Nakładka ZOOM - Obraz niestabilny.

squesh

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Mam problem z nakładką ZOOM na Kinect.
Obraz jest bardzo niestabilny. Bardzo ciężko nacelować rękę np. na START bo "lata" po całym ekranie.
Są momenty, gdzie po minucie, dwóch uda się wycelować ale ogółem to lata strasznie.

Czy te nakładki to takie badziewia, czy moja jest awaryjna jakaś?

A może coś muszę zrobić aby lepiej działała? (nie wiem - dostosować światło bardziej niż bez nakładki, odsłonić/zasłonić okna itp) - chodź próbowałem już wiele rzeczy.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Może obczaj kalibracje kinect na tej nakładce :)
 

squesh

Użytkownik
Użytkownik
Kalibrowałem już 2 razy. Tą kartką dołączoną do Kinect Adventure.
Te oczy trzymam poniżej głowy aby widzieć gdzie celować :p To chyba dobrze? Czy mam to wyciąć z tej kartki i założyć sobie na głowę? :p
Bo już nie wiem co mogę zrobić. ;) Obraz generalnie lata tak, ze w Start aby włączyć grę to jedynie z przypadku może trafić.
 

Krzychu1987

Banned
A kinect widzi oprócz ściany i ciebie także podłogę do której może się odnieść ?
 

squesh

Użytkownik
Użytkownik
Umiejscowiony jest 85cm od podgłogi (na komodzie przy TV). Skanuje od dołu więc podłogę łapie, raczej powinien widzieć.
Jeszcze jeden szczegóły - za mną jest łóżko i dopiero ściana - ale kinectowi to nie przeszkadza - tylko nakładce.
Dziwne jest po prostu to, że bez nakładki działa dobrze, ale potrzebuję dla 2 graczy więcej obszaru, dlatego nakładka byłaby idealnym rozwiązaniem, gdyby jakoś to poprawnie działało.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wystarczy trochę poczytać na temat tej nakładki. Niby ma poprawiać obszar gry, może coś tam poprawia ale czasami są jeszcze dodatkowe problemy z poprawnością działania czujników na kinectcie. Spróbuj zdjąć nakładkę i spróbować grać bez niej, problem powinien zniknąć. Tylko wtedy możesz mieć problem z graniem we dwójkę.
 

squesh

Użytkownik
Użytkownik
Pixel, oczywiście tak robiłem.
Tak jak napisałem: "Dziwne jest po prostu to, że bez nakładki działa dobrze..."

Bez nakładki działa dobrze.
Czytałem także kilka tematów. Jedni polecają, inni piszą o tym, że czasem jest problem z obrazem. U mnie jednak problem jest cały czas i to mnie tylko zdziwiło.

Myślałem, że może jest sposób, aby to poprawić. Kalibracja z nakładką też niestety nie dała efektów.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kiedyś miałem styczność z tą nakładką, owszem poprawiało trochę ten obszar i można było grać o 20-30 cm bliżej, ale miałem lekkie problemy z zasięgiem obrazu i czasami niektórych ruchów kinect po prostu nie widział. Po zdjęciu Zooma wszystko działa poprawnie.
 
Ta nakładka to badziew niby zmiejsza odległość od tv ale minusy są gorsze niż to jest warte i wchodzi w konflikt z odczytywaniem przez kinect ruchów.
 

Do góry Bottom