Naprawa Xbox u soulandbody Allegro

Bełek

Użytkownik
Użytkownik
no i jak nadal dobrze działa?
Jak narazie to bardzo dobrze.
 

matix755

Użytkownik
Użytkownik
Jak narazie to bardzo dobrze.
ja tam czekam może za jakieś 7-10 dni mój X zawita do mnie :rolleyes:
 

Juchy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Iksboks Service - Goscie nawet nie potrafia pasty nalozyc, kupilem kiedys x'a z "3Lrod" na allegro ktory wczesniej byl w tym serwisie i po otwarciu konsoli zacząłem sie smiac z nalozenia pasty ;).

Z tego co z zycia wiem nawet "renomowane" serwisy sobie leca w kulki i robia wszystko byle by zrobic (ale bez starannosci), a pozniej 3 diody ponownie...
P.S. soulandbody moze jest naprawdy dobry skoro daje gwarancje na 3 miesiace ;)
Zdjecia zapodaj niby tej nalozonej pasty z ktorego mozna sie posmiac, sam bym sie z siebie posmial. Lepszej pierdoly wymyslec juz nie potrafiles? mogles napisac ze radiatory byly poodwracane do gory nogami to by zrobilo lepsze wrazenie na sluchaczach...

DYNAVOX fajna widze sobie autoreklame robi, ciekawe ile jeszcze podstawi swoich nickow zeby sobie robic dobrze.

Ciekawa sprawa ze firma wystepujaca pod nazwa soulandbody na allegro wstydzi sie podawania swojej prawdziwej nazwy firmy, ciekawe... ile razy juz zmieniales nazwe? ostatnio pamietam ze GAMER sie zwales.

Zrobienie Xclampa, podlozenie 1 gorszowek upackanych pasta i zawinietych w zolte tasmy izolacyjne oraz pociecie przewodow od wiatrakow i podlaczenie ich na 12V bezposrednio Wy specjalisci nazywacie naprawa? zarabiscie
sami nie potraficie 2 przewodow przeciac i dolutowac w jeden punkt? xclampa macie na 101 sposobow w necie na kazdej stronie...

jak wam sie skonczy cudowna gwarancja na 3 miesiacy za xclampa ktora polega na dokrecaniu mocniej srub tyrajacych laminat z odkurzaczem to rozkrecie sobie te wasze cuda i pocykajace fotki.

Ci co maja jakies ale do mnie nich napisza swoje dane czy nr GG sprawdzimy co tam z nimi bylo, bo czytanie coraz bardziej wymyslnych bajek o sobie staje sie juz nudne, niech konkurencja wymysli lepsze i niehc nie kryje sie za anonimowymi nickami bo zal sie robi skoro uwazaja sie za prawdziwych mezszczyzn...

A tym po DYNAVOXIE powodzenia mozna zyczyc ze swoimi odkurzaczami.

jak bedzie czas wyrecze was z robienia zdjec i pocykam co tam u Was w trawie piszczy

Dynavox zaloz jeszcze kilka kont i kilka kut. posc w moja strone, widac trzeba wlaczyc o klientow roznymi sposobami jak stali odchodza tacy jak swiat gier.

Mala uwaga do Ciebie, wez tnij wyzej te kable od wiatrakow bo pozniej ciezko to ludzia odkrecic tego odkurzacza. i pod pamieci kladz wieksze nominaly bo te 1gr wypadaja spod tych pamieci (im wieksze nominaly tym wiecej zarobie z ich wyciagania :) :) ) i paste zmien bo ta silver to wszystko pozneij upackane przez monety wlajace sie po obudowie.
Powodzenia na allegro bo tam idealne miejsce na krecenie takich walkow z pieknymi opisami, a jeleni tam nie brakuje co wiesz najlepiej...
Mimo wszystko cieszy mnie taka konkurencja i super ze jest, slijcie wsio do dynavoxa, tylko jak macie ladne obudowy to nie warto, bo jak wam potna, powyginaja to pozniej do MS nie bedzie sposobu odeslac z naklejona plomba a tak to od reki mozna to zrobic bez niczejej łaski...
PS.
i wez sie w garsc z tymi piratami
 

xboxik

Banned
Użytkownik
Ja nie jestem po to zeby komus tu jechac tylko pomoc albo sie czegos nauczyc, prosze bardzo zdjecie, zrobilem bo takiego czegos nie dalo sie nie upamietnic :D, sorry ale to jest przegiecie bagiety...
P.S. Dlatego ja wole robic sam niz wysylac do serwisow, choc nie jestem "specjalista" a fach w reku sie przydaje ;).

Juchy a skoro wykminisza naprawe (w co nie watpie) to powiedz mi jak naprawic blad 0020 i czasem 0021 (wszystko czego probowalem to: x-clamp, nagrzewanie opalarą gpu i chipsetu SB, gumki na pamieci). Naprawilem juz kilka konsol, ale z ta mam straszy problem.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Takie nałożenie pasty jak widzimy na zdjęciu powoduje bardzo szybkiego roda z przyczyn przenoszenia się ciepła na cały okład BGA.
Jak widać w około jego obudowy laminat miał już bardzo wysoka temperaturę gdyż się przetopił co nie powinno mieć miejsca.

Jeśli zobaczycie w swoim XBOXIE w jakimkolwiek miejscu przetopienie laminatu jestem pewien na 100% że konsola ma już za ciepło.

Skoda mi ludzi którzy wywalają kupe kasy na serwis który robi ich w balona.
 

Juchy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja nie jestem po to zeby komus tu jechac tylko pomoc albo sie czegos nauczyc, prosze bardzo zdjecie...
nareszcie jest jakis konkret o czym mzona podyskutowac
super tylko opisz jakie tam kolory sa tych past, bo widac ze ten GPu byl samrowany chyba juz 10 rodzajami past (nawet nei widze swojej, bo jak mozna ja widzec skoro jest tylko na rdzeniu rozsmarowywana), nawet nei widze zeby pod GPu byl moj kolor pasty

a tak na marginesie to pytales w gole po co kolo sprzedaje ta kosnole i dla czego?
zlomy na sprzedaz szykuje sie co dziennie dla klientow, nosi on slady jakis xclampow itp? masz dane tego osobnika? moze jakis nr GG, to wyglada na typowy szrot podeslany aby go odratowac aby ktos sprzedal na allegro jelenia...

opisz czy tam jest jakis rdzawawy kolor na tym GPU?
i jaki byl kolor pasty po zjdeicu radiatora bo mniemam ze teraz masz swoja nalozona?

Takie nałożenie pasty jak widzimy na zdjęciu powoduje bardzo szybkiego roda z przyczyn przenoszenia się ciepła na cały okład BGA.
Jak widać w około jego obudowy laminat miał już bardzo wysoka temperaturę gdyż się przetopił co nie powinno mieć miejsca.

Jeśli zobaczycie w swoim XBOXIE w jakimkolwiek miejscu przetopienie laminatu jestem pewien na 100% że konsola ma już za ciepło.

Skoda mi ludzi którzy wywalają kupe kasy na serwis który robi ich w balona.
wez chlopie lepiej nie wypisuj tych bzdur ktorych naczytales sie i powtarzasz dalej, ktorymi caly internet zaslany i dzieci neostrady powtarzaja to innym dzieciakom

jakbys mial jakiekolwiek pojecie to bys juz na wstepie wiedzial ze jakiekolwiek zla pasta czy jej brak czy zle radiatory umocowane i zly styk bedize objawial sie przegrzewaniem kosnoli co objawia sie nie zadnym 3ROD a 2ROD co jest wczesniej sygnalziowane przez wiatraki
automatyczny system wiatrakow i chlodzneia powiazany jest z czujnikami temp. w ukladach jak w kazdym dzis PCie, i na kazde podwyzszenie temp. na ukladach ponad norme uklad chlodzenia reaguje podwyzszeniem napiecia na wiatrakach tym samym glsonosc i wydjanosc ich wzrasta, i tak sie dzieje az do odsiagniecia 12V i szczytowej mocy wiatraka co objawia sie chodzeniem ich jak odkurzacz, jesli dalej kosnola ma podwyzszona temp. i wiatraki jzu nie daja rady schlodzic konsoli to konsola sama sie wylaczy odcinajac prad od kosnoli i sygnalizuje to 2 diodami
dla tego wszelkie podlaczanie wiatrakow na krotko na 12V to jakies fanaberie dzieci ktore nie znaja zasady dzialania tej konsoli
po a tym zmneijszenie w obudowie temp. ma niewielki wplyw na temp na rdzeniach, temp menijsza w obudowie mzoe miec tylko wplyw na elektrolity, chociaz i one zazwyczaj maja zakres pracy do 105 stopni C wiec zadne im tam 60 stopni w niczym nei przeszkadza i czy wyschna za 10 lat czy za 20 to juz ta konsola pojdzie dawno na zlom z innej przyczyny

wiec dziecko jakbys mial w gole troche oleju w glowie to bys bzdur dziecinnych naczytanych w necie o rzekomych 3 rod ziwzanych z jakims przegrzewnaiem sie czy jeszcze lepszych bzduir ktore mozna poczytac u niektorych ze im pasta wyciekla ta od MS bo mieli konsole pionowo i nie wolno pionowo stawiac bo pasty wiciekaja, chyba olej z glowy im wycieka a nie pasty

"przetopienie lamiantu" ? co Ty za cudak jestes? co Ty wymyslasz? laminat sie topi? do szkoly idz i sie ucz poki nie jest za pozno...
 

xboxik

Banned
Użytkownik
Juchy sorry ale pomoz mi to sie okaze czy jestes dobrym serwisantem czy nie ;)
Mam teraz caly czas 0021 i co ja mam na to poradzic??
 

Juchy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zaraz
popisales bzdury o rzekomych pastach niby kaldzionych przeze mnie to najpier wyjsnimy co z tymi pastami bo jak pisalem chcialbym sie posmiac razem z Toba z tych past a jak na razie nie moge bo ich nie widze

napisz jakie tam koory tych past widzisz bo zdjecie jest zbyt ciemne i nie widac nic, odpisz na posta wyzej co do tych past to przejdziemy dalej, czyli od kogo masz ta kosnole, co jest napisane na blasze od spodu pod konsola itd.
akurat swoja prace znam i wiem co robie i co ma tam byc wiec do wszsytkiego sie dojdzie co to za kosnole kupiles...

aparatu nie wylaczaj bo bedzie potrzebny jeszcze, kilka zdjec newralgicznych punktow wyjasni niektore sprawy, ale to po kolei...
 

xboxik

Banned
Użytkownik
Pasta byla taka kremowa i na rdzeniu szarawa (pewnie silikonowka zwykla), byly tam naklejki jako plomby iksboxserwis na obudowie ale zerwane a konsola z allegro, dlatego nie mowie wcale ze to jest twoja robota, a na blaszce byl napis markerem chyba "naprawione" cos tam ale spirytem pojechalem i niema.
 

Juchy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
widzisz jak to latwo jest o kims bzdury pisac
to zaczynamy
plomba moze byc z kazdego dowolnego powodu nasza, przeciez prowadze sprzedaz konsol, zmiane firmware, wymiany napedow, plyta, naprawy to jedno z wielu mozliwosci czemu jest plomba
jeszcze zerwana

jesli tam byl jakis napis NAPRAWIONA to ta kosnola nigdy nie byla u nas w naprawie bo takich oznaczen ponaprawczych nie mam i nigdy nie mialem, jak juz by cos naprawiane w ziazku z plyta glowna to najczesciej sa cyferki same

pasty w 99% przypadkach jest zawsze ceramiczna czyli sniezno biala, smarowany jest zawsze i wylacznie tylko sam rdzen kazdego z ukladow czyli cpu i gpu i w gpu pamiec podreczna
nie raz jak ludzie przysylaja i pasty tyle tam jest ze moznaby wysmarowac nia sobie gebe cala to rozsmarowuje sie ja na rdzeniach bo jest jej pod dostatkiem (skrajnosci to pokrywanie calego CPU i CPU pasta i z tego mozna sie smiac)

wszsytko wskazuje na to ze ta konsola w gole nie byla u nas w sprawie naprawy

drugie pytanie, kupiles to sprawne czy nie sprawne?

zrob zdjecia tych otworow w kolo GPU i CPU (czterech, w sumie osmiu)

zrob zdjecie radiatora od GPU od spodu, by bylo widac dokladnie te 4 "igly" i slady obok nich na radiatorze czy bylo to odkrecane czy nie
oraz zrob zdjecie tego co tam z konsoli wyjales po zdemntowaniu radiatorow, czyli czy tam byl ten krzyzak oryginalny xclamp, srubeczki czy jakies podkladki itp.
wszsytko jest istotne bo po szczegolach mozna ocenic co bylo robione z ta konsola
 

xboxik

Banned
Użytkownik
drugie pytanie, kupiles to sprawne czy nie sprawne?

zrob zdjecia tych otworow w kolo GPU i CPU (czterech, w sumie osmiu)

zrob zdjecie radiatora od GPU od spodu, by bylo widac dokladnie te 4 "igly" i slady obok nich na radiatorze czy bylo to odkrecane czy nie
Ona byla otwierana, ja z nia mecze od kilku dni.
Zrobilem wymiane x-clamp i caly czas nawet jak ja zgrzeje mam blad 0020, albo 0021 gdy konsola jest zimna.
Kupilem niesprawna
 

Juchy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dalej nie odpowiadasz na pytanie konkretnie
skup sie na pytaniach bo tak to do niczego nie prowadzi
z tego co opsiujesz wnioskuje ze to co robiles to xclampa-sciskanie srubami i grzanie, opalarka?

powtarzam pytania
kupiles uszkodzona czy sprawna?
jak sprawna to ile pochodzila?
po rozkreceniu konsoli, byly jakies podkladki pod krzyzakiem? czy byly widoczne jakies zarywosania przy otworach w konsoli na plycie, czy byly jakies zarysowania na radiatoreach obok "igiel"?
czy laminat byl idelanie prosty i np xclampa ktorego robiles jak dociskales sruby to radiator nie dotykal do kondensatorow? czyli czy duza byla przestrzen miedzy plyta a radiatorem czy ciezko sruby msuiles dokrecac itp. to by odpwoiedzialo czy czasami juz tam nei bylo proby robienia xclampa nieudanej itp.

PS.
z tego co jeszcze pozostalo do zrobienia to reflow i reballing, a na koncu wyrzucenie jej do kosza, pytanie jest tylko zawsze czy oplaca sie ja meczyc, jak laminat w zlym stanie to dac sobie spokoj, sprzedac dalej na allegro bo tam tak wlasnie sie to odbywa ten sam zlom wedruje z rak do rak z mysla ze sie naprawi...
 

xboxik

Banned
Użytkownik
z tego co opsiujesz wnioskuje ze to co robiles to xclampa-sciskanie srubami i grzanie, opalarka?
tak
kupiles uszkodzona czy sprawna?
uszkodzona
po rozkreceniu konsoli, byly jakies podkladki pod krzyzakiem? czy byly widoczne jakies zarywosania przy otworach w konsoli na plycie, czy byly jakies zarysowania na radiatoreach obok "igiel"?
byly wymienione x-clampy ale jakies sruby byly dlugie i ta pasta super wiec zrobilem wszystko od nowa.
czy laminat byl idelanie prosty i np xclampa ktorego robiles jak dociskales sruby to radiator nie dotykal do kondensatorow? czyli czy duza byla przestrzen miedzy plyta a radiatorem czy ciezko sruby msuiles dokrecac itp. to by odpwoiedzialo czy czasami juz tam nei bylo proby robienia xclampa nieudanej itp.
robilem i tak i tak. A jak nie mam dokreconych mocno to sie pokazuje odrazu 0021.
z tego co jeszcze pozostalo do zrobienia to reflow i reballing
Jak to zrobic?
 

Juchy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jezeli po zmainie docisku wystepuja inne bledu to znak ze jest zerwanych wiecej polaczen niz jedno
jesli to pochodzi z niewiaodmego zrodla po xclmapach to moga byc juz pozrywane polaczenia z korzeniami czyli razem z padami i plycie nic nie pomoze

reflow to cos w podobie tego co robiles ta opalarka tylko to proces scisle zadany po charakterystyce procesu, ta opalarka nie do zrobienia, musisz miec lutownice na gorace powietrze z mozliwoscia programowania procesu czyli z ustawianiem czasu trwania procesu i temp. oraz zmiany go w czasie oraz wspomagasz w postaci preheatera jak najbardziej

reballing to wylutowanie ukladu (i tu najlepiej wymiana go na nowy ale w naszym przypadku jest to niemozliwe bo nie istenije nic takiego w sprzedazy ani w zadnym obrocie czesciami), wyczyszczenie kulek i postawienie nowych na GPU i wlutowanie go w plyte tu w odroznieniu od reflow potrzebne bedzie dodtakowo sito i piecyk do reballingu
oczywiscie po wylutowaniu GPU z plyty bedzie widac czy pady nie sa zerwane, jak chociaz jeden bedzie to mozna calosc wrzucic do kosza
 

xboxik

Banned
Użytkownik
a czego moge sprobowac jeszcze w tej chwili, w ogole to jak ja nagrzalem bardzo mocno i jak ja wlaczylem gdy juz ostygla to wyskoczylo mi 0001 czyli blad z zasilaniem ;/
 

wisba

Użytkownik
Użytkownik
juchy podejmniesz sie naprawuy mojej konsoli. Wyslalem do nich mialem rrod z 3 diodami a teraz mam blad E 74 z gory dziekuje
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
Wyslalem do nich mialem rrod z 3 diodami a teraz mam blad E 74
Czyli nadal masz ten sam błąd.
3rood czy E74 to ta sama usterka.
3rood powstaje gdy rwią się pady po brzegach GPU
E74 powstaje gdy rwią się pady pod bliźniakiem GPU (mały chip).

Serwis odwalił ci X-clampa i prawdopodobnie masz tak sprasowaną płytę że pomoże wyłacznie rebailing o ile pady są całe.
Dochodzi jeszcze aspekt zużycie konsoli czyli jej wiek gdyż cyna bezołowiowa utlenia się po ok 9mieisącach więc jeśli jest starsza to najprawdopodobniej połączenia na wszystkich tranzystorach użytych na płycie są już w proszku.

Z mojej strony proponuje kupić nową konsole lub SP3 slim.
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
A ja wam powiem że te wszystkie wynalazki w stylu RedFix, X-clamb itp to są tylko półśrodki bo jeżeli problem tkwi w lutach to tylko ich wymiana może rozwiązać ten problem.
To tak jak przy zwykłym lutowaniu tworzy się wam zimny lut to chyba normalne że się go przelutowuje a nie dociska blaszkami itp
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
A ja wam powiem że te wszystkie wynalazki w stylu RedFix, X-clamb itp to są tylko półśrodki
Masz absolutną racje, ale czego to człowiek nie wymyśli by się wzbogacić na czyjejś niewiedzy.

jeżeli problem tkwi w lutach to tylko ich wymiana może rozwiązać ten problem.
I tu jest problem bo te luty są tak malutkie i ukryte pod obudową BGA (za dużą jak na takie połączenia) że bardzo mało ludzi posiada sprzęt warty grube pieniądze do przylutowania takich układów mikroprocesorowych.

Półśrodki są tanie wymyślone przez chałupniczych serwisantów, ale ruwnież skuteczność jest taka jak i wkład w naprawę czyli żadna.
 

wisba

Użytkownik
Użytkownik
czyli jaki serwis mi polecacie? Tak, zeby konsola dluzej pochodzila? Bo po naprawie tego pana pochodzila 4 misiace noi blad E 74 wystapil :/
 

Do góry Bottom