Na jakich platformach Activision zarabia najwięcej?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

CuxPL

Użytkownik
Użytkownik

Okazuje się, że pomijając World of Warcraft Activision najwięcej zarabia na Xboksie 360. Przez 3 miesiące (do końca czerwca) ta platforma przyniosła jej 231 milionów dolarów przychodu. Dla porównania dla PS3 było to 152 miliony, zaś dla Wii 118 milionów. PS2 to 44 miliony zaś PC (bez WoWa) to 41. A ile ma WoW? Cóż - 324 miliony - 31% przychodów firmy. Nieźle.
Konsole przenośne zdominował tradycyjnie DS z 48 milionami, PSP zatrzymało się na 17 milionach.
Procentowy podział przychodów podzielony geograficznie prezentuje się następująco: USA - 54%, Europa - 39%, Azja - 7%.

Źródło: www.polygamia.pl
 

Hlebec

Użytkownik
Użytkownik
to znak że powinni o nas jeszcze lepiej dbać :D jakość gier grywalnosc itp :)
 

CuxPL

Użytkownik
Użytkownik
Infinit sami z siebie nic nie zrobią to M$ np musiało by wykupić jakiś DLC tak jak zrobili to z GTA IV:D
 

babel77

Użytkownik
Użytkownik
I co powiedzą ci co tak im żal firm tworzących gry (z powodu strat na piraceniu??).
jak widać nieżle im się powodzi
 

Roberus

Użytkownik
Użytkownik
Gdyby dodać tam zyski które mogli by zyskać gdyby nie było piratów to kasy by im z 2 razy tyle przyszło, ale i tak tyle kasy zysku to ho ho ho i jeszcze trochę a nie kryzys.
 

Dentinity

Użytkownik
Użytkownik
no nie powiem jest kryzys.:rolleyes:
 

zary

Użytkownik
Użytkownik
Im lepsza gra tym większy zysk przykładem jest WOW
 

WarreNPL

Użytkownik
Użytkownik
Im lepsza gra tym większy zysk przykładem jest WOW
przecież to jest oczywiste ....
W takim razie co grają na PS3 skoro nie w gry od acitivion ?
 

Shadowriver

Użytkownik
Użytkownik
przecież to jest oczywiste ....
W takim razie co grają na PS3 skoro nie w gry od acitivion ?
Gry od Sony, EA, Sega itp.? :p Apropo EA i PS3: EA zarabia więcej na PS3, a nie na Xboxie 360
 

babel77

Użytkownik
Użytkownik
Gdyby dodać tam zyski które mogli by zyskać gdyby nie było piratów to kasy by im z 2 razy tyle przyszło, ale i tak tyle kasy zysku to ho ho ho i jeszcze trochę a nie kryzys.
Ja też mogę policzyć kasę , której nie zarobiłem bo "coś tam" i co mi z tego.
A ta kasa co podali to przychód , a nie zysk.
 

hawkes

Banned
Użytkownik
Gdyby dodać tam zyski które mogli by zyskać gdyby nie było piratów to kasy by im z 2 razy tyle przyszło, ale i tak tyle kasy zysku to ho ho ho i jeszcze trochę a nie kryzys.
G... prawda według mnie, to że ktoś np. ściągnął 3 gry z neta nie oznacza że gdyby nie było piractwa kupiłby od razu te 3 gry. Gdyby nie było piractwa zyski byłyby wieksze o 10%-20%, ale na pewno nie 2x większe jak mówisz -.- .

A co do zysków, ja pier...., ile oni na WoWie zarabiają :O Jedna gra przynosi 1/3 zysków tak ogromnej firmy jak Activision (w końcu wykupili oni od ch... mniejszych studii robiących gry) Pomyśleć że sam wydałem koło tysiaka na abonament za moich czasów grania w WoWa... Można by powiedzieć że wykupienie Blizzarda było dla nich najlepszą inwestycją jaką zrobili. Ciekawe co z tą kasą zrobią i ile zarobili na czysto.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom