Nie wysówająca się tacka.

reed

Użytkownik
Użytkownik
Kupiłem xa i nie wysówała się w nim tacka (toshiba-samsung). Słyszałem, że to pospolita usterka. X chodził od niepamiętnych czasów "na stojaka". Nie zawsze się tak dzieje, ale się zdarza. Wtedy muszę obrócić go o 45°. Da się to naprawić? Jak tak to w jaki sposób?
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Nie wysówająca się tacka.

można wymienić gumkę łączącą mechanizm i silniczek... miałem to samo teraz działa mi X jak złotko ;)
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nie wysówająca się tacka.

Ale wydaje mi się, że coś się tam blokuje. Jak naciskam eject to słychać taki lekki trzask. Czasem wysunie się do połowy i kapa. A skąd takową gumke wezme?
 

kopecioch

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nie wysówająca się tacka.

sprawdz po wysunieciu napedy prowadnice czy nie jest zbyt brudna,czy nie brakuje poslizgu w tym celu proponuje smar do lozysk(gest ,czerwony) badz sprawdz naciecia na prowadnicy od tacki od spodu czy nie jest zabek utrzaskany jeden ,jesli nadal nie pomoze zdejmij FACEPLATE i sproboj wysunac jesli nie bedzie stawial oporow naped przy wysuwaniu musial faceplate stawiac opor jemu przy wysowaniu
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nie wysówająca się tacka.

Miałem to samo. Musiałem przechylić xa żeby się wysunęło. Ale wysłałem do MS i wszystko śmiga ;)
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Nie wysówająca się tacka.

Sprubuje wymienić tą gumke ,bo i tak będe rozkręcał xa. Moge gdzieś dokupić taką gumke?
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Nie wysówająca się tacka.

Jak rozkręcasz napęd to wyczyść mu mechanikę :)

A jak już ściągniesz gumkę recepturkę to możesz "poruszać napędem" czyli zasunąć i wsunąć i tak parę razy bo tak lubi się też wje*** syf i go blokuję
 

Do góry Bottom