Nagrywanie ImgBurn przez mostek USB-IDE

michalak01

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam,

Ostatnio zakupiłem taki wynalazek: http://allegro.pl/item378862001_adapter_usb_sata_ide_2_5_3_5_gw12.html

Za pomocą tego utsrojstwa podłączyłem nagrywarkę DVD do lapciaka. Niestety ImgBurn nie chce mi tym nagrywać kopii na X'a. Nagrywarka jest sprawna (na stacjonarnym nagrywa). Na lapciaku mam Viste. Może to tylko kwestia ustawień???
Pls help!

Pozdr.,
Michalak

EDIT: na nagrywarce mam zworke ustawioną na slave
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Nagrywanie ImgBurn przez mostek USB-IDE

ale jaka nagrywarka i co sie dzieje?

piszesz strasznie nierzeczowo
 

michalak01

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nagrywanie ImgBurn przez mostek USB-IDE

Nagrywarka Asus (jakie to ma znaczenie???).
Błąd jest taki, że wszystko staje po napełnieniu bufora i nie rusza dalej. Niestety nie spisałem komunikatu z loga.
Pytanie kieruję raczej do osób, które używają podobnych mostków, bo nie wiem czy to wina mostka, czy raczej przyczyny szukać w sofcie, ew. w ustawieniach Visty.

Update:
Wyskakuje taki błąd:
Kod:
Device: [0:0:0] ASUS DRW-1608P3S 1.24 (F:) (USB)

ScsiStatus: 0x02
Interpretation: Check Condition

CDB: 2A 00 00 00 21 00 00 00 20 00
Interpretation: Write (10) - Sectors: 8448 - 8479 {próba z płytą CD, DVD DL mi się pokończyły}

Sense area: 70 00 04 00 00 00 00 0E 00 00 00 00 08 03 00 00 00 00 00 00 00 00
Interpretation: Logical Unit Communication CRC Error (Ultra-DMA/32)
Może to pomoże...
 

grzech1991

Banned
Użytkownik
Odp: Nagrywanie ImgBurn przez mostek USB-IDE

wyglada na wine kontrolera

a)pobaw sie moj kumputer sproboj zmienic tryb dma na szybszy, tak samo transfer usb
b)zaktualizuj firmware w nagrywarce
c)jesli to nie pomoze wymiana nagrywarki moze pomoc, ew, jakis inny kontroler
 

michalak01

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Nagrywanie ImgBurn przez mostek USB-IDE

ok, dzieki za sugestie
 

spokowirus

Świeżak
Świeżak
Problem mam ten sam kupiłem adapter usb ata najtańszy na allegro i do tego nagrywarkę pionieer-112D. Niestety nagrywać na tym nie idzie wygląda tak jak by za słaby przesył był na tym ustrojstwie. Pytanie moje do innych użytkowników czy jest sens kupować droższą wersje adaptera usb sata są takie za 60-70 zł czy efekt będzie ten sam???
Dodam jeszcze że dyski normalnie działają przesyłam dane ze standardowymi prędkościami jak na usb 2.0 ale jak zaczynam nagrywać to leci mi 0,1x wiesza się bufor skaczę. Nagrałem jedną DVD która wypalała się niesamowicie długo a jak już próbowałem DVD DL to nic nie szło. Znacie jakieś rozwiązanie??? Nie chce niepotrzebnie wydawać kasy na kolejny adapter.
 

holas

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja mam cos takiego
http://photos05.allegroimg.pl/photos/oryginal/910/43/79/910437950 (foto pozyczone z jakiejs aukcji z allegro ;) )
i tez kupione z mysla o lapku
wypala wszystko swietnie z wyjatkiem dwuwarstwowych dvd :(
wypala pierwsza warstwe i sie krzaczy :(

musialem odkopac starego kompa i w niego wlozyc nagrywarke i tak wszystko dziala (wiec to nie wina nagrywarki)
 

Do góry Bottom