Najbardziej dochodowe gry tej generacji

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

$evik

Banned


Przy okazji tekstu o tym, jak powstaje gra wspominaliśmy o tym, że głównym celem producenta jest zarobić jak najwięcej. Dziś mamy dla Was listę prawdziwych branżowych hitów w tej dziedzinie. Zobaczmy jakie gry na aktualne platformy zarobiły najwięcej kasy!



Okazuje się, że najbardziej kasową produkcją obecnej generacji sprzętu do grania jest Guitar Hero III. Studio Activison zarobiło na tej grze ponad 830 milionów dolarów! Nie będę ukrywał, że sam dorzuciłem do tego swoje kilkaset złotych. Produkcja ta naprawdę była tego warta. Szkoda, że jakiś czas temu postanowiono ją oficjalnie uśmiercić. Miejmy jednak nadzieję, że kiedyś powstanie niczym feniks z popiołów i wróci w nowej, lepszej formie.

Tymczasem obiecana lista. Oto najbardziej dochodowe produkje naszych czasów:

Guitar Hero III: Legends of Rock $830.9 million
Call of Duty: Black Ops $787.4 million
Wii Fit (z Balance Board) $736.6 million
Call of Duty: Modern Warfare 2 $713.6 million
Rock Band*$670.7 million
Wii Play (w/ Wii Remote)
Guitar Hero World Tour*
Wii Fit Plus
Mario Kart Wii (w/ Wii Wheel)
Call of Duty 4: Modern Warfare

PS. Lista obejmuje gry od roku 1995. Zauważcie, iż Activision posiada prawa do aż 5 z 10 wymienionych tutaj gier!

źródło : GRRR.pl – blog o grach, nowe gry komputerowe, konsole
 

NonbankSpace

Użytkownik
Użytkownik
Call of Duty: Black Ops $787.4 million
Nie spodziewałem się że aż tyle ^^
 

magiczny

Użytkownik
Użytkownik
W tym zestawieniu widać jaką potęgą w obecnej generacji było (bo już nie jest dzięki nowym kontrolerom ruchu) Wii.

P.S.
Dziwni mnie brak GTA IV.
 

Hawok

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Activision na samym Call of Duty zarobiło prawie DWA MILIARDY DOLARÓW
 

marusiek91

Użytkownik
Użytkownik
też mnie dziwi brak GTA IV...
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
śmieszna ta lista. to tyle ode mnie :)
 

neCro

Użytkownik
Użytkownik
P.S.
Dziwni mnie brak GTA IV.
Jak moze Cie to dziwic? Przeciez GTA IV zarobilo smieszne pieniazki przy tym co wydali i sie nareklamowali :p
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
No zanim zdążył mi się ten temat załadować, wiedziałem że conajmniej 2 części Call of Duty będą :p ale szczerze mówiąc nie sądziłem że na Black Opsie aż tyle zarobili.
 

Uped

Użytkownik
Użytkownik
O tym, że najbardziej dochodową grą jest Guitar Hero już gdzieś pisano. GTA 4 wiadomo, że wiele nie zarobiło, bo port na PC miał tyle błędów... pewnie recenzje nie przekonywały do zakupu, no i wszechobecne piractwo. 2. miejsce w pełni zasłużone dla Black Ops.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Cały czas do tej pory myślałem że Black Ops nie doścignął Modern Warfare 2. A tu taka niespodzianka :D

IMO ta lista jest jeszcze za wcześnie zrobiona, bo aktualna generacja się jeszcze nie skończyła....
 

PoPierwszeZwiększMase

Użytkownik
Użytkownik
Boże black ops nie na 1 mniejscu koniec świata i tak najlepsza część coda to Mw2 oraz Mw i jeszcze 2
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Gdy tylko zobaczyłem nazwe tematu to wiadomo,ze tu bedą CoDy :p
I byłem też pewny,że tu będzie GTA IV..
 

Szpaner94

Banned
Podobna listę już publikowałem, ale w innym newsie. Jasnym jest, że okopuje ją CoD i Wii.
Ciężko jednak powiedzieć, że to są ostateczne szacunki.... zanim się ta generacja skończy, wyjdą takie tytuły jak GTA V, czy MW 3.

Dystans między GH a BO jest bardzo mały...
Tylko że Guitar Hero będzie jeszcze długo kupowane i wspominane, a takie BO już za pół roku spadnie z półek.
 

Tacza

Świeżak
Świeżak
Myslałem ze MW2 bedzie na 1 miejscu :D
 

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Moim zaniem najlepszych gier na tej liscie niestety nie ma.

FPS-y? - spoko ale ile można?


...ale tu chodzi o masy.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom