mój typ NAT

promi

Użytkownik
Użytkownik
i wszystko jasne - podałeś zły mac :)
W ustawieniach sieciowych konsoli na zakładce zaawansowane jest mac konsoli
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
aha to da sie szybko naprawić ?? i na kompie juz nie bede mial publicznego? :)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Lub wpisz ipconfig /all w wierszu polecen i przepisz adres fizyczny
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
oczywisće ze tak.
Logujesz się na eboa.toya.net.pl w sekcji internet masz publiczny adres ip, zaznaczasz opcje ze chcesz zmienic adres sprzętowy i podajesz ten z xboxa.
Po zatwierdzeniu zmian i wyłączeniu modemu i xboxa bedzie tak ze komputer bedze miał prywatny a xbox publiczny

edit:
jezu akir jak on ma wpisac ipconfig/all na xboxie ??
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
aha no kapuje, mam ten adres i wpisalem go, bylo okienko ze wszystko wpisane jest poprawnie - teraz wylaczam kompa,x'a i modem i dam znac po wlaczeniu jak jest :D
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
ok, nat jest OPEN :D !!!
Stary wielkie dzieki - jestes wielki - poświeciłeś mi czas i dales cenne wskazówki - bardzo ci dziekuje ! :)
w pierwszym poście edytuje ze juz problem naprawiony i dopisze jakie jest rozwiazanie ;)
jeszcze raz dzieki ;)

jeszcze tylko zauwazylem ze na kompie nadal mam publiczne - tak powinno byc?
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
na kompie za trochę się zmieni na prywatny :)

Edit: możesz zrobić tak, że nie będziesz musiał przełączać kabli i będziesz mieć jednocześnie internet na komputerze i konsoli, i to wszystko za darmo :) - jeśli zainteresowany jesteś to pisz :)
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
aha ok, to wiem zem oge miec za darmo internet jednoczesnie na tym i na tym ale wtedy bedzie predkosc transferu podzielona nie?? bo mam juz drugi kabelek ktory ma inne wejscie niz ethernet i moglbym juz tych kabelkow nie przelaczac le po pierwsze plyta ze sterownikami do kabla jest wygięta ( od nowosci modemu jest krzywa) i mialbym wolniejsze łacze gdy np. ja gram na x'sie a tata właczy komputer i zacznie cos robic w necie ;/
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
Przy necie 4mb nie było by problemu z jednoczesnym podłączeniem komputera i konsoli, pod warunkiem ze na kompie nie było by nic ściągane podczas grania.
Tu masz sterowniki do modemu dla win 2000 oraz xp :http://www.cisco.com/web/consumer/support/drivers/WebSTAR_2000_Series_USB_drvrs_v.3.2.3.zip
a tu dla visty: http://www.cisco.com/web/consumer/support/drivers/2008_Drivers_Vista_XP.zip

Ja bym spróbował na twoim miejscu :) bo będzie dobrze działać :)
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
skoro tak mówisz :) tylko ze ja mam windowsa 7 ultimate wiec ktore z tych sterownikow sciągnac?? do xp czy visty ? aha no i ja mam ten modem internet + telefon - i tutaj mam pytanie czy telefon podlaczony do modemu kiedy gram moze powodowac jakies lagi czy cos??
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
stery do visty. Jeśli grasz a ktoś rozmawia jednocześnie to możne to powodować laga.
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
aha ok, wiec spróbuje ;] dzięki za pomoc, jak tylko bede gral na x'sie to dodam cie do znajomych co? :) grales/grasz lub zamierzasz grac w MW2?? :)
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
Do znajomych zapraszam serdecznie. Niestety nie planuje, ale może kiedyś coś innego :)
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
aha ok;)
apropo tych sterownikow to mi je sciagnelo ale to jest jakby juz folder po instalazji a ja sie spodziewalem pliku setup.exe czy jakos tak :? jak mam uzyc tych stero ? kiedy podlaczam ten kabelek komputer nadal nierozpoznaje urzadzenia :( nawet nie bylo pytania bym wskazal sterowniki czy cos - żadnej eakcji na wpięcie kabelka :p...
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
po podłączeniu modemu,w menadżerze urządzeń masz jakieś nierozpoznane urządzenie ?
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
mam CIF single chip i USB cable modem
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
prawy na usb cable modem -> aktualizuj sterownik. dalej musisz wskazać folder ze rozpakowanymi sterownikami
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
ok, zainsalowałem - dziala :) tylko nie wiem co to jest ten cif single chip ?

EDIT: ok juz wiem - jednak niektore rzeczy sa wyjasnione, wystarczy je zgooglowac (ang. 'google it') ;) w każdym razie dzieki za wszelka pomoc ;) bardzo mi pomogles :D
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
pewnie coś od płyty głownej. poszukaj we właściwościach tego czegoś na zakładce szczegóły jest info o VID_XXXX&PIF_XXXX gdzie XXXX to będą jakieś litery i cyfry. wpisz to co tam masz do google i sie dowiesz co to jest.
 

godfad

Użytkownik
Użytkownik
okazalo sie ze to kamerka internetowa ;P a jeszcze nawiazujac do tego ip komputera to ile moze potrwac to samoistne powrocenie do prywata bo nadal mam ip zaczynajace sie na 77. ??
 

Do góry Bottom