż szajsungi i LG, skoro widzi płytę tzn logo gierki a podczas wczytywania wyskakuje błąd to spróbuj to na hdd wrzucic (jeśli masz). jak nagrasz tak samo na verbatimie na 95% pójdzie...
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Jeśli masz daemona tools lub podobny program to nagrywaj gry tylko przez clonecd lub XBC a nie imgburn . Poza tym może to być wina płyty , błędów podczas nagrywania , "zużytej" nagrywarki lub braku nowego firmware w niej czy nawet żle wgranego ixtreme lub słabego napędu w konsoli albo braku aktualizacji dasha w konsoli .
 

wujekbill

Użytkownik
Użytkownik
LG nie są wcale takie złe, nagrywam na EMTEC i jeszcze żadnej płytki nie zmarnowało(z ponad 30). Kiedyś nagrałem NBA 2k10 i też się nie pokazywało logo gry, ale się włączała. To pewnie wina płyty.
 

jerro

Użytkownik
Użytkownik
niestety Benq pomimo ,że jest świetną nagrywarką , w większości przypadków nie nadaje się do płyt DL, mało kiedy udaje się nagrać poprawnie płytę, nawet markową - na starszym firmware jest większa szansa i po wyłączeniu jak pamiętam WOPC.Ściągnij sobie BenQ QSuite 2.1 i możesz tam sprawdzać płyty , wyłączyć WOPC i co najważniejsze włączyć symulację zapisu-przynajmniej nie zmarnujesz płyty.Masz linka - było na tym forum:
http://xboxforum.pl/co-kupic-f135/jaka-nagrywarke-do-dvd-dl-na-sata-dla-kopi-xboxa360-34337.html
 

Norbiz77

Świeżak
Świeżak
Zakupiłem paczkę Verbatim i jak na razie 4 na 4 nagrane poprawnie :) (poprzednio 2 na 2 esperanzy wylądowały w koszu) więc to chyba wina płytek, na razie jeszcze nie próbowałem jeszcze raz nagrywać DIRT2 ale może się uda.

a teraz mam pytanie co praktycznie oznacza komunikat i czy mając 1,61ns muszę się przejmować tym ?

"Video partiton does not match know data (could be corrupt or a new wave not seen before"
Stealth status is uncertain
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie, nie musisz sie martwic o wave ;)
 

Do góry Bottom