Napęd nie działa

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
witam panowie dzisaj podlaczylem przez przypadek odwrotnie zasilanie napedu liteon polecial dymek na plytce od napedu podejrzewam ze z diody
naped dziala ale nie czyta zadnej plyty laser swieci komputer go wykrywa mozna to zreanimowac
Zobacz na bezpieczniki, lecz najczęściej się juz nie nadaje. Jak co mam nówki nie używane napędy z plombami
 

shibby20

Użytkownik
Użytkownik
napęd przestał działać

Konsola falcon z napędem liteon v1, przerobiona w grudniu na ix1.61ns.
Dziś rano jeszcze bez problemu działała. Teraz chciałem sobie trochę pograć. Włączam konsole, wybieram profil - wszystko w porządku, wsadzam plytę z grą i cisza, zero reakcji napędu, nie słychać żeby płytą kręcił...

W NXE wyświetla się "otwórz napęd". Zmiana płyty z grą i znów to samo.
Konsola od grudnia nie była rozbierana ani nic nie było w niej grzebane przez ostatni czas. Wszystkie gry instalowałem zawsze najpierw na dysk, żeby nie niszczyć napędu. Dashboard w wersji 8892 - nie wgrywałem najnowszej wersji bo instalację gier odblokowałem w listopadzie przez przywrócenie secdata.bin (konsolę kupiłem już niestety zbanowaną) a dysk mam więc funkcja instalacji na pendrive nie jest mi potrzebna...

Co może być nie tak? Jak się do tego zabrać i czy w ogóle coś można z tym zrobić czy konieczna jest wymiana napędu (plus oczywiście podmiana dvdkey)?
 

pawelekk24

Użytkownik
Użytkownik
Zobacz na bezpieczniki, lecz najczęściej się juz nie nadaje. Jak co mam nówki nie używane napędy z plombami
powiedz mi dokladnie gdzie sa te bezpieczniki najlepiej jak bys zapodal jakas fotke i czy mozna jeszcze wyrwac z tego napedu klucz bo niestety nie posiadam
 

shibby20

Użytkownik
Użytkownik
@akir19 po ile masz napędy i jakie?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
R204 i te koło jego. Napęd się otwiera, jeśli tak to nie ma problemu z odczytem klucza raczej. Jeśli nie to bezpieczniki i mostki trzeba bedzie lutować w napędzie lecz napęd już tylko do odczytu klucza. Twoja płyta główna jaki ma dash? powyżej 7371?.
Napędy lite-on 100zł z wgranym kluczem konsoli
 

pawelekk24

Użytkownik
Użytkownik
R204 i te koło jego. Napęd się otwiera, jeśli tak to nie ma problemu z odczytem klucza raczej. Jeśli nie to bezpieczniki i mostki trzeba bedzie lutować w napędzie lecz napęd już tylko do odczytu klucza. Twoja płyta główna jaki ma dash? powyżej 7371?.
Napędy lite-on 100zł z wgranym kluczem konsoli
zobacze w domu jaki mam soft ,dodam ze naped otwiera sie i zamyka nawet prubuje zakrecic plyte , podlaczylem go do kompa i komputer widzi naped ale jak dotykam punktu na plytce konwenterem ttl bo to liteon 1 zeby wyciagnac key wyskakuje blad i wlasnie mialem rozebrany naped jak to sie stalo i dymek poszedl z napedu a checia bym kupil naped ale musze wyrwac jakos keya
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak nie czyta to znaczy ze uszkodzony zostal laser. tylko wymiana lasera pomoze.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
To go zrób tak jakbyś próbował odczytać fw v3, cięcie ścieżek
 

pawelekk24

Użytkownik
Użytkownik
Zrobilem tak jak piszesz czyli ciecie sciezek bin zgralo pod dosflash ale nie moge go odczytac zadnym programem prosze o pomoc
 

ReXx

Użytkownik
Użytkownik
Jungeflasher nie może go odtworzyć? Żadnym czyli jakim? Mogłeś także uwalić pamięć i nie odzyskasz klucza.
 

pawelekk24

Użytkownik
Użytkownik
naped widzi komp i xbox ,tylko nie czyta plyt i nie da sie wyciagnac key ,okopcony w napedzie jest r207 na elektrodzie znalazlem zeby poprostu zrobic tam zworke tylko nikt nie napisal ze po tym wyciagnal dvd key moze ktos mial taka juz sytylacje i wie jak to odratowac jungle flasher nie odczytuje bin prubowalem juz chyba wszystkimi wersjami
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zrobilem tak jak piszesz czyli ciecie sciezek bin zgralo pod dosflash ale nie moge go odczytac zadnym programem prosze o pomoc
Przed samym odczytem rozwiera się rezystor wtedy odczytuje dobrze fw. FW najnowszy jungle odczytuje
 

Do góry Bottom