Nagrywanie płyt z prędkością 4x

peku

Użytkownik
Użytkownik
A więc udałem sie do pewnego sklepu chęcią kupienia płyt dvd DL żeby nagrac sobie gry na x-a. No i pytam sie typa w sklepie z jaka predkoscia minimalnie mozna nagrywac plyty... A on spojrzywszy na płyte powiedział że od 1x do 8x, No jako że sie nie znałem kupiłem 2 płytki (Firmy OMEGA po 4zł :p) I poszedłem ucieszony do domu że nagram sobie Mass Effect. Nagrywam, Daje prędkośc 2.4.... Dobra Nagrywa się, Patrze w IMG Burn Writing Speed: 4x :eek:. No to już wiedziałem że mnie gościu w ch..a zrobił.. :mad: No nic pomyślałem że sprawdze przynajmniej czy działa.... Wkładam do X-a, odpalił daje new game itp dalej dalej, gdy ładuje gre wyskakuje żeby przetrzec plyte sciereczka i zresetowac xboxa (niemoze przeczytac) :( probowalem pare razy i dupa. Powiedzcie mi prosze czy jeżeli kupie te "Świetne" Verbatimki (Obok tego sklepu gdzie kupiłem Omegi były Verbatimki za 8zł) Czy będzie wszystko działac ?? (Ten Mass Effect) Bo nie chce zaprzepaścic Kolejnej płytki Tym razej wiecej wartej od tego "Omeszitu"

Pozdro... :-\

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Nagrywanie płyt z prędkością 4x

Najlepiej nagrywać 2.4 ale 4x też powinny działać ale zdecydowanie nie na płytach po 4zł!! kup verbatim i sprawa się rozwiążę.

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik

Na forum jest jeszcze temat o testowanych płytach.

Verbatim
Platinum
Fujifilm
Philips

Te są przeze mnie sprawdzone i działają. Najpewniejsze to pierwsze 3 bo na nich często nagrywam philipsa nagrałem raz ale problemów nie widziałem :)

8zł też gdzieś widziałem, bodajże w saturnie, ale za to zgarnąłem cake 10xVerbatim łącznie za 60zł + pokrowiec i pisak co w sumie wychodzi mniej niż 6zł za sztukę na Allegro ale ostatnio podrożały.

peku

Użytkownik
Użytkownik

Serio za 8zł :p Tylko ten sklepj to taki wybór ma że są tylko Verbatimy i jescze jakiś szit.... :p Pojade w pon. i sie zobaczy....

peku

Użytkownik
Użytkownik

Kupilem plytke. Verbatim i nagralem z predkoscia 2.4x To Samo dalej :( Moze gra jest zdupana ???

Edit: aha i przy nagrywaniu na początku wyskakiwalo mi za tamtym razem i za tym taki komunikat W 15:58:32 Failed to check L0 Data Zone Capacity!

Dalem anuluj i sie dalej nagrywalo.... moze to tego wina ???

a jak cos to jak to narpawic
?

Fancy

Użytkownik
Użytkownik

Ja nagrywam z predkoscia x4 i wszystko pieknie dziala na konsoli z napedem BenQ [x12]

damianjezol

Świeżak
Świeżak

Ja kiedys kupilem memorex i min. predkosc nagrywania byla 4x.Nagralem i plytki chodza idealnie.praktycznie tak samo z predkoscia 2x.U mnie verbatimy w sklepie kosztuja 6.50zlMemorex 5.50.Lepiej dolozyc zetke i miec pozadna plytke

Isil

Użytkownik
Użytkownik

ja nagrałem jedną płytę z prędkością 4x ale widać po grze takie szarpanie przy doczytywaniu. przy innych płytach to nie występuje

szem44

Banned
Użytkownik
Ja nagrywam zawsze Verbatim + nagrywarka w notebooku - 2,4 x czasami 3 x - zawsze dziala
czasami nagrywam na Esperanza - czyli plytka za 5,50 zl - nagrywam na tym samym napedzie 2,4 x i dziala bez problemu.
Na gorszych shitach tez dzialalo - poza tym to wiele zalezy od napedu na ktorym sie nagrywa - oraz naped w xboxie
ja nagrywam zawsze w IMG BURN.

wojtekj

Świeżak
Świeżak
ja wypalam na Verbatimkach. Mam możliwość kupna Verbków po 4 zł za sztukę.

c3zar

Banned
Użytkownik
Osobiscie polecam TDK mozna kupic juz za 4,4 w 10-cio paku, nagrywam z predkoscia nawet 4x i wszystko dziala sprawnie, jezeli kozystam z tanszych plytek np. hawki, shivaki to predkosc max x2 (hawki 3 zl w 10 paku) wiec nie wiem po co mam przeplacac np 2 - 3 razy za plytke jak moge chwile dluzej nagrywac i bedzie wszsytko ok ;).

Emteki nagrywana x 4 i nie ma bata wszystko dział za milo
na Verbatimkach tez nagrywalem nie ma roznicy pomiedzy Emtekami jedynie cenowa

Do góry Bottom