Naprawa "Otwórz napęd" Lite-on

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam. Ostatnio trafiła mi się konsola Xbox 360 FAT sprawna, tylko z problemem z czytaniem płyt. Jest ona z 2008 roku i ma napęd Lite-On. Otworzyłem ją, później napęd, pomyślałem, że coś popatrzę, ale nie wiem co mógłbym zrobić. Ciekawe jest to, że od razu po włączeniu konsoli napęd odczytał płytkę z grą, ale z kolejną próbą już nie. Widziałem kiedyś temat "gumka recepturka", ale nie ma tam zdjęć, a też dotyczy to chyba tylko starszych napędów. Czy jest jakaś metoda na to, aby napęd przywrócić do działania?
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
otworzyłeś napęd i nie wiesz co dalej zrobić ? to po co otwierałeś ?
patent z gumką recepturką był tylko dla napędów które miały problem z wysuwaniem tacki - trzeba było puknąć w obudowę nad napędem żeby się wysuwała bo gumka się ślizgała i trzeba było ją umyć lub wymienić.
sprawdzałeś na innych płytach ?
może trzeba wyczyścić soczewkę lasera ale skoro to FAT to sugeruję go po prostu wymienić
 

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Otworzyłem, bo pomyślałem, że może wyczyszczę laser alkoholem izopropylowym. Nie pamiętam dokładnie tematu, ale z tym błędem "Otwórz napęd" to chodziło o to, że laser wychodzi poza płytę, nie widzi danych i dlatego odbiera to jako jej brak. I jak dobrze zrozumiałem to trzeba jakimś sposobem zrobić, aby zablokować w pewnym stopniu ruch lasera. Ale też te tematy są już stare i nie wiem jak z napędem Lite-on. No chyba, że po prostu laser wykończony i tyle. A ten temat z wysuwaniem tacki i gumką wygrzewaną w gorącej wodzie to znam i nawet kiedyś to robiłem na innym X360 i pomogło.
 

chrabonszcz

Banned
Użytkownik
Świeżak
to ja nie wiem o co chodzi dokładniej z tą gumką ale jak wymiana lasera nie pomoże to RGH i zmiana klucza napędu, podmieniasz napęd i wiśta :D
wymień laser albo po prostu postaw RGH i przy nim zostań
 

Do góry Bottom