Naprzemienny 2ROD - Ciekawy problem

Bzyku_PL

Użytkownik
Użytkownik
Pewnie ktoś z was już się z tym spotkał ale napisze jaki mam problem bo nie znalazłem nic podobnego.

Konsola bez RGH.

Mam konsole Jasper która nie włącza się z orginalnym napędem (nie daje ROD'a tylko "resetuje" sie podczas włączania - przed tym jak wyświetli się jakikolwiek obraz na TV).
Jeśli zmienie napęd na jakikolwiek inny (nawet bez zmiany klucza napędu w DVD) to konsola odpala się normalnie do dasha.

Orginalnego napędu nie da się w jakikolwiek sposób ruszyć (jest to liteon - cały czas daje status 0x80).
Nie da sie nawet odczytać klucza, nie reaguje na Erase, nie wchodzi w Vendor.

Odczytałem z tej płyty głównej CPU_key.
Zmodyfikowałem nand konsoli w taki sposób iż zamiast napędu Liteon wrzuciłem Samsunga 28 (bo miałem go na luzie) - klucz oczywiście z płyty głównej.

Po włączeniu konsoli z takim napędem daje takie coś:


Napiszczie o co chodzi bo na mogą głowę powinno to działać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zróbileś zmianę kV, nie można zmienić w nand napędu. Takie zmiany działają jedynie w konsoli z rgh. To jest tak zwana choinka. Musisz kupić 16d2s i wgrać mu klucz odczytany

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Bzyku_PL

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki za konktetną odpowiedź.

Historia z tą konsolą jest o tyle dziwna że padł w niej mostek i był robiony reballing - po tym zabiegu nie wiadomo z jakiej przyczyny przestał działać napęd.
Klient pewnie się nie zgodzi na koszty związane z wymianą napędu (bo przecież przed oddaniem był sprawny) więc sam muszę to naprawić.

Jeszcze raz dzięki.
 

Do góry Bottom