Nie spodziewajcie się nowego silnika w następnym Call of Duty

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

$evik

Banned


To, że Activision stawia przede wszystkim na Call of Duty jest powszechnie znanym faktem. Jeśli jednak liczycie, że tak poważna deklaracja wydawcy, który gotowy jest stworzyć nowe studio tylko po to, by pracowało nad dodatkami do gry, oznacza wyczekiwane od dawna odświeżenie silnika, to mam złą wiadomość.

W recenzji Black Ops narzekałem na to, że grafika nie robi już na graczach wielkiego wrażenia i na pewno nie jestem w tej opinii odosobniony. Jeden z internautów podsunął Robertowi Bowlingowi z Infinity Ward pomysł stworzenia dla nowej gry świeżego silnika. Bowling odparł, że byłoby to marnotrawstwo zasobów, bo na taki projekt potrzeba całych lat.

Możemy się więc spodziewać, że autorzy kolejnej części znów będą bazowali na IW Engine ograniczając się do poprawek. Mam nadzieję, że będą one spore, bo w graficznym starciu z możliwościami Frostbite 2.0 czy CryEngine 3 Call of Duty na pewno łatwo mieć nie będzie.

Źródło
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Hahahaha jak przeczytałem tytuł news'a to o mało ze śmiechu się nie popłakałem :D Ile lat można ludziom to samo serwować za taką kasę? Hahahaha
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Ile lat można ludziom to samo serwować za taką kasę? Hahahaha
Teraz 5 raz czyli 4 lata od wydania MW :p

Ja po dzisiejszym gameplay'u BF3 nawet nie pokładam jakiś większych nadziei w COD :p
 

$evik

Banned
Hahahaha jak przeczytałem tytuł news'a to o mało ze śmiechu się nie popłakałem :D Ile lat można ludziom to samo serwować za taką kasę? Hahahaha
Hmm... Mi się tam Call of Duty podoba. Mimo, że jestem fanem BC2, to i tak Call of Duty dla mnie jest świetne. To jest czysty fun, szybkie akcje, itp. a Battlefield to taktyka, myślenie.

Moim zdaniem ciężko te gry porównac, obie serie są świetnie, jednakże uważam że Treyarch/IW powinno zrobic nowy silniczek, bo w tym roku, jak wiemy mamy takich mocarzy jak Frosbite 2.0, CryEngine 3 . Ale i tak grafika w Black Opsie/MW2 jest świetna.
 

Szpaner94

Banned
Ci "redaktorzy" i rożni tacy, co twierdzą że CoD źle wygląda, mają nudne życie, albo mały mózg ;].
Call of Duty to FPS, nie wiem po co oni chcą zachwycać się pięknymi zachodami słońca, kiedy nie o to w tych grach chodzi... "Grafika, grafika !' Bla bla, gdyby Activision wydało ogrom kasy na tworzenie/kupno nowego enginu, i tak niewiele by to poprawiło. Gwintowanie wymagań dla graczy PC i trudzenie się z optymalizacją dla konsol jest jest warte grafiki lepszej o 5 % ;).
 

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
Również lubię COD. Do czasu jak nie zagrałem w Black Ops też biadoliłem na COD. Ale rozgrywka w sieci jest wporządku, mapy fajne, gra na pewno świeższa niż poprzedniczki. Dobrze, że jest konkurencja, niech się bardziej starają ;) Dobrze bawiłem się grając w BF BC2 i teraz w Black Ops też się dobrze bawie ;)
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Czy czasem ten silnik nie jest od pierwszej części Call of Duty? Jak dla mnie grafika w CoD jest znośna, tylko mogliby trochę dłużej popracować na choć jedną częścią i dopracować ją w każdym aspekcie.
A co do tego gameplay'u z BF'a 3 to mnie jakoś nie zachwycił, może jak pokażą system zniszczeń to wtedy mnie powali, bo na razie taki "suchy" gameplay za bardzo mi przypomina Medal of Honor.
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
ostatnie ładne call of duty? hmmm COD 4 reprezentował naprawdę wysoki poziom jak na tamte czasy, no ale jak oni stoją w miejscu dodając świecidełka i 5 harrierów nad głowami... ja nie spodziewam się nowego silnika do końca tej generacji.
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
a ktokolwiek spodziewal sie nowego silnika? ja tam lubie coda, gralem w mw przez xbl, teraz w mw2 na pc przez internet i mi sie nie nudzi. mam nadzieje na jakies fajne rozwiazania, genialne mapy i cicho licze na powrot do korzeni (czyli do mw1) bo boje sie przekombinuja a mw bilo po oczach swoja prostota (w porownaniu np do black opsa w ktorym jest kusza... na ch*j komu kusza?) ktora mi sie bardzo podobala.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
tym oswiadczeniem banda koticka przybila dla mnie gwozdz do trumny serii call of duty. pewnie dodadza dwa perki, kilka szpanerskich kamuflazy na bron, zeby male, tluste dzieciaczki z usa mialy sie przy czym onanizowac, uznaja gre za skonczona, a kasa dla bobbyego bedzie leciala. mam nadzieje, ze niektorzy sie opamietaja i ujza, ze kolejne czesci coda, to jedynie dlc do coda 4, a iw zwietrzylo latwa kase i to chamsko wykorzystuja
 

bigosPL

Użytkownik
Użytkownik
Kusza jest fajna akurat. w trybie zombies się przydaje na wyższych levelach ;)

swoją drogą co tak się do tej grafiki doczepili, jakby xbox nie był już wyciśnięty prawie do końca, liczą na jakieś rewolucje.
ciekawe jak ten bf wyjdzie, bo dla mnie te screeny i filmiki to mogą sobie wsadzić.

edit. swoją drogą fanatycy BF, czy aby screeny i filmiki, dla których już dziś wiecie, że kupicie grę nie są z PC? ;)
 

ques

Użytkownik
Użytkownik
IW engine tak dla ścisłości został stworzony pod Call of Duty 2 ,czyli silnik ma już dobre 6lat... Myślę że to już święty czas na zrobienie nowego silnika i powrotu do korzeni serii ( II wojny światowej ...) Grafika w pierwszym Modern Warfare była dobra ,ale w porównaniu z Crysisem wymiękała (obie gry 2007r ..) i mw zostawał w tyle , chodź nadrabiał grywalnością... Mamy rok 2011 i będziemy mieli szansę na ponowne porównanie nowego COD:mw3 do Crysis'a 2 ,ciekawe co wypadnie lepiej..pff....
Każdy dobrze wie ,że po MW (pierwszym) nowe cod'y to tylko skoki na kasę w wykonaniu Activision ,bo skoro nie mają lepszego IP należy użyć (o dziwo) b.dobrze sprzedającego Call of Duty. Według mnie gracze powinni zaprotestować i nie kupić nowego COD'a ,ile razy można odgrzewać tego samego kotleta?
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
swoją drogą co tak się do tej grafiki doczepili, jakby xbox nie był już wyciśnięty prawie do końca, liczą na jakieś rewolucje.
;)
Ale tu nie chodzi o Xbox'a tylko o silnik graficzny - bo nawet na PC ta gra nie wygląda jak np. Crysis 1 ;)
 

Spartacus

Użytkownik
Użytkownik
Grafika w obecnych czasach to tak samo istotny aspekt jak fabuła czy muzyka. COD od czasów WaW to pomyłka, a silnik jest beznadziejny. Liczę w tym roku na wysoką sprzedaż BF3, należy im się bardziej niż Activision.
 

SFU666

Banned
Użytkownik
Chcą nas zajezdzić. COD walczy z MOH oto,ktory dziad najlepszy;)
 

lozo55

Użytkownik
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
i tak banda matołów będzie kupować i robić z tego hit stulecia.
 

Gears6542

Użytkownik
Użytkownik
Ja nie narzekam na grafikę w BO wcale, gra mi się dobrze, nawet bardzo dobrze :) Kolejną cześć z pewnością też kupie ale dopiero jak mi się battlefield 3 znudzi :p
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Ten silnik jest silnikiem pamiętającym Quake 3 :).

Cod jest ubogi graficznie, stanął w 2007 roku i stoi, grafika to nie tylko tekstury, to efekty, fizyka i wszystkie inne smaczki. W Codzie nawet interakcji jako takiej z otoczeniem nie ma. Można przeskakiwać przez płot i to wszystko.

Cod to stara, uboga i wyeksploatowana gra. Niech umiera, who cares?
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
jak tak dalej będzie, to seria Call of Duty przepadnie. Każda następna częśc jest coraz gorsza. CoD4 4ever
 

SFU666

Banned
Użytkownik
Ten silnik jest silnikiem pamiętającym Quake 3 :).

Cod jest ubogi graficznie, stanął w 2007 roku i stoi, grafika to nie tylko tekstury, to efekty, fizyka i wszystkie inne smaczki. W Codzie nawet interakcji jako takiej z otoczeniem nie ma. Można przeskakiwać przez płot i to wszystko.

Cod to stara, uboga i wyeksploatowana gra. Niech umiera, who cares?
Z ust mi to wyjąłeś,ale czy ma umierać? Może niech zniknie na jakieś 3-4 lata.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom