Napęd rysuje płyty!!!

daniel12949

Użytkownik
Użytkownik
Witam otóż gdy gram w jakąś gre to co kiklka minut słychać jak napęd żyłuje płyte (omega) i gdy ją wyciągnołem to jest na niej dużo rys
Czego napęd rysuje mi płyty??
 

Grzib

Użytkownik
Użytkownik
moze to wina samej plyty? Omegi zbyt dobre nie sa. A jak z innymi plytami tez rysuje? jezeli masz dysk to instaluj gry na dysku i graj z dysku :)
 

daniel12949

Użytkownik
Użytkownik
mam dysk. Gram w tą gre dopiero 2 dni a rys jest pełno na tej płycie mam też dwie inne gry i też są bardzo porysowane. Czy może to być wina napędu czy może jest uszkodzony?
i drugie pytanie czy uwas też tak skrzeczy jak u mnie to znaczy co jakieś 10 miunt słychać takie skrzeczenie płyty ??
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
mam dysk. Gram w tą gre dopiero 2 dni a rys jest pełno na tej płycie mam też dwie inne gry i też są bardzo porysowane. Czy może to być wina napędu czy może jest uszkodzony?
i drugie pytanie czy uwas też tak skrzeczy jak u mnie to znaczy co jakieś 10 miunt słychać takie skrzeczenie płyty ??
Nie. Jedyne odgłosy jakie powinien wydawać X czy raczej napęd to idealna praca płyty niczym wiatraki. Takie regularne Bzzzzz ;p Jeżeli Ci laser rysuje płyty tzn, że napęd jest uszkodzony. Albo laser wysuwa sie za daleko albo zaczep płyty jest krzywy lub nie trzyma płyty zbyt dobrze i przy większych obrotach płyta łapie dodatkowy kierunek obrotu przez co styka sie z laserem. Proponuje oddać na gwarancje lub zanieść do serwisu.
 

Grzib

Użytkownik
Użytkownik
u mnie nic takiego nie slychac.
jezeli amsz dysk to instaluj gry na dysku, zmniejszasz zuzycie napedu jak i plyt.
Gdy masz tak na kilku plytach to cos moze byc nie tak z napedem.
 

XboxArcade18

Użytkownik
Użytkownik
Mi kiedyś xpudło stojąc pionowo, upadło na bok grałem w tym czasie, zaczeło mielić z płyty nic nie zostało. Postawiłem znowu pionowo i hula jak kiedyś:p
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mi kiedyś xpudło stojąc pionowo, upadło na bok grałem w tym czasie, zaczeło mielić z płyty nic nie zostało. Postawiłem znowu pionowo i hula jak kiedyś:p
To normalne. Napewno gdzieś w instrukcji jest, że nie wolno zmieniać pozycji konsoli gdy płyta jest w napędzie. Na YT jest filmik z prezentacji Nowego xa który po przestawieniu zaczął mielić Alana. Biedny Alan :)
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
zmień płyty na lepsze ,bo laser nie może odczytać informacji
na nich zawartych i zbliza sie do powierzchni płyty aby
złapac ogniskową i ci je rysuje... - kup Verbatima nagraj gre i
sprawdź czy też się tak dzieje ,jak tak to problem z napedem jak nie to problem z płytami [kupuj inne]
 

Piotrek ELO

Użytkownik
Użytkownik
A ja konsole miałem dopiero 2h wtedy grał mój brat na niej a ja czytałem instrukcję przeczytałem że konsolę nie można trzymać w półce (niestety ona leżała w półce) i chciałem ją przestawić kiedy podniosłem konsole nagle usłyszałem .... wyjmuję płytę a ona cała porysowana
 

Grzib

Użytkownik
Użytkownik
zawsze przed przemieszczeniem konsoli wyciagaj plyte i wylaczaj konsole.
 

Mikolak

Użytkownik
Użytkownik
Dokładnie. Jak Xbox jest włączony (z płytą w środku) to pod żadnym pozorem go nie obracać, przenosić, najlepiej nawet nie ryzykować podnosząc go za mocno bo porysuje płyty
 

Abaddone`

Użytkownik
Użytkownik
dopiero teraz sie skapneliscie?
 

Poncky14

Użytkownik
Użytkownik
moze to wina samej plyty? Omegi zbyt dobre nie sa. A jak z innymi plytami tez rysuje? jezeli masz dysk to instaluj gry na dysku i graj z dysku :)
Żeby zgrać płytę na dysk trzeba ją włożyć do napędu więc płytę porysuje ;P Jeżeli masz przerobionego to raczej ci MS nie naprawi. Może w jakimś serwisie spróbuj się dowiedzieć.
 

Do góry Bottom