Nagrywanie kopi zapasowych cd.

domanvip

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na początku chciałbym się przywitac.
360-ke kupiłem kilka dni temu, przerobioną.
Oczywiście jako zielony w tym temacie na początku zacząłem czytac co, jak i na jakich płytach nagrywac.
Pytania mam dwa:

1. Dlaczego moja nagrywarka w laptopie (TS-L633C z najnowszym fw SC01 mam ją od 2 miesięcy i nagrałem z 15 płyt) nie nagrywa innych płyt niż TDK DVD+R DL (takie zielone 8x) ?
Testowałem za pomocą ImgBurn i CloneCD na nośnikach (prędkośc zapisu max x4):

-EMTEC DVD+R DL
-Think Xtra DVD+R DL
-Verbatim DVD+R DL(nie mogłem uwierzyc i kupiłem dwa w różnych sklepach)
-Vakoss DVD+R DL

We wszystkich przypadkach:
I 02:34:02 Writing Layer 0... (LBA: 0 - 1913759)
I 02:46:53 Writing Layer 1... (LBA: 1913760 - 3825923)
W 02:50:27 Failed to Write Sectors 2321600 - 2321631 - Reason: Write Error
W 02:50:27 Retrying (1 of 20)...
W 02:50:27 Retry Failed - Reason: Invalid Address For Write

Oczywiście nagrywarka ze zwykłymi cd i dvd nie ma żadnego problemu, bierze wszystko- nawet hawk-i :D

2. Dlaczego po ustawieniu max write speed i w ImgBurn i CloneCD np na x2,4 czy x4 nagrywarka i tak nagrywa szybciej ? (może to jest problem jeżeli chodzi o pierwsze pytanie)
Ukazuje się błąd:
W 20:01:08 Write Speed Miscompare! - Wanted: 3*324 KB/s (2,4x), Got: 8*310 KB/s (6x)

Z góry thx za pomoc.
 

Pszczoła

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłeś płyty cd .. ? Do gier na x'a potrzeba płyt dwu-warstwowych. czyli płyty DVD-R DL ;)
 

pat792

Użytkownik
Użytkownik
Radzę nagrywać płyty na jak najmniejszej prędkości. Mniejsza szansa na uszkodzenie danych na płycie.
 

domanvip

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłeś płyty cd .. ? Do gier na x'a potrzeba płyt dwu-warstwowych. czyli płyty DVD-R DL ;)
Kolego, napisałem ze przy cd i dvd nie ma żadnego problemu i chodziło mi o to że moja nagrywarka nie jest wybredna. Zresztą edytuje i dodam.....





Radzę nagrywać płyty na jak najmniejszej prędkości. Mniejsza szansa na uszkodzenie danych na płycie.
Wiem, ale tak jak napisałem w drugim pytaniu nawet jak ustawie na x2,4 to i tak sie nagrywa x6

Panowie ma ktoś jakiś pomysł?
 

Do góry Bottom