• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Mortal Kombat zakazany w Australii - szykuje się naprawdę krwawa bijatyka

#1
Wydawcy gier nie mają łatwego życia w Australii. Tamtejsza organizacja zajmująca się klasyfikacją wiekową nie dopuszcza wielu tytułów na rynek, co spędza wydawcom sen z oczu. Przekonało się o tym Warner Bros, które musi zrezygnować z wydawania Mortal Kombat na Antypodach.

Kontynuacja kultowych bijatyk została zakazana w Australii ze względu na wysoką brutalność produkcji. Organizacja ogłosiła, że Mortal Kombat nie nadaje się dla graczy poniżej 15 roku życia, dlatego nie może być wydawana na terenie Australii. Co więcej w uzasadnieniu napisano, że fragmenty gry mogą wywołać silny wpływ na graczy poniżej 18 roku życia. Chodzi tu o brutalne fatality, których ma być przeszło 60 w nowym Mortal Kombat.

Problemem w Australii jest brak kategorii 18+, która pozwalałaby na wydawanie gier dla dorosłych. Stowarzyszenie wydawców gier stara się od dłuższego czasu wpłynąć na władze, ale póki co trwają jedynie debaty nad wprowadzeniem takiej kategorii. Wiele gier nie mogło być wydanych w Australii, a część musiała zostać ocenzurowana. Jak widać ograniczenia nie ominą nawet tak kultowej produkcji, jak Mortal Kombat.

Źródło:
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
 


akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
#10
Mam znajomego w Australii i mówi że on i jego znajomi ściągają nic nie kupują:D Każdy ma flash
 

Hosee

Użytkownik
Użytkownik
#11
Zakazywanie gier jest daremne i głupie.Tak nikt normalny tego nie przestrzega.
 
Do góry