Napędy w Slim'ie, a Data produkcji i Sprawdzenie Przed Zakupem

=ESTE=

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Starałem się znaleźć odpowiedź na forum, ale widocznie za słabo. Chodzi mi o Daty produkcji Konsol i wersje Napędów w tych konsolach, czyli od kiedy do kiedy były wsadzane Liteony 9504 i 0225, a od kiedy są montowane Hitachi 0500. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi w sieci, ale jestem pewny że na Forum ktoś zna te daty w miarę realnym wymiarze. I jeszcze Jedno. Wcześniej można było bez problemu sprawdzić w sklepie datę produkcji konsoli przed jej zakupem (Takie małe prostokątne wycięcie w kartonie z wszystkimi potrzebnymi danymi), ale słyszałem że ta opcja Zniknęła w pudełkach ze Slimem. To prawda? Czy dalej można jakoś sprawdzić MFR Date przed Zakupem. Dzięki za Pomoc.
 

=ESTE=

Użytkownik
Użytkownik
Okazuje się że można rozpoznać datę produkcji konsoli po Końcówce Numeru Seryjnego (a dokładniej jego 5 ostatnich cyfrach), który jest dobrze widoczny na każdym pudełku z Xboxem. Wygląda to tak że w takim układzie "X-YY-ZZ" X to Rok Produkcji, YY to numer tygodnia w danym roku, a ZZ to kod kraju w którym była wyprodukowana dana konsola.
 

t3rror

Użytkownik
Użytkownik
Na stronie 360Drives.com istnieje baza napędów montowych w X360. Jako, że informacje są tam wrzucane są przez użytkowników można mieć wątpliwość co do autentyczności. Zakładając, że chociaż niektóre są prawdziwe:
  • LiteOn 16D4S z fw 9504 przestali montować gdzieś w październiku 2010 r.
  • LiteOn 16D4S z fw 0225 zaczęto montować gdzieś w sierpniu 2010 r.
  • Hitachi DLN10N zaczęto montować równolegle z 16D4S gdzieś w lipcu 2010 r.
Jednak informacja na Xbox-Scene.com na temat DLN10N pojawiła się dopiero pod koniec 2010 r.

Może ktoś inny ma jakieś lepsze informacje.
 

DeadWarrior

Użytkownik
Użytkownik
Sprawdza się po numerze LOT, chociaż to też nie jest w 100% pewne.
Na aukcjach piszą że przerabiają konsolę z datą produkcji do 17 lipca (rzekoma data do której montowano 9504),zapewne to też się nie sprawdza i później również montowano 9504 u niektórych.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
z tym 9504 to przegiales z czasem - one sa montowane do konca lipca 2010. To ze tam sa takie informacje, to nie znaczy ze tak w rzeczywistosci jest bo kazdy moze tam dodac naped.
 

=ESTE=

Użytkownik
Użytkownik
Jak narazie Patent ze sprawdzeniem daty produkcji po numerze seryjnym konsoli sprawdza się w 100 %. Sprawdziłem jakieś 20 numerów i za każdym razem numer tygodnia odpowiada dniu produkcji konsoli. Liteon 9504 ponoć do 28 lipca. Koleżka który przerabia sprawdził już z 50 slimek i mówi że do tej daty spotykał pierwsze Litki w slimie. Mam problem, bo mam okazje kupić tanio nowego slima z kinectem (kinect osobno w pudełku) i według numeru seryjnego na Pudle data produkcji to 32 tydzień 2010 (czyli od 2 do 8 sierpnia) i zastanawiam się jakie są szanse na to że to jeszcze liteOn 9504.
 

Do góry Bottom