Next-geny pod ostrzałem hakerów

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Nie tylko gracze cieszą się z premier PlayStation 4 i Xboksa One. Nowy konsole to również łakomy kąsek dla hakerów, którzy zakasali rękawy i w pocie czoła starają się złamać systemy obu next-genów. Dotychczas zabezpieczenia przygotowane przez Sony i Microsoft próbowano złamać już 4,6 mln razy!

Serwis Consumer Affairs opublikował dane, jakie zebrała zajmująca się bezpieczeństwem w Sieci firma Kaspersky. Wspomniane 4,6 mln ataków hakerskich w przeliczeniu na dni daje średnio 34 tys. prób złamania zabezpieczeń w ciągu każdej doby.

Jeżeli chodzi o Europę, to szczególnie aktywni są Hiszpanie, Polacy i Włosi. Z naszego kraju wyszło już ponad 127 tysięcy wirtualnych włamów. Nie, żeby było się czym specjalnie chwalić...​

 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeżeli chodzi o Europę, to szczególnie aktywni są Hiszpanie, Polacy i Włosi. Z naszego kraju wyszło już ponad 127 tysięcy wirtualnych włamów. Nie, żeby było się czym specjalnie chwalić...
Haha! Czemu mnie to nie dziwi :D
 

marektbg

Użytkownik
Użytkownik
Spoko, synonim Polaka złodzieja nie zginie jeszcze długo. Kradnę więc jestem - życiowe motto nr 1 nad Wisłą. Jak my kogoś wyruchamy jesteśmy zajebiści, jak ktoś nas ******* jest złodziejem.
 

ppkarolpp

Użytkownik
Użytkownik
Trzymam kciuki pierwsza przeróbka i gonie do sklepu po next gena oby pierwszy był XO a i PS4 nie pogardzę.
 

Krzychu1987

Banned
Mnie to cieszy, Polacy też potrafią i trzeba szukać pozytywów w negatywach :D
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
"Kaspersky Lab odnotował do dnia dzisiejszego 4,6 miliona ataków wymierzonych w systemy konsol nowej generacji. Dziennie daje to około 34 tysięcy prób! Jeśli chodzi o Europę największą ich liczbę odnotowano w Hiszpanii (138 tys. ataków), Polsce (127 tys. ataków) i Włoszech (75 tys. ataków)."

"Z naszego kraju wyszło już ponad 127 tysięcy wirtualnych włamów".

I teraz jest pytanie, czy chodzi o to, że na polskie konta było tyle ataków, czy to Polacy tyle razy atakowali inne konsole ?
 

seba1415

Użytkownik
Użytkownik
Spoko, synonim Polaka złodzieja nie zginie jeszcze długo. Kradnę więc jestem - życiowe motto nr 1 nad Wisłą. Jak my kogoś wyruchamy jesteśmy zajebiści, jak ktoś nas ******* jest złodziejem.
Ale o co ci chodzi? Tak robi każda nacja, każdy kraj. Inni tylko potrafią to ubrać w piękne słowa i szlachetne czyny ;)
 

Punisher

Użytkownik
Użytkownik
Jak oni liczyli te próby ataków,tylko na te połączone do neta? Patrzcie jak zdolnych mamy informatyków,mimo braku szkół "informatycznych". Przydałaby sie w Polsce firma o zasięgu globalnym i zatrudnić tylu geniuszy
 

masti1986

Użytkownik
Użytkownik
Ale tylko Polaczki cebulaczki robią to z dumą i jak barany chwalą się tym
 

JakubS

Świeżak
Świeżak
W pierwszym poście zabrakło informacji iż liczba 4.6mln dotyczy ataków malware, których celem były konta PSN i XL. Żeby ktoś nie pomyślał, że to chodzi o odpalanie .ISO albo blu-ray'ów z nie będę kradł.
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Szkoda tylko, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z łamaniem zabezpieczeń konsol.
Serwis Consumer Affairs opublikował dane, jakie zebrała zajmująca się bezpieczeństwem w Sieci firma Kaspersky Lab. Wspomniane 4,6 mln ataków hakerskich w przeliczeniu na dni daje średnio 34 tys. prób namieszania w szykach Sony i Microsoftu każdej doby! Czego szukają łobuzy cyberprzestrzeni? Wbrew pozorom nie danych naszych kart kredytowych, a loginów i haseł do kont PSN i XL.
Źródło: Next-geny pod ostrzałem hakerów - Aktualności - PlayStation, Xbox, Wii - Portal PSX Extreme
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Szkoda tylko, że ten artykuł nie ma nic wspólnego z łamaniem zabezpieczeń konsol.

Źródło: Next-geny pod ostrzałem hakerów - Aktualności - PlayStation, Xbox, Wii - Portal PSX Extreme
Nikt nie pisał, że ma :)
 

Pixel

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nikt nie pisał, że ma :)
Cytat z 1 postu
Nowy konsole to również łakomy kąsek dla hakerów, którzy zakasali rękawy i w pocie czoła starają się złamać systemy obu next-genów.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Wbijanie się komuś na konta itp itd. Nie jest w porządku i tego też nie popieram. Niech konsolę sobie łamią ale nie konta itp.

@UP
Masz w pełni rację.
 

paxmack

Użytkownik
Użytkownik
Ja czytałem na innej stronie tego newsa i zrozumiałem, że "złamać systemy", to właśnie chodzi o kradzież danych logowania do konta :) Ale masz rację, mój błąd.
 

Do góry Bottom