News'owe Podsumowanie Tygodnia #2

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Cześć
Miało być już dzisiaj podsumowanie w formie Video, ale niestety nie wyszło :( Jednak mogę was zapewnić, że w końcu takie się pojawi.
Druga sprawa to fakt, iż nie spodziewałem się szczerze mówiąc takiej, waszej reakcji na pierwsze podsumowanie. Część osób stwierdziło: "tak, fajnie, że coś takiego jest", a inni, że po prostu wolą czytać na bieżąco newsy.
Apeluje również do wszystkich osób, które nagrywają montage/ gameplaye/ let's play'e itp. z gier, a dodatkowo chcą je pokazać społeczności xboxforum.pl o przesłanie ich na w postaci linków do mnie PW. Jeśli ktoś ma jakieś pytania również proszę pisać.
Dobra, przejdźmy do rzeczy :) :

Call Of Duty: Modern Warfare 3
O kolejnej części jednego z najlepiej się sprzedających FPSów zaczyna być coraz głośniej. Najpierw mogliśmy podziwiać okładkę, która mimo dobrego wykonania wydaję się być po prostu wymysłem domowego grafika.
Następnie serwis Kotaku ujawnił dosyć sporo ciekawych faktów na temat MW3. Najważniejsze z nich to fakt, iż ponownie wcielimy się w kilka różnych postaci oraz powrócą starzy znajomi tj. Soap, Price oraz Nikolai i Makarov.
Powróci również tryb Spec Ops z dwoma rodziajami misji - survival oraz Mission.
Dzień później pojawiły się przecieki na temat kampanii dla pojedyńczego gracza, które szczegółowo opisują co i jak.
Jeżeli nie chcecie sobie psuć zabawy, osobiście nie czytałem :)
Podążając do kryjówki w Dharmasala w Indiach - Price, Soap i Nikolai zostają zaatakowani przez ludzi Makarov'a. W wymianie ognia gracz pokieruje postacią o imieniu Yuri, który jest lojalistą pracującym dla Nikolai'a. Kryjówka jest spalona, a grupa opuszcza teren helikopterem.

Następnie jest przeskok na Manhattan, gdzie rosyjskie okręty na rzece Hudson przypuszczają atak na miasto (najprawdopodobniej sławny U.S.S. Interpid zostanie zniszczony). Amerykański oddział Delta Force ma odeprzeć atak. Wcielimy się w postać Frosta, żołnierza Delta Frost, który jest podkomendnym Sandmana. Celem jest zniszczenie urządzenia zakłócającego na szczycie budynku nowojorskiej giełdy, tak by umożliwić amerykański kontratak.

Oddział Delta przelatuje nad miastem na pokładzie Blackhawk'a, niszcząc wrogie helikoptery i toruje sobie drogę do portu, gdzie ma zinfiltrować rosyjską łódź podwodną, gdzie mieści się kwatera główna kierująca atakiem.

Po misji w Nowym Jorku akcja przeskakuje pół roku do przodu. Gracz wciela się w rolę rosyjskiego agenta, którego celem jest ochrona prezydenta, który leci podpisać rozejm z USA. Samolot zostaje zaatakowany - celem jest prezydent Rosji i jego córka. Prezydent zostaje porwany przez Makarova, który dzięki porwaniu wchodzi w posiadanie kodów startowych i przypuszcza atak na USA.

Gra następnie powraca do Price'a, Soap'a i Yuri'a. Akcja rozgrywa się w Afryce - celem jest pojmanie Makarov'a. Grupa spotyka handlarza bronią z południowej afryki, który powiadamia ich o próbach zakupu broni chemicznej przez Makarova. Trójka bohaterów udaje się do Sierra Leone by przejąć i zabezpieczyć broń, która jest u afrykańskiej milicji.

Następnie gracz przejmuje rolę żołnierza SAS, który ma za zadanie powstrzymać dostawę broni masowej destrukcji w londyńskich dokach. Dochodzi do walki i pościgu za ładunkiem w metrze. Punktem kulminacyjnym misji jest wybuch furgonetki z chemikaliami przez parlamentem.

Kilka innych krajów europejskich doświadcza podobnych ataków, co otwiera drogę rosyjskiej inwazji przez kontynent.

Price odkrywa, że handlarz z Afryki okłamał ich i uciekł do Somalii, po czym udaje się za nim. Podczas misji Price dowiaduje się również, że prawa ręka Makarova - Volk - jest w Paryżu.

Akcja teraz przenosi się do Hamburga, gdzie pokierujemy czołgiem przeciw rosyjskiej dywizji opancerzonej. Po upadku miasta, znów przeskoczymy do Price'a i jego drużyny. Paryż - znów kierujemy Frostem, który pomaga siłom francuskim ująć Volk'a, który ukrywa się w katakumbach blisko miasta. Następnie postrzelamy z AC-130 zapewniając Frostowi wsparcie.

Po przesłuchaniu Volka, Frost dowiaduje się, że Makarov ma umówione spotkanie w Pradze. Kierujemy Yurim, który z Soap'em przenika do opanowanego przez Rosjan miasta i przygotowuje zasadzkę na wieży kościelnej. Makarov zwietrzył zasadzkę i uciekł.

Yuri prowadzi ekipę do kryjówki Makarova w górach czeskich, gdzie szukają wskazówek co dalej. Odkrywają, że Makarov porwał prezydenta i stara się uzyskać od niego kody startowe. Makarov odkrył również, gdzie jest córka prezydenta, której nie udało mu się porwać razem z ojcem.

Grając Frostem, gracz musi zapobiec porwaniu w Berlinie. Nie udaje się to jednak. Frost rusza do Kremlina, gdzie z oddziałem uwalniają zakładników, ale Makarov znów ucieka.

Końcowa misja rozgrywa się w Dubai'u, gdzie Yuri, Price i Sandman atakują mocno ufortyfikowany hotel i w końcu zabijają Makarova.

Gra zawiera również misję po napisach, w której spłonie Waszyngton.

Znane są również nazwy map multiplayerowych:

Alpha
Alps
Bootleg
Bravo
Brooklyn
Carbon
Coast
Dome
Exchange
Hardhat
Interchange
Lambeth
Meteora
Mogadishu
Paris
Plaza 2
Radar
Seatown
Underground
Village

Spec Ops Survival

Carbon
Dome
Radar
Seatown
Village

Spec Ops Mission

Civilian Rescue
Flood the Market
Invisible Threat
Little Bro's
Out of Africa
No Fly Zone
Wing Man

Pojawiły się również cztery teasery z cytatami wojennymi, zachęcam do obejrzenia każdego:
Jeżeli nie rozumiecie tekstów zawartych w tych materiałach to zapraszam do tematu o teaserach , w których użytkownik Szpaner94 przetłumaczył wszystkie 4 cytaty.
Osobiście nie mogę się doczekać chociaż na skrawek gameplay'u oraz oczywiście na premierę. Czy znowu będzie rekord sprzedaży ?
Premiera zapowiadana jest na 8 listopada. Kolejna jesień = Kolejne Call Of Duty
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/juz-jest-teaser-mw3-91849.html
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/[spoilery]-modern-warfare-3-czy-makarow-zginie-komentarz-bowlinga-nt-wyciekow-91848.html
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/duzo-wiesci-na-temat-modern-warfare-3-a-91822.html
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/pierwsze-szczegoly-dotyczace-multi-w-modern-warfare-3-a-91714.html

Aliens vs Predator
SEGA czasowo zrezygnowała z sequela AVP, ze względu na drugi projekt, jakim jest Alien: Colonial Marines.
Z jednej strony trochę szkoda, gdyż pierwsze części były naprawdę dobre. Jeśli chodzi o edycje 2010 to trochę się zawiodłem, ale jednak liczyłem na to, że gra osiągnie znowu wysoki poziom.
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/poki-co-nie-ma-planow-na-sequel-aliens-vs-predator-91850.html

BRINK
W tym tygodniu miała miejsce premiera gry Brink od studia Bethesda Softworks. Opinie graczy są dość rozbieżne, jedni mówią, że gra jest bardzo dobra inni, że jest po prostu słaba, głównie z powodu bardzo słabego kodu sieciowego.
Różne opinie mają również największe serwisy.

Joystiq – 2/5
IGN – 6/10
Eurogamer – 8/10
1UP – D
Destructoid – 7.5/10
Gaming Today – 88%
JPS – 3/5
GamesRadar – 8/10
CVG – 8/1

Widać, że jest to gra typu kochać albo nienawidzić, także przed kupnem lepiej się zastanówcie, żeby nie było rozczarowania.

Został również zapowiedziany pierwszy (darmowy ?) dodatek do gry, który ma ukazać się w czerwcu.
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/pierwsze-oceny-brink-91524.html
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/nadchodzace-zmiany-w-brink-91938.html

Duke Nukem Forever
Dosłownie kilka godzin temu pojawił się gameplay z Duka, niestety został dość szybko usunięty. Jednak jeżeli bardzo wam zależy na obejrzeniu go, myślę, że powinniście znaleźć jeszcze działające filmy. Jeżeli ktoś takowy znajdzie, mam nadzieje, że go tu zamieści.

Na pocieszenie możemy zapoznać się z listą achievementów.
Xbox360Achievements.org - Duke Nukem Forever Achievements


L.A Noire
Najpierw ukazał się 15 minutowy gameplay, a następnie gra trafiła do sieci ( nie polecam tego sposobu nabycia gry). Opinie osób, które grały są przede wszystkim pozytywne, więc myślę, że z grą warto się zapoznać.
http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/15-minut-gameplayu-z-l-noire-91802.html


Premiery na 2011
W sieci pojawiły się skany dokumentów wykradzione ze sklepów, które rzekomo ujawniają daty premier gier na 2011 rok.
Oto skany dokumantów:


http://xboxforum.pl/aktualnosci-f9/nieoficjalne-daty-premier-nadchodzacych-gier-91787.html



To wszystko na dziś, przypominam jeszcze raz o moim apelu z początku.

Touch! - xboxforum.pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

VipKuzKo64

Banned
Świetna sprawa z tym podsumowaniem, ale widzę że pominąłeś pare rzeczy. ;)
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Świetna sprawa z tym podsumowaniem, ale widzę że pominąłeś pare rzeczy. ;)
Pomijam duzo :)
Wbieram po prostu te najciekawsze.
 

VipKuzKo64

Banned
Rozumiem cię, ale np. nieoficjalne premiery gier można by pokazać. :D Mimo wszystko nie mieszam się w to. To twoja inicjatywa i według mnie świetny pomysł. ;)

Racja, dlatego dodałem :) Dzięki // Touch!
 

cptMichaaX

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
super sprawa! Najlepszy było z mw3!
 

bgszef!

Użytkownik
Użytkownik
Jak juz cos robisz to rob to porzadnie. Podsumowanie na pol gwizdka tak samo jak ta encyklopedia. Kasujesz tematy o grach, bo niby sa w encyklopedii, a dodalem tam post wczoraj rano i do dzisiaj nie zostal zaakceptowany ;/ Jak cos robic to na 100% (w przyszlosci moze sie <ciach>). Pozdrawiam

Nie zycze sobie takich komentarzy na moj temat. Ocenic mozesz temat, ale nie takimi sformulowaniami //Touch!
 

elosiema 3

Użytkownik
Użytkownik
Nie zycze sobie takich komentarzy na moj temat. Ocenic mozesz temat, ale nie takimi sformulowaniami //Touch!

a gdzie tu pisze że to koncert życzeń?to że wpadłeś w samozachwyt nie znaczy że możesz sobie robić co chcesz i nie brać za to odpowiedzialności a to że ktoś kogoś krytykuje to rzecz normalna i tylko zadufany człowiek nie przyjmuje żadnej krytyki.Kiedyś to forum było fajne,spamu było tyle samo ale nikt nikomu konta od razu nie kasował.Mam nadzieje że brathanek wyciagnie wnioski z mojej opini i nie tylko z mojej.

PS.możesz już zbanować moje konto,jak będę chciał to zrobie nowe.

Opinia to jedno, a obraza to drugie. Nie zamierzam dalej dyskutowac // Touch!
 

Szpaner94

Banned
a gdzie tu pisze że to koncert życzeń?to że wpadłeś w samozachwyt nie znaczy że możesz sobie robić co chcesz i nie brać za to odpowiedzialności a to że ktoś kogoś krytykuje to rzecz normalna i tylko zadufany człowiek nie przyjmuje żadnej krytyki.Kiedyś to forum było fajne,spamu było tyle samo ale nikt nikomu konta od razu nie kasował.Mam nadzieje że brathanek wyciagnie wnioski z mojej opini i nie tylko z mojej.

PS.możesz już zbanować moje konto,jak będę chciał to zrobie nowe.
He he he, ja za poparcie tego manifestu i nieposiadanie płatnego konta "!Viper" pewnie też dostane bana, albo ktoś mnie rozszarpie na sb, ale nie ogarniam tych całych "inicjatyw". Podsumowanie to akurat dobry pomysł, ludziom się podoba więc ma to jakiś (choćby minimalny) sens. Z drugiej strony całokształt pracy moderatorów jak i fakt że są oni tutaj "bo są", mimo że ich związek ze światem gier/konsol to co najwyżej kasowanie postów na forum tematycznym (bo sami Xbox-ów nie mają... po co tracą tutaj czas ?) - budzi niepokój.

Zaraz ktoś napisze "Jak nie chcesz, nie musisz tu wchodzić". Ok, jeszcze kilka takich tekstów i sami będziecie sobie tutaj pisać.
Jednocześnie staracie się pozyskać nowych userów i robicie wszystko aby stali bywalcy olali Was zimnym moczem. Nie wiem jaki to ma cel, ale zauważyłem że jak od 2009 (w zasadzie od początku 2010 zacząłem pisać) nie było żadnych problemów, tak dopiero od niedawna zaczęły się sypać bezsensowne warny/bany dla ludzi. Głownie chodzi tu o osoby, które nie płaca za forum, ew. te które mają mniej niż 1 000 postów. Nie będę rzucał nickami (coby ktoś się nie obraził i nie poskarżył na sb na mnie), ale prawdziwi spamerzy wciąż jakoś żyją tutaj, podczas gdy inni zostali zbanowani i mają w d*pie takie forum.

Nie wiem o co Wam chodzi... osobiście uważam to za fetysz, ale w sumie mam to gdzieś... tylko taki mały apel....

GTFO z aktualności ! To jeden z dwóch sensownych działów na forum! Jak chcecie się bawić w malutkich-Bogów i banować każdego to róbcie to tam, gdzie nikt nie zagląda (np. encyklopedii).


Dalej chciałem tylko napisać że podsumowania w formie filmiku to świetny pomysł, selekcja tematów jest trochę rygorystyczna - ale i tak nigdy wszystkich się zadowoli nie da, no i pozdrawiam też Hex-a który z nieziemskim zaangażowaniem przyczynia się do mojego panicznego strachu przed graniem na PC :D .... te myszki mnie obrzydzają.... zaczynam się ich bać....



@HeX
Nie dziękuj za moje posty, bo nie wiem czy traktować to jako obrazę czy.... poniżenie :D.

Macie tutaj śmieszny filmik na rozluźnienie zwieraczy :

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ChybeQ

Użytkownik
Użytkownik
Inicjatywa owszem, ciekawa, ale wykonanie mogłoby być lepsze..

Danie wypowiedzi podsumowującej newsa w "quote'ach" też by nieco podniosło widoczność, o czcionce nie wspomne (np. nazwa gry odnośnie której był news - o 1 wieksza od reszty tekstu. i juz widać jak na dłoni o czym czytamy ;) )
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odnosnie tego wykonania to mam do was pytanie, czy chodzi wam o tekst czy o to jak sie to prezentuje tzn. wyglad ?
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Raczej o wygląd ;) Mniej czytelne to jest. Tak jak ChybeQ mówi zrób i będzie ładnie
 

T0Mmy

Banned
nie wiem czego sie czepiacie podsumowanie spoko mogło by być bardziej obszerne i dokładnie .


Hextor - twój avatar ,nie wiem komu chcesz pokazać ten środkowy palec ??
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom