Napęd-Problem i Pytania dotyczace naprawy

kernel

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Od jakiegoś już czasu męczę się z moim Lite-one'm otóż mam ten problem ze po włożeniu płytki nie zawsze ona zaskakuje ot albo wyskoczy "otwórz napęd" albo "przeczyść płytkę" jednak jak już gra ruszy to potem nie ma problemu i żadnych błędów przy doczytywaniu nie ma...ale postanowiłem się za to zabrać czytałem o Open-tray'u i fixie zrobiłem taki niby zderzak dodatkowy z taśmy izolacyjnej żeby laser nie dojeżdżał do końca i regulowałem laser..jednak wszystko to z mniejszym lub większym skutkiem tzn..trochę pochodziło potem znów to samo...i co ciekawe mój lite-on lepiej chodzi regulowany "do góry" tzn przy 20 ohm miałem na początku 6,30 jednak schodzenie "w dół" poniżej tej wartości tylko pogarsza sprawę powyżej trochę polepsza tzn "przeczyść płytkę" jest trochę rzadziej.. i tu dwa pytania

1. czy regulując go za bardzo "w górę" można go również spalić i na czym dokładnie regulacja lasera polega jest to jego pozycjonowanie czy coś innego?

2. Używając Open-tray fixa (gumki recepturki itp) można zablokować laserowi dostęp do jakiejś części danych na płytce i jakie są tego objawy??ponieważ nie wiem jak bardzo mu można pozwolić"nie dojeżdżać do końca"

Jakieś teorie i rozważania ogólnie o naprawie napędu mile widziane:p
 

Do góry Bottom