Nie można wykonać żadnej aktualizacji - brak możliwości zmiany rozdzielczości ekranu

boss28

Świeżak
Świeżak
Witam,
Na mojej konsoli pojawiły się ostatnio problemy. Otóż konsola na starcie zaczęła wołać o nową aktualizację, ale za każdym razem kiedy chciałem ją wykonać pojawiał się kod błędu.

40A3 - 4174 - 1380 - 267F - C000 - 0185

Znalazłem stronkę, na której pokazano, że drugi numer z ciągu należy zamienić na decymalną wartość i wtedy znajdę rozwiązanie.
Okazało się, że powinienem zaktualizować dashboard. Zaciągnąłem wersję 2.0.16756 jednak i tym razem pojawił się taki sam kod błędu.
Wyczyściłem cache dysku spróbowałem ponownie lecz bez efektu.
Zrobiłem manewr z wycofaniem wszystkich aktualizacji poprzez kombinację lb + rb + x. Po tym zabiegu efekt znowu ten sam i kod błędu.

Co do rozdzielczości ekranu problem pojawił się, że Maincraft przestał działać w trybie na dwie osoby. Dzieciaki moje zaczęły się wkurzać :)
Ustaliłem, że muszę zmienić rozdzielczość np. na 1080p, ale konsola teoretycznie pyta czy zmienić jak dam tak to wszystko wraca do najniższej możliwej i tyle.

Skończyły mi się już pomysłu może coś podpowiecie?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Jaka data produkcji konsoli? Jaki dash masz teraz?
 

boss28

Świeżak
Świeżak
Wersja dashboard: 2.0.16547.0
Rok produkcji mam 2013.

Z tym, że ja ją kupiłem w grudniu 2012.

Nie wiem gdzie sprawdzić dokładną datę?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ty chyba masz rgh w konsoli, wiec nie mozesz zrobic update... z tylu pisze ci chyba service date a nie mfr date. Wiec masz date serwisu a nie produkcji
 

boss28

Świeżak
Świeżak
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym rgh w konsoli i dlaczego nie mogę zrobić update?
Czy masz tutaj na myśli przeróbkę konsoli?

Jeśli tak to nigdy nie było z nią nigdy nic robione. Jest oryginalna ze sklepu jak wyszła

Data produkcji faktycznie była na odwrocie: 30-08-2012
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Masz możliwość podlaczyc innym kablem do TV?
 

boss28

Świeżak
Świeżak
mam możliwość podłączenia przez inny kabel, np. AV

czemu ma to służyć?

podłączyłem konsolę przez kabel AV zmieniłem ustawienia ekranu na pal-60, gdyż przy próbie uruchomienia gry Maincraft pojawił się komunikat że gra uruchamia się tylko w trybie pal-60. Jednak po zmianie znowu pojawia się ten sam komunikat chociaż w ustawieniach konsoli widać, że ekran jest przestawiony na pal-60.

Nic już z tego nie rozumiem.

Próbowałem też zrobić aktualizację. Tym razem aktualizacja chociaż pobrała całość (wcześniej w ogóle pobrać nie chciała nic, tylko od razu błąd się pojawiał) z xbox live ale już przy próbie instalacji znowu ten sam błąd.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
Na mojej konsoli pojawiły się ostatnio problemy. Otóż konsola na starcie zaczęła wołać o nową aktualizację, ale za każdym razem kiedy chciałem ją wykonać pojawiał się kod błędu.

40A3 - 4174 - 1380 - 267F - C000 - 0185

Znalazłem stronkę, na której pokazano, że drugi numer z ciągu należy zamienić na decymalną wartość i wtedy znajdę rozwiązanie.
Okazało się, że powinienem zaktualizować dashboard. Zaciągnąłem wersję 2.0.16756 jednak i tym razem pojawił się taki sam kod błędu.


Wyczyściłem cache dysku spróbowałem ponownie lecz bez efektu.
Zrobiłem manewr z wycofaniem wszystkich aktualizacji poprzez kombinację lb + rb + x. Po tym zabiegu efekt znowu ten sam i kod błędu.

Co do rozdzielczości ekranu problem pojawił się, że Maincraft przestał działać w trybie na dwie osoby. Dzieciaki moje zaczęły się wkurzać :)
Ustaliłem, że muszę zmienić rozdzielczość np. na 1080p, ale konsola teoretycznie pyta czy zmienić jak dam tak to wszystko wraca do najniższej możliwej i tyle.

Skończyły mi się już pomysłu może coś podpowiecie?
Nic nie zrobisz. Za ten błąd z tego co wyczytałem na pewnym angielskojęzycznym forum odpowiada jakiś chip w konsoli. nie wiem niestety dokładnie jaki jest to układ. Gdybyś miał konsolę na gwarancji to byś oddał do serwisu a tak pozostaje kupno innej konsoli. Masz pecha.
 

boss28

Świeżak
Świeżak
Wow, aż takie drastyczne kroki?

kurcze gwarancja rok gwarancji minął już w grudniu.

Może znacie jakiś serwis, który podejmuje się takich napraw i ile to może kosztować?
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Napisz do mnie, ostatnio miałem 2 takie przypadki i obie działają.
 

Do góry Bottom