Napęd w Xboxie rysuję płyty

mentos7

Użytkownik
Użytkownik
Cześć,
od niedawna posiadam Xboxa i zauważyłem że gdy leciutko przekrzywi się x'a gdy pracuję w nim płyta zaczyna strasznie harczeć, mielić płytką.
Gdy ją wyjąłem miała ona rysy w kształcię kręgów i niestety nadawała się do wyrzucenia. Ostatnio podczas ładowania pada przez xboxa za pomocą kabelka, leciutko pociągnąłem x'a co spowodowało znowu te mielenie płyty. Kolejna płytka do wyrzucenia.

Moj x to slim wersja z przed kwietnia.
To tylko w moim jest coś nie tak ?
 

jano999

Użytkownik
Użytkownik
To normalne, że podczas zmiany pozycji konsoli (nawet pochylenie) płyty ulegają głębokim rysom.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Normalne, możesz oddac płyty do regeneracji
 

mentos7

Użytkownik
Użytkownik
Na szczęście są to zwykłe kopie gier, jednak miałem farta że nie stało się to z oryginalnymi grami.
No cóż, wystarczy dosłowne leciutkie przestawianie pozycji x'a i płytka wciągu 2-3s nadaję się do kosza.
Napędowi nic nie grozi podczas takich "awarii" ?
 

Tofu212

Banned
też nie wiem po co ruszasza konsole podczas jak chodzi płyta.
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Z napędem nic się nie może stać. Następuje zarysowanie płyty przez jego nieprawidłowe ułożenie na płycie.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Z napędem nic się nie może stać. Następuje zarysowanie płyty przez jego nieprawidłowe ułożenie na płycie.
Mylisz sie...plyta moze pęknąć i jej szczatki zniszcza naped...

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
 

Tofu212

Banned
fakt faktem, ale po co konsolą ruszać i ją przesuwać i przewrać z poziomu na ponion i odwrotnie jak chodzi tego nie czaje
 

K0TAKU

Banned
Użytkownik
Nie wyrzucajcie tych płyt z magicznymi 'okręgami', regeneracja załatwi sprawę, sam korzystam z tych usług i jestem bardzo zadowolony. Popytajcie w waszych wypożyczalniach filmów, powinni coś takiego mieć, u mnie te usługi świadczy Videoworld, a jak nie to zostaje allegro - przykładowa aukcja REGENERACJA PŁYT CD DVD XBOX360 PS2 PS1 FILMY MUZA (2289691654) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

Tofu212

Banned
piratów się nie opłaca
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Mylisz sie...plyta moze pęknąć i jej szczatki zniszcza naped...
Tak, ale w tym przypadku nie nastąpiło pęknięcie płyty.

Do autora: nie ruszać konsolą, gdy jest włączona (szczególnie, gdy płyty są w napędzie)!
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
fakt faktem, ale po co konsolą ruszać i ją przesuwać i przewrać z poziomu na ponion i odwrotnie jak chodzi tego nie czaje
przecież napisał że ruszł konsolą przypadkiem bo pociągnał za kabel od pada...
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Plyta gdy bedzie porysowana mocno to jest ryzyko pekniecia...

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
 

mentos7

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie, pisałem że nie było to mocne pochylenie. Xbox stał pionowo, przypadkowo pociągnąłem leciutko kabelkiem od pada i Xbox uległ drobnemu pochyleniu. Płyta zaczęła mielić jak nigdy i teraz nadaje się do wyrzucenia. Wystarczy leciutko ruszyć x'em i płytka na smietnik, troche dziwnie to microsoft ogarnął ale no cóż.
 

freeq_

Użytkownik
Użytkownik
Jezeli posiadasz konsole od nowości to na naklejce na napędzie widnieje odpowiednia notka, mowiąca, że poruszanie konsolą w trakcie pracy, moze doprowadzić do trwałego uszkodzenia płyty.

Edit. To raczej nie M$. Wydaje mi sie, że każdy napęd tak zmieli płyte jak sie nim ruszy. Jak się mylę to poprawcie mnie.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Wystarczy leciutko ruszyć x'em i płytka na smietnik, troche dziwnie to microsoft ogarnął ale no cóż.
Rusz jakim, kolwiek innym napędem gdy pracuje ...
Też mi tak poszła, jedna płyta a niby tylko trochę się pochylił..
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
co ma do tego Microsoft jak kazdy naped robi tak samo, niezaleznie czy z xboxa czy z kompa, nie wolno ruszac i juz
 

mentos7

Użytkownik
Użytkownik
Mylicie się. Komputer stacjonarny a właściwie napęd w nim nigdy nie porysował mi żadnej płyty, mimo tego że przeżywał on naprawdę w ekstremalnych sytuacji. A tu co ? Leciutkie pochylenie i dowidzenia z płytką. Może to nie jest wina Microsoftu, raczej producentów wydających te napędy, które są strasznie niestabilne.
 

Do góry Bottom