niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Witam mam taki problem .. Posiadam Nagrywarkę lg GSA-H58N .. i jak nagrywam płytę verbatima DVD+R DL 2,4x. i zaznaczę w programie prędkość na 2,4x to i tak nagrywa mi z prędkością 4,0x i większą !! znalazłem jakieś info że nagrywarki lg i samsunga nie obsługują mniejszych prędkości ? ale ponoć da się jakiegoś innego biosa wgrać czy coś takiego.. niby nagrałem już kilka gierek , wszystko ok chodzi ale mam jakieś wrażenie ze filmiki w nich się delikatnie zacinają.. np. w cod4 intro nie chodzi do końca płynnie.. ale w iantro z CMR dirt jest okey ... nie wiem czy to właśnie wina prędkości z jaką wypalana jest płyta..czy może czegoś innego.. Jak sądzicie .. robić coś z tym czy nie ??
 

Bełek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

ja mam GSA-H42N. W środę/czwartek będę miał konsole po przeróbce to napiszę jak u mnie sprawa wygląda. Nagrywałem wczoraj DMC 4 i trwało to ze 40 minut. Biorąc pod uwagę fakt, ze całą plytę 4.7 GB przy prędkości x4 nagrywam około 13 minut a przy x2 około 20 minut tak więc jak dobrze liczę i wnioskuję to mi się DMC 4 nagrywał prędkością x2.
 

mystory

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

tak LG pala minimum 4.0x
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

jak sie gra nagrywa 2.4x to nagrywanie trwa około 40 min
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

no ok.. ale idzie coś z tym zrobić ?? dzisiaj przyniosę od kumpla COd4 od którego przegrywałem i porównam jak chodzą intra.. Aha takie pytania ma kos może CMR dirt.. jak tak to takie pytanie.. ile się wa wczytuje wyścig.. znaczy się ile zdąży pokazać informacji podczas loadingu.. mi tak od 11-13 .. czy wy też tyle macie ?? czy dlatego tak długo bo płytki wypalam x4 ??
 

Grzelus301

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

Tylko zależy jakim programem nagrywasz. Bo na przykład jeśli nagrywasz ImgBurn'em jak Ja to na początku wybierasz prędkość 2.4x a przy nagrywaniu pisze 4.0x Wtf ? Też na początku tak zrobiłem... Co jest Kur**? A po krótkiej chwili się okazało że to czytało obraz płyty z prędkością 4.0x a nagrywało 2.4x :)
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

tak tak nagrywam IMGburnem... no ale to raczej wypala z prędkością 4x... no i nie wiem w sumie czy kombinować coś z tym czy to zostawić jak narzazie te gry działają.;]
 

xyz

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nagrywarki LG nie sa najlepszym wyborem jesli chodzi o nagrywanie gier na x'a. Polecam Pioneera 112D ewentualnie 115D.
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

xyz .. słuchaj .. nie powiedziałem że LG jest zła.. przegrałem kilka gierek.. około 10 .. i nagrałem 4 z torrenta.. i jak na razie nie było problemów z jedną.. no raz nie działał bo nagrałem ją decrypterem. ale jak nagrałem IMGburn to wszystko śmiga.. no ale czy ta prędkość x4 nie będzie miała jakiegoś negatywnego wpływu na działanie ?? od razu sprzedać tego LG i kupić pionnera ?? co polecacie ?

edit
a i takie pytanie jeszcze... na pionierze 112d będę mógł nagrać x2,4 .. jakie są różnice między d112 a d115 ?? co wybrać ??
 

joka013

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

rymcio1987 napisał:
na pionierze 112d będę mógł nagrać x2,4
tak ja mam tego pionierka i mi nagrywa z prędkością 2.4x zawsze w tej prędkości nagrywam, ale niestety gry nagrywają się około 40 minut :-\
 

xyz

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

rymcio1987 napisał:
nie powiedziałem że LG jest zła.. przegrałem kilka gierek.. około 10 .. i nagrałem 4 z torrenta.. i jak na razie nie było problemów z jedną.. no raz nie działał bo nagrałem ją decrypterem. ale jak nagrałem IMGburn to wszystko śmiga.. no ale czy ta prędkość x4 nie będzie miała jakiegoś negatywnego wpływu na działanie ?? od razu sprzedać tego LG i kupić pionnera ?? co polecacie ?
Gdy nagrywalem na LG'ku tez kilka gier chodziło, w niektórych był słynny error "przeczysc sciereczka", ale tez sporo plyt zmarnowalem. Chodzi mi o to ze odkąd nagrywam pionkiem to nie mam takich problemow z grami jak kiedys, gdy nagrywalem na LG.
 

kang

Banned
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

mystory napisał:
tak LG pala minimum 4.0x
bzdury prawisz, ja nagrywam LG i zawsze wypala się predkością 2x,nigdy też nie miałem żadnych problemow a wypaliłem już 25 gier, wszystkie sciągnięte z torrentów...
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

Dzisiaj kumpel któremu nagrywałem BIOSHOCKA... na płytce philipsa.. pozwiedzał mi że jak chciał ją włączyć .. za chyba 4 razem wyskoczył mu błąd "przeczyść ściereczką.." to wina płyty czy raczej mojego LG'ka... chyba odrazu polecę do sklepu kupić tego pionierka ;]..
 
P

przeo_91

Guest
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

Raczej wina płytki nagrywarki LG są na prawdę dobre do nagrywania gier na X'a ja już 34 gierki wypaliłem i wszystkie działają :)
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

dobra to teraz takie pytanie ?? jakie są różnice między pionnerem 112d a 115d .. czy to tylko następca ?? bo pytałem w sklepie i powiedział zę z 112d będzie problem ale 115d mi sporowadzi.
 

mystory

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

kang zrozum to palarka;] palisz na pltach min x2?

jezeli na jakis x8 czy cos to sie nie dziw, ze dzialaja.. wiem bo mialem ten problem wystarczy poczyac na forum.. wszystkiego probowalem.. zadzialal wymiana palarki na piona 110d
 

Jaczomb

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

A co myslcie o ty,m modelu :)?

http://www.allegro.pl/item330585299_dvd_rec_pioneer_dvr_215dbk_sata_czarny_bulk.html
 

cux

Użytkownik
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

No tak, jak ma sie odpalonego bearshare, torrenta, gg i dodatkowo wypalamy plyte, to nie dziwnmy sie, ze nagrala sie z bledami. Ja kiedy nagrywam, nie dosc, ze wylaczam wszytkie programy przy zegarku to jeszcze w polczeniach iternetowych karte sieciowa i odziwo wszystko wypala sie fajnie. Dziwne, nie?!

LG oczywiscie i plytki Verbatima.
 

rymcio1987

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

Nie no cux.. nie przesadzaj !!!! nie mów ze jak będę wypalał płytkę i w tym czasie np: szperał po necie to mi sie płyta z błędami nagrał...Cuż ma piernik do wiatraka ?:>
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: niby 2,4x ale jednak 4,0x ??

Tak właśnie jest, nie jestem w stanie ci powiedzieć dokładnie dlaczego tak się dzieje ale np. na starym laptopie straciłem 2 płyty bo mnie wzięło na słuchanie muzyki. Więc lepiej zostawić pc na te 20-30min.
 

Do góry Bottom