monitor z x-kom problem prosze o pomoc

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
Witam zakupiłem monitor Asus z X-KOM paczka przyszła cała nie uszkodzona z folią x-kom.Po zdjęciu foli z paczki moją uwagę przykuła plomba/taśma producenta była zerwana z pudełka i chyba ktoś bezbarwną zakleił..wyjąłem wszystko z pudełka monitor posiada folię,podstawka też ale tak instrukcja obsługi była w folii oryginalnej od producenta ALE PRODUCENT ''Zgrzewa'' folię tak,żeby dostać się do instrukcji trzeba rozerwac i była rozerwana..

co ciekawe dalej wyjmuje monitor patrzę a tu sporo odcisków na matrycy a pod światłem jedna większa rysa.Wziąłem ściereczkę by chociaż sprawdzić czy jeden odcisk zejdzie i lipa trochę zszedła dalej zostaje taka biała plama co jej już nie da rady zetrzeć

kolejny problem to taki,że podpiąłem monitor pod lapka bo miał robić jako monitor zewnętrzny ale sobie nie poradził.. kolory bajka ale ostrość na stronach www rozmazana.To samo podłączając lapka po tv 42 cale.. lapek sobie nie radzi.Kupiłem xboxa 500GB Skę i problem taki..xbox nie otwarty a nie wiem czy mój Panasonic sobie poradzi z nim bo mam taki za 1300zł 2 lata temu kupiony full hd ale oglądając kanały TV w jakości HD widać smużenie a na czarnym to już totalnie

i boje się,ze obraz będzie nie wyrazny na tv

i nie wiem co zrobić monitor by się z przydał bo by już musiał być tylko do konsoli ale jak to zwrócić? opcja 1. wysłać raz z formularzem odstąpienia od umowy i tyle..ale co jeśli dojdzie do nich a oni zobacza tu upalcowiony itp i powiedzą,że to moja wina? to nie lepiej od razu reklamację zgłosić,żeby wymienili na fabrycznie nowy nie otwierany?bo podejrzewam,że monitor może być ze zwrotu jakiegoś..

prosze o pomoc bo nie wiem co zrobić.Wreszcie wyjdzie tv sobie nie poradzi..konsola będzie otwarta..monitora brak dalej nie trzeba komentować
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Co to znaczy konsola otwarta/nieotwarta? Rozkręcasz obudowę?
Podepniesz pod TV to zobaczysz jaki będzie obraz. Nie ma obawy, nic nie eksploduje.
Najwyżej pogrzebiesz w ustawieniach TV.

Co do monitora to może być problem. Jak miałeś wątpliwości to trzeba było sprawdzić paczkę przy kurierze.
Teraz to sprawdź sobie regulamin sklepu dotyczący zwrotów.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Co to znaczy konsola otwarta/nieotwarta? Rozkręcasz obudowę?
Podepniesz pod TV to zobaczysz jaki będzie obraz. Nie ma obawy, nic nie eksploduje.
Najwyżej pogrzebiesz w ustawieniach TV.

Co do monitora to może być problem. Jak miałeś wątpliwości to trzeba było sprawdzić paczkę przy kurierze.
Teraz to sprawdź sobie regulamin sklepu dotyczący zwrotów.
Podejrzewam, że jej nawet nie wypakował z pudełka, bo z tego co zauważyłam to taki strachliwy chłopak i wieczna pesyma :p
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Odebrał przesyłkę czyli podejrzewam że sklep się wyprze i stwierdzi ze to sprawka odbiorcy.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
kurier ma przyjechać po paczkę dzisiaj kazali zwrócić

zobaczę co to wyjdzie z tego.Wypełniłem kwit odstąpienia od umowy podałem nr konta itp.Lepiej,żeby kase zwrócili bo

1.monitor miał być do lapka dlatego 24cale nie większy ale jak sie okazuje lapek sobie nie radzi z monitorem to 24 cale nie opyla mi się brać..wole 80zł dopłacić i brać samsunga zakrzywionego 27cale jak ma tylko do konsoli być

2.Podłączyłem tego asusa wczoraj na chwilę i powiem tak..dotykowe przyciski Asus ma to mi krwi to napsuło tyle,że szkoda gadac
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Do TV nie podepniesz konsoli bo...?
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
bo na tv podczas oglądania kanałów hd widać smużenie to i w grach będzie...
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie będziesz na 100% pewny jak to wygląda do póki nie spróbujesz.
I wiesz jeszcze, że to czy laptop obsłuży monitor w jego natywnej rozdzielczości (bo obsłużyć w ogóle musi, o ile nie jest to kilkunastoletni muzealny zabytek) nie zależy od przekątnej, a od tej właśnie rozdzielczości? I nawet jeśli sterowniki od układu graficznego laptopa nie wspierają rozdzielczości monitora to i tak obraz zostanie wyświetlony tylko w niższej rozdzielczości? Skąd te bzdury o nie radzeniu sobie? Zmień źródło wiedzy bo prawisz Panie jakieś farmazony.
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
Nie będziesz na 100% pewny jak to wygląda do póki nie spróbujesz.
I wiesz jeszcze, że to czy laptop obsłuży monitor w jego natywnej rozdzielczości (bo obsłużyć w ogóle musi, o ile nie jest to kilkunastoletni muzealny zabytek) nie zależy od przekątnej, a od tej właśnie rozdzielczości? I nawet jeśli sterowniki od układu graficznego laptopa nie wspierają rozdzielczości monitora to i tak obraz zostanie wyświetlony tylko w niższej rozdzielczości? Skąd te bzdury o nie radzeniu sobie? Zmień źródło wiedzy bo prawisz Panie jakieś farmazony.
już mówię lapek to bida lenovo b590 z grafiką intel hd i prockiem 1005m celeron 1.9ghz to się tylko do internetu nadaje.Teraz tak podłączałem lapka poprzez hdmi kablem do monitora tego Asusa+tv mojego(kabel nie dziadostwo za 5zł tylko za 50zł) i tak obraz na monitorze Asusa bo on był full hd 1080 x 1920 wyświetlił prawidłowo sam dopasował tak,że pulpit był ok,kolory względem laptopa bajka ale ''OSTROŚĆ'' czegokolwiek to porażka..na laptopie mam ta samą stronę otwartą co na monitorze zewnętrznym i na laptopie każdą literę widzę mega ostro i wyraźne a na monitorze zewnętrznym jak by po pijanemu patrzył te litery było widać nie ostre i lekko rozmazane.Żadne ustawienia typu CLEAR itp wyostrzanie (funkcja asusa) nic nie dawało.Jedynie było jeszcze gorzej.Po podpięciu lapka po tv 42 cale tutaj sam już nie dopasował rozdzielczości trzeba było ręcznie ustawiać,ale to samo na laptopie czcionka wyraźna na tv to samo co na monitorze zewnętrznym.Na forum komputerowym pisali mi,że dlatego tak jest iż robi się pikseloza.Ale ja siedząc metr od matrycy lapka widze wszystko wyrazne a siedząc nawet 1.5m od monitora 24 cale widzę obraz nieostry/rozmyty... no to jak nie wina lapka?

TUTAJ EFEKT CO JEST NA TV I NA MONITORZE ZEWNĘTRZNYM

https://zapodaj.net/b574adb95bb26.jpg.html

NIEOSTRE LITERY jak by zamglone
 
Ostatnia edycja:

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Akurat ten model Laptopa spokojnie sobie poradzi. Grafika Intel HD tak ma. Jak masz sterowniki od MS to zainstaluj takie od Intela, a jak już masz od Intela to zaktualizuj do najnowszych. Dodatkowo pogrzeb w ustawieniach grafiki, nie monitora.
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
sęk w tym,że sterowniki grafiki mam najnowsze jakie są.Nie mam pojecia czemu jest brak ostrości..bawiłem się różnymi opcjami czcionki itp i ostrość na laptopie idealna a na monitorze nie
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dostawca sterowników to MS czy Intel? Spróbować też można jeszcze na kablu VGA i zobaczyć jaki efekt.
Poza tym nie baw się czcionkami, a ustawieniami grafiki.
Na początek prawy klik na pulpicie i z menu wybrać 'Ustawienia grafiki Intel'.
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
sterowniki intela
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Po co drążycie temat jak monitor już jest ponoć spakowany i odesłany?

Jaki model byś może podał z łaski swojej?
TUTAJ EFEKT CO JEST NA TV I NA MONITORZE ZEWNĘTRZNYM
Odświeżanie jest do bani...
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
monitor to asus-vx239h

będę musiał kupić jakiś monitor znów o ile zwrócą kasę z tym,że 27cali do 700zł ciężko

generalnie nie wiem co kupić.Może ktoś mi polecić dobry monitor? ostatecznie te 24cale (23 miał Asus) i jak postawiłem na biurku do do neta ok ale do gier jednak 27 byłby idealny
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Chłopie, podepnij tą konsolę do TV, potem stwierdzisz czy Ci to odpowiada czy nie. Ja jestem zdania, że czym ekran większy tym lepszy.
Nie możesz się na nic zdecydować, ani podjąć żadnej decyzji samodzielnie. W tym tempie to konsoli skończy się gwarancja zanim ją z pudła wyjmiesz.
 

RobekTomaszewski

Banned
Świeżak
Sprawdziłem dzisiaj z ciekawości na YT unboxing monitora Asus VX239H i co się okazuje? powinna być fabryczna plomba z napisem ASUS a u mnie jej nie było tylko taśma bezbarwna w dodatku nie zgadzająca się z rozmiarem tego odbicia na pudełku co został po plombie i to odbicie było świeże..bo dotykając palcem ciągle był mocny klej to musiało być niedawno otwierane

wku.. mnie takie coś.Taki monitor wyszedł od nich ze sklepi na 100% bo dotarł z nieuszkodzonym opakowaniem+folią ich x-kom nienaruszoną więc musieli albo w sklepie go otworzyć albo ktoś kupił otworzył a potem zwracał

szlak chce trafić człowieka.Teraz czekaj co powiedzą przynajmniej 1.5tyg bez monitora

tak się bawić nie będziemy.
 
Ostatnia edycja:

seyu

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdziłem dzisiaj z ciekawości na YT unboxing monitora Asus VX239H i co się okazuje? powinna być fabryczna plomba z napisem ASUS a u mnie jej nie było tylko taśma bezbarwna w dodatku nie zgadzająca się z rozmiarem tego odbicia na pudełku co został po plombie i to odbicie było świeże..bo dotykając palcem ciągle był mocny klej to musiało być niedawno otwierane

wku.. mnie takie coś.Taki monitor wyszedł od nich ze sklepi na 100% bo dotarł z nieuszkodzonym opakowaniem+folią ich x-kom nienaruszoną więc musieli albo w sklepie go otworzyć albo ktoś kupił otworzył a potem zwracał

szlak chce trafić człowieka.Teraz czekaj co powiedzą przynajmniej 1.5tyg bez monitora

tak się bawić nie będziemy.
Przyjmą ci zwrot, **** człowieku... Tak to bywa. Ktoś musiał w salonie oglądać ten monitor i tyle. Napewno ta czcionka to nie wina tego że monitor był otwierany. Odnoszę wrażenie że masz cos troche z głową albo do szkoły nie chodziłeś lub masz 13 lat....

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

axell

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Sprawdziłem dzisiaj z ciekawości na YT unboxing monitora Asus VX239H i co się okazuje? powinna być fabryczna plomba z napisem ASUS a u mnie jej nie było tylko taśma bezbarwna w dodatku nie zgadzająca się z rozmiarem tego odbicia na pudełku co został po plombie i to odbicie było świeże..bo dotykając palcem ciągle był mocny klej to musiało być niedawno otwierane

wku.. mnie takie coś.Taki monitor wyszedł od nich ze sklepi na 100% bo dotarł z nieuszkodzonym opakowaniem+folią ich x-kom nienaruszoną więc musieli albo w sklepie go otworzyć albo ktoś kupił otworzył a potem zwracał

szlak chce trafić człowieka.Teraz czekaj co powiedzą przynajmniej 1.5tyg bez monitora

tak się bawić nie będziemy.
To są niestety niuanse jakie wynikają z prawa odstąpienia od umowy. Kupuję towar (tu monitor) za x zł, podłączam, nie pasuje mi i odsyłam - takie mam prawo. A sklep to niby co ma z tym monitorem zrobić - sprzedaje go dalej. Rozumiem, że Ty jakbyś sprzedawał towar - to ten zwrócony byś zaznaczał że to zwrot i za 1/2 ceny sprzedawał?
 

Do góry Bottom